poster

O princezně Amélii (TV film)

 • Německo

  Die Salzprinzessin

 • Slovensko

  Rozprávky bratov Grimmovcov: Soľ nad zlato

Rodinný / Pohádka / Fantasy

Německo, 2015, 60 min

 • kocik1
  ***

  Madame Markell se zřejmě rozhodla svou přívětivost exportovat i do pohádek. Nic proti černochům, beztak jich už možná je v Německu víc než potomků germánského kmene, ale jistě by se v tom množství dal najít i nějakej hezkej a ten bílý sluha byl v té době taky jako pěst na oko. Ale to jen na okraj, pohádka se bude dobře vyvážet zejména do Francie, Dánska atd.:-) A pokud pominu jasné poselství dětem, nebyla vůbec špatná. Rozhodně dopadla líp než všechny nové vánoční pohádky tohoto roku dohromady.(31.12.2016)

 • Skuby47
  odpad!

  To, že německé pohádky nejsou příliš nápadité, lze vypozorovat při jejich srovnávání s naší tvorbou. Těch klasických není tolik - u nás Erbenovy v Německu podobné od bratří Grimmů. Dívám se povinně s malou vnučkou a za chvíli budu pohádkový expert. Pohádky mají plnit pro děti hlavně výchovnou roli, dobro zvítězí, zlo je potrestáno. K tomu půvabná princezna, bohaté kostýmy, krásný zámek a trocha humoru. Nerada dávám odpad, jen pokud příběh svou roli neplní. Myslím, že tato pohádka s černošským princem, který doputoval se svým bílým sluhou až do Německa je ukázkou toho, jak jsou tvůrci podbíziví k politikům. Tato pohádka je svědectvím této doby. Určitě byla natočena na objednávku, ale svou roli nesplnila. Moje vnučka se spíše polekala. Ptala se, jestli ten černý pán není zlý čaroděj. Takovou propagandou rasové předsudky u dětí neodstraníme. Je to ubohé. Pohádky jsou součástí národní kultury, která přece různé země vzájemně odlišuje. K čemu se to tvůrci propůjčili a co by tomu řekli Grimmové ?(9.11.2017)

 • pindruche
  odpad!

  Neuvěřitelné zpracování klasické Evropské pohádky. A je to takový skvost, že jsem ji během 14 dnů zaznamenala ve vysílání už 3x. Místy naprosto otřesné a nelogické dialogy i děj. Opravdu nevycházím z údivu. Ošklivý černý princ s pejzama. Vztah mezi králem a princeznami působil až incestně. Místy mluví jako vandráci a hned nato veršují. A proč měli z nedostatku soli kurděje? Já mám také citlivé místo pod srstí a z tohoto veledíla chořím a proto dávám odpad.(6.1.2017)

 • Big Bear
  odpad!

  Uživatelka Anna Čarokrásna - Ephemeris - z řady z nás tu šmahem udělala nácky, čímž se zrovna také neprojevila zrovna moc tolerantně, ale to jen na okraj. Tahle německá multi-kulti blbost ve stylu krásné pohádky Sůl nad zlato je zkrátka dalším pošahaným počinem pošahaných Němců a snad i dalším lakmusovým papírkem měřícím kam až lze zacházet. Pro děti pak je to regulérní předkládání čehosi co si budou pamatovat. Prostě v Sůl nad zlato je hlavní hrdina černoch. Sama pohádka je divná a taková syntetická a typicky německá. Němci byli vždycky jiní a vždycky ta jejich pošahanost způsobila totální binec nejen v Evropě. Ať už to byla podpora Lenina nebo zatažení světa do dvou krvavých světových válek. Teď se Němci rozhodli islamizovat Evropu a jejich soudy uznaly třetí pohlaví... Ehhh. Jen se děsím co za pohádky nám naservírují ve svých aktuálních verzích. Předpokládám, že Sněhurku zcela vyloučí, protože trpaslíci by mohli být bráni jako menšina, která dře v dole. Červená Karkulka asi taky zapadne, tam je to o týrání vlků - když se jim spícím budou zašívat kameny do břicha. Perníková chaloupka taky nic moc - nabádání dětí k mlsání sladkého a agresi na starých lidech... Šípkovou Růženku odsoudí svaz pěstitelů a šlechtitelů růží... A tak nám zbývají jen klasické příběhy, kde tu za prince či hloupého Hanse dají tu Afroameričana, tu Asiata, tu Araba či Pakistánce nebo to třetí pohlaví co snad ani pořádně nechci vědět co to vlastně je. Ne Anno, nejsem rasista. Barva pleti mi fakt nevadí. Chodím si co týden k Turkům kupovat kebab, vietnamskou večerku mám hned vedle domu a tak tam chodím jak do špajzu, když doma něco chybí. Ale tohle prznění klasiky, která staletí fungovala mi fakt vadí! Líbí se mi ten starý svět a chceš-li stará Evropa a budu klidně bojovat za to aby takový zůstal. Alespoň v u nás v Čechách. Mimochodem, ten hrdina jiné barvy pleti zaujal i děti a ptaly se mně proč hlavního hrdinu hraje černoch. Za mně tedy - ODPAD(11.11.2017)

 • Rockerman

  Viděl jsem jen kousek, proto hodnotit nebudu ( ten kousek byl však velmi slabý), ale i já se pozastavuju nad volbou černošského prince. Tady vůbec nejde o rasismus, ale co mi vyloženě vadí jsou všechny ty předělávky i klasických pohádek nebo filmů v duchu politické a genderové korektnosti. Už se prý uvažuje i o černém agentovi 007 a v živé paměti máme Krotitelky duchů (ty jsem ještě naštěstí neviděl). Hrůza, co kdyby se někdo urazil, že nedostává rovné příležitosti! Tvrdím, že tato falešná superkorektnost je cestou do záhuby!!!(5.11.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace