poster

O princezně Amélii (TV film)

 • Německo

  Die Salzprinzessin

 • Slovensko

  Rozprávky bratov Grimmovcov: Soľ nad zlato

Rodinný / Pohádka / Fantasy

Německo, 2015, 60 min

 • rejpal
  odpad!

  Sůl nad zlato s princem z africké džungle ? Princezna se nad tím vůbec nepozastavila, asi po královských lesích běhali černoši zcela běžně. Navíc velmi vzdělaní, zkoumající zkaměněliny .... ufff !! Co je k tomu vede, že przní takto klasiku ? Barevné menšiny se na to stejně dívat nebudou a "bílí" diváci sledovanost rozhodně nezvýší. Takže multi-kulti výchova současných dětí ? Každé zpitomnělé dítě se do budoucna počítá aneb budoucí voliči Pirátů (u nás), Makrely (v Německu) a budoucí fanatičtí členové Antify ?(5.11.2017)

 • pindruche
  odpad!

  Neuvěřitelné zpracování klasické Evropské pohádky. A je to takový skvost, že jsem ji během 14 dnů zaznamenala ve vysílání už 3x. Místy naprosto otřesné a nelogické dialogy i děj. Opravdu nevycházím z údivu. Ošklivý černý princ s pejzama. Vztah mezi králem a princeznami působil až incestně. Místy mluví jako vandráci a hned nato veršují. A proč měli z nedostatku soli kurděje? Já mám také citlivé místo pod srstí a z tohoto veledíla chořím a proto dávám odpad.(6.1.2017)

 • malet
  ***

  Myslím, že tato pohádka si odpad nezaslouží. Je to klasická Sůl nad zlato, jen prostě trochu jinak. Má to spád, princezna Amélie je pěkná, zápletka s maminkou z obrazu je fajn. Jsem ráda, že nebylo cítit zkažené maso :-) Pravda, Thabo mě taky překvapil, ale asi musíme přijmout novou dobu. Dalo se z toho vytěžit víc, ale ty 3 hvězdy dávám ráda.(31.12.2016)

 • Big Bear
  odpad!

  Uživatelka Anna Čarokrásna - Ephemeris - z řady z nás tu šmahem udělala nácky, čímž se také neprojevila zrovna moc tolerantně, ale to jen na okraj. Tahle německá multi-kulti blbost ve stylu krásné pohádky Sůl nad zlato je zkrátka dalším pošahaným počinem pošahaných Němců a snad i dalším lakmusovým papírkem měřícím kam až lze zacházet. Pro děti pak je to regulérní předkládání čehosi co si budou pamatovat. Prostě v Sůl nad zlato je hlavní hrdina černoch. Sama pohádka je divná a taková syntetická a typicky německá. Němci byli vždycky jiní a vždycky ta jejich pošahanost způsobila totální binec nejen v Evropě. Ať už to byla podpora Lenina nebo zatažení světa do dvou krvavých světových válek. Teď se Němci rozhodli islamizovat Evropu a jejich soudy uznaly třetí pohlaví... Ehhh. Jen se děsím co za pohádky nám naservírují ve svých aktuálních verzích. Předpokládám, že Sněhurku zcela vyloučí, protože trpaslíci by mohli být bráni jako menšina, která dře v dole. Červená Karkulka asi taky zapadne, tam je to o týrání vlků - když se jim spícím budou zašívat kameny do břicha. Perníková chaloupka taky nic moc - nabádání dětí k mlsání sladkého a agresi na starých lidech... Šípkovou Růženku odsoudí svaz pěstitelů a šlechtitelů růží... A tak nám zbývají jen klasické příběhy, kde tu za prince či hloupého Hanse dají tu Afroameričana, tu Asiata, tu Araba či Pakistánce nebo to třetí pohlaví co snad ani pořádně nechci vědět co to vlastně je. Ne Anno, nejsem rasista. Barva pleti mi fakt nevadí. Chodím si co týden k Turkům kupovat kebab, vietnamskou večerku mám hned vedle domu a tak tam chodím jak do špajzu, když doma něco chybí. Ale tohle prznění klasiky, která staletí fungovala mi fakt vadí! Líbí se mi ten starý svět a chceš-li stará Evropa a budu klidně bojovat za to aby takový zůstal. Alespoň v u nás v Čechách. Mimochodem, ten hrdina jiné barvy pleti zaujal i děti a ptaly se mně proč hlavního hrdinu hraje černoch. Za mně tedy - ODPAD(11.11.2017)

 • Rockerman

  Viděl jsem jen kousek, proto hodnotit nebudu ( ten kousek byl však velmi slabý), ale i já se pozastavuju nad volbou černošského prince. Tady vůbec nejde o rasismus, ale co mi vyloženě vadí jsou všechny ty předělávky i klasických pohádek nebo filmů v duchu politické a genderové korektnosti. Už se prý uvažuje i o černém agentovi 007 a v živé paměti máme Krotitelky duchů (ty jsem ještě naštěstí neviděl). Hrůza, co kdyby se někdo urazil, že nedostává rovné příležitosti! Tvrdím, že tato falešná superkorektnost je cestou do záhuby!!!(5.11.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace