Má to tendence, ale první díl neřekné lautr nic. Proto 3* a uvidím, co bude dál. Atmosféra je ale velmi vlezlá, takové typické hnusné české počasí, šedo, déšť, špina a bordel. V Pustině je vlastně zobrazeno to nejhnusnější z Česka, staré auta, zdevastovaná příroda těžbou uhlí a hnusná špinavá vesnice s rozbytýma barákama. Měl jsme pocit, že čumím na ukrajinský, polský, nebo maďarský seriál. Co z toho plyne? Jsme východ jak prase a západ je v nedohlednu. Byť chápu, že tohle byl nejspíš záměr.(24.11.2016)

První polovina pilotu je spíše seznamovací, ale prostředí je povedené. Pustina není obyčejná vesnice jako Kotěhulky, ale pořádná temná díra se spousty nasraných vesničanů. Život v takové řiti není zrovna ideální a tak jim těžební společnost nabízí řešení. Proti tomu je však starostka Pustiny, které se začnou dít divné věci. Ano, tudíž se v druhé polovině přiostří. Divák společně s velmi pěknou temnou atmosférou dostane i solidní napětí, které trvá do konce pilotu. Prvnímu dílu nemám co vytknout, tak uvidíme dále.(2.1.2017)

Ouuu, tak zatím to vypadá velmi, veeeelmi zajímavě. Již od prvních minut je zde cítit závan filmařské dokonalosti. Špinavá a depresivní atmosféra (skoro jako ze Scalped) severních Čech je zde perfektně provedená. Vizuální stránka - kamera, střih apod. je bezchybná. Ačkoliv je tohle teprve první epizoda, kde se seznámíme s postavami, prostředím apod. je základna pro děj skvěle vybudovaná. Výkony herců nebudu ani komentovat. Zatím Pustina vypadá přímo luxusně. Akorát jsem počítal se známějším castingem, ale to nevadí. Jinak jsem z Pustiny neskutečně nadšený. Je to navíc poprvý, co jsem slyšel Evu Holubovou takhle klít.(10.9.2017)

Jasně že jsem čekal, že to bude dobrý, ale ne až takhle dobrý. Vykreslení Sudet je sice možná i přehnaný, a to říkám jako někdo, kdo v nich vyrůstal, i když ne zrovna v podkrušnohoří. Přes esenci toho nejdepresivnějšího zůstává ale ta atmosféra prostředí tak uchopitelná, až opravdu mrazí, což je pro mě momentálně nejvíc podstatný, a rozmetává to nejčastější neduh většiny "našich" (ok, není to origo koncept) pokusů přesvědčit - hele, fakt jsme tady, není to rádoby. Marně vzpomínám, kdy jsem naposled cejtil něco podobnýho z důvěrně známýho prostředí - snad při sledování Schmitkeho a trochu při Kobrách s užovkama. Tady je ale zachycení těch nejjemnějších detailů v chování a reakcích postav skoro furt tak věrný, že nemám slov. Výborně hrajou všichni, Stivínová jak o život. Normálně mám strach podívat se na další díl, aby se ten dojem nepokazil.(19.4.2017)

"Nemáme se čeho bát. Jsme tři na dva. Prostě to referendum nepustíme." Tak to se mi moc líbí. Lidi si ve volbách zvolí vedení a když chtějí referendum, tak jim ho paní starostka nechce dovolit? A to má být kladná postava? To mi dost připomíná naši vládu, která nechce připustit referendum o vystoupení z EU, protože lidi by jim mohli vzít koryta. Takže paní starostce budu fandit po rodinné stránce, ale politicky u mě skončila. Navíc se mi v tom těžebním smogu moc dobře nedýchalo, obyvatelé Pustiny jsou mi nesympatičtí a o trotlech z ústavu se snad raději ani nebudu vyjadřovat. Takže všechny mé sympatie získává nadržený Karel a moc mě pobavil Autošťouch, při kterém se vozidla převracely na střechy z nulové rychlosti a to je třeba ocenit.(26.5.2017)

• - Jaroslav Dušek si v autě zpívá píseň od Jaromíra Nohavici „Heřmánkové štěstí“. (M.B)

• - Natáčelo se v obci Běsno, Buštěhrad, Beroun, Kladno - Dubí. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

• - Budova výchovného ústavu je ve skutečnosti zámek Jezeří. (rakovnik)