Komentáře uživatelů k epizodě (23)

I druhý díl má své, začíná se nám to zamotávat. Více prostoru dostal Jan Cina, kterému role drsňáka svědčí, v takové roli jsem ho totiž ještě neviděl. Kluci z výchovného ústavu dostanou také prostor a divákovi se něco málo vyjasní. Nejvíce však táhnou seriál Jarda Dušek a Leoš Noha, oba ještě neřekli poslední slovo. Prostředí a další věci chválit už nemusím. Teď vše záleží jakým směrem se bude seriál ubírat a jestli nás čeká nějaké překvapení. Kvalita z toho cítit je, teď záleží, jak se s tím naloží. Závěr samozřejmě nalákal dál, přesto první díl byl o něco málo lepší.(2.1.2017)

Po dvou epizodách se budu držet zkrátka, ale voní to severem, tudíž očekávám velké překvápko. Našinci hrají výborně a pochopitelně Jarda Dušek je mimo jiné, skvěle nalíčený. Možná je škoda, že se to zahojí. Tak sem s dalším dílem, zatím je to výborně rozehrané!(30.10.2016)

"Mami, ségra si myslí, že je největší obluda na světě." Příkladná matka nemá ani jednu fotku své milované dcery? No dobře. Takže se pátrá, prchá, nikam to moc nevede, každá scéna s dementy z Pasťáku je pro mě utrpením a ani Karel nikoho neznásilní. Přesto mě celkem bavila polština, zaujala mě situace kolem Lukáše a jen doufám, že ty na závěr nalezené nohy nebudou mít stejně dementní vyústění, jako to tajemné "Něco máme" z koncovky první epizody.(26.5.2017)

Tvůrci dál vysílají několik matoucích stop, do popředí se začíná víc dostávat téma mladistvých delikventů, kteří mají hodně mizerné vyhlídky. Začínají se propojovat s pátráním po zmizelé dívce, což nabídne několik slušných scén. Víc prostoru dostává i rozvážný vyšetřovatel Leoš Noha, který stejně jako vesměs neherci z pasťáku herecky zaujme. Víc se postupně dostáváme do spletitých vztahů a některé postavy se dál propadají do bahna, které si pod sebou rozšlapaly. Velká spokojenost.(24.12.2016)

Výborně propracované charaktery postav drží diváka v pozornosti.(19.11.2016)

První díl si diváka postupně omotával zajímavými dějovými lanky, struktura druhé epizody tento svazek povolila a víceméně prošuměla bez větší pocitové rezonance.(31.10.2016)

Jak je již dobrý zvykem druhých dílů, bylo to výrazně slabší. Dokonce ani Jarda Dušek neukázal svoje péro. Docela mě zaráží duo Stivínová - Křenková coby matka - dcera. Mezi oběma herečkami je i na první pohled věkový rozdíl zhruba 15 let. Vím, že se na severu Čech ději divné věci a tamní obyvatelstvo je civilizací nepolíbeno, ale že by to byla až taková zvířátka, která by se množila už v 15 letech? Musím se přiznat, že moje nadšení po prvním dílu lehce upadlo. Na české poměry je to stále dobré, ale trošku to začíná smrdět tuctovou kriminálkou točící se kolem drog a sexu. Snad tahle epizoda byla jen pověstným tichem před bouří. Pokud by se celý seriál odehrával v podobném duchu, tak mi asi dlouho chutnat nebude. Slabší tři kousky.(9.5.2019)

Seriál má, mimo jiné, i perfektní začáteční znělku. Je poskládaná z obrazů ze seriálu.(10.4.2019)

Na červenou nit příběhu zmizelé dcerky místní starostky v podání vynikající Zuzany Stivínové jsou navlékány korálky sociálních motivů. I v tomto dílu vidíme pusté životy a vládne sychravo, šedo, smog, mlha, tma vytvářející z měsíční krajiny po minulé uhelné éře přízračné kulisy.Severskou stylizaci a vynikající filmová řemesla. Vidíme dobové rekvizity jako třeba letité lůžkoviny, igelitové tašky poletující prázdnotou, zvadlé květiny na odpočívadlech otřískaných paneláků, oschlé chlebíčky. Prostě obraz vykořeněného zmaru. Ale točit bezčasí znamená logicky línější rytmus vyprávění.(3.2.2019)

• LadyPupu

Pro mě zatím stále ve stylu "jednooký mezi slepými král". Ano, ve srovnání s ostatní českou seriálovou tvorbou Pustina vyčnívá, ale že bych se třásla nedočkavostí na další díl... To ne.(31.10.2016)

Většina kvalitních záležitostí z prvního dílu zůstala, jen děj lehce ztratil na tempu, protože se scénář více věnoval vedlejším linkám příběhu, které mají diváka znejistit a zmást, ale my se nedáme!(23.4.2017)

S01E02 - Jasná kopie severských serošů "Pustina" je rozhodně na předních příčkách novodobých českých seriálových hitparád.. Celosvětově však dalece pokulhává.. Po rozpačitém prvním díle si díl číslo dva krapet pohoršil.. Příběh relativně bez děje.. Na můj vkus se sleduje nějak moc osob najednou.. Hudba si už od prvního dílu u mne vede dost mizerně.. Druhá epizoda se snaží rozplétat vztahy mezi místními starousedlíky a snaží se nám pospojovat vlákna sousedských i rodinných vztahů.. Napětí se tu řeší převážně střihem.. Atmosféra malinko opadá.. Přijde mi, že tvůrci více tlačí na pilu.. Trošku to vypadá, že se snaží udělat z komára velblouda.. V jedničce díl střihli tak, že jsem se těšila na další.. Závěr ve dvojce je křeč a na trojku mne moc nenavnadil, ale rozhodla jsem se "Pustině" dát ještě šanci..(5.11.2016)

V uvozovkách se zde nic neděje, ale přitom je scénář Štěpána Hulíka tak dobře napsaný, že se bojím (myslím to z tý dobrý stránky) co se bude dít dál. Stejně tak kvalitní je i režie Ivana Zachariáše a výkony herců. Ani na jediný moment jsem se nenudil.(10.9.2017)

Druhý díl se nese zcela v duchu dílu prvního a nedává zatím prostor k utvoření si vlastního názoru? Bude to český trhák roku anebo zase propadák? Uvidíme...(13.11.2016)

Hodně podobné jako první díl...bude to o trpělivosti. 72%.(2.11.2016)

Po úvodním díle nám tvůrci začali objasňovat vztahy mezi postavami. Atmosféra je stále stejně temná, jako je cítit marnost v jednání aktérů, obyvatel Pustiny. Po bezdechém úvodu se děj maličko rozvolnil. Ale ty konce jednotlivých dílů!!!!!(17.11.2016)

Jak jsem byla po prvním dílu překvapena z Duškovy role, tak jsem teď překvapena z té Nohovy. Stejně jako Dušek ale Noha svoji roli zvládá absolutně s přehledem. Zatím to jsou pořád čtyři hvězdičky, ale začínám už být výrazně zvědavější, co mě čeká.(19.2.2017)

Zacina to byt vice zamotane. Kazdoapdne prostredi, kde se to nataci, me neprestava udivovat.(6.5.2017)

Po prvom a slabšom diely sa to konečne začalo viac zvrhávať k tomu dobrému, čo som tak dlho očakával. Herci sú stále super a príbeh sa začína viac a viac zamotávať.(8.8.2018)

Pokračuje to stejně skvěle, jako první díl. Napětí neustává! Beru. 88%(9.3.2019)

Brilantní režie a vůbec technická stránka dílu/seriálu. Epizodické zaměření na jednoltivé postavy v minulém díle jsem chápal jako nutné zlo kvůli představení charakterů a doufal jsem, že napětí na konci předchozí epizody podpořené vynikající Zuzanou Stivínovou se přenese na zbytek děje. Bohužel se nestalo a díl se znovu rozbíjí do několika více či méně zdařilých epizod.(13.11.2016)

<< předchozí 1 2