Komentáře uživatelů k epizodě (16)

Neustal me ten serial bavi. Cim dal tim i zajimavejsi.(12.5.2017)

"Ty nejhorší věci totiž lidi nedělají z nenávisti, ale ze strachu." Návrat zapomnětlivého píchače Karla k jeho podstatě mě potěšil, Páskovo laškování s Balogem v bazénu taky stálo za to, ale jinak se mi v té depresemi zamořené Pustině nedýchá snadno. A ani mě to příliš nechytlo, ale když už jsem v půlce, tak to dokoukám. Jen doufám, že to tradiční závěrečné lákání na další díl ("Co je tam?") bude konečně mít nějaký smysl.(29.5.2017)

Okruh podezřelých se příjemně rozrůstá, kvalita posledních dvou dílů (tady se projevuje tak trochu rutinérka Nellis) lehoulince nižší, ale pořád je to v depresivních krušnohorských lokacích jedno velké drámo. Emočně trošku směrem dolů, bral jsem nicméně opět jako pečlivější seznámení s důležitými postavami a doupřesnění několika (uvidíme, jak důležitých) linií. Autor seriálu Štěpán Hulík (Hořící keř) se toho vůbec nebál, odkrývá nepříjemná témata a dokazuje, že bude sakra zajímavého ho dál sledovat. Závěr nad studnou mrazivý, silný, evropský.(25.12.2016)

Oceňuji návratu k podstatě věci, měl jsem mírné obavy, ale asi zbytečně. Pomalu, ale jistě začíná přituhovat. Čím dál více postav něco tají, nikdo nejedná úplně na rovinu a tím pádem je i více otázek. Tak okaté jako závěr tohoto dílu to nebude, bylo by to laciné, takže ve zvrat nemusím pochybovat. Rozhodně se v tomto díle nedá přestat. Dokonce i divák, kterému nesedí tento seriál, tak čtyřkou rozhodně neskončí. Co je v oné studánce skryté?(3.1.2017)

Chovanci pasťáku mají místy zbytečně moc prostoru (praxe v restauraci, "hrátky" v bazénu), ale pomocí oslího můstku se autoři (možná) dostávají zpět k podstatnému.(19.11.2016)

Spoilery! Konečně začínám chápat, proč tento seriál oslovil tolik nenáročného českého diváctva. Začalo se to moc hezky rozjíždět. Především sexuální predátor Kája byl sveden svojí nehezkou ženou a když se s ní následně rozhodl sdílet získané pohlavní nemoci od předešlých kurev, tak to jeho žena v nejlepším utla. Začínám v tomto seriálu spatřovat první z žen, kterým se nelíbí, když se na ně lehce přitvrdí při sexuálních radovánkách. Začíná se mi líbit načrtnutý scénář, kde je hned několik lidí se smysluplným motivem, kteří by klidně mohli nebohou Míšu sexuálně zanalyzovat a následně utratit. Dokonce by si klidně v této fázi mohl autor vraha/vrahy teprve vybírat. Od začátku podezírám Káju. To, že už ho podezírá i bystrý copánek z policie moje podezření ovšem zpochybňuje. Prstíky v tom samozřejmě mohou mít i pánové, kteří by rádi odkoupili pozemky za nízké ceny. Brutální vraždička by rozhodně mohla napomoci tomu, aby se lidé měli zájem rychle spakovat. Divný je i přítel kuchař 30leté Klárky, potetovaný plešárd, autista, kterému hlavní harant říká "Dejv" a vedoucí "Prcek", ten na mě ovšem možná působí podezřele pouze proto, že vlastně není člověk, ale je homosexuál. Moc rád se nechám v závěru překvapit. Poprvé mohu na plná ústa napsat, že se opravdu upřímně těším na další díl. Doufám, že se pod poklopem nenajde zase jen třeba mrtvá kočka, ale najde se tam konečně sexuálně zneužitá a rozporcovaná Míša - to by bylo pastva pro moje mlsné oči.(11.5.2019)

Po lehce slabší třetí epizodě mě čtvrtý díl potěšil, znovu musím vyzdvihnout fantasticky depresivní atmosféru i herecké výkony. Bavím se velice velmi.(24.4.2017)

• LadyPupu

Jsem si myslela, jak mě Pustina chytne a nepustí a ono je to zatím tak, že Pustinu opustím já dřív, než nastane grandiózní finále. Nejsem si jistá, kde přesně udělali soudruzi z HBO chybu, ale mě to pořád tak nějak nebaví. Severskou ponurost to má, tmavé filtry taky, ale drive veskrze žádný. Mám za sebou Broen, Ófærð i Forbrydelsen, co mají hafo mega giga dílů a byla to razantnější jízda než tady po těch čtyřech, kde se vlastně dohromady nic moc zajímavého nestalo.(15.11.2016)

Tak se mi to zdá, anebo krom Hany (Zuzana Stivínová) a Hany (Elišky Křenkový) a také Mirka Vladyky a Evy Holubové a jiných epizodních vedlejších rolí, se zde nikdo nechová ani za mák lidsky... Chápu, ale i ten Karel (Jaroslav Dušek) trpící bipolární poruchou by se alespoň minimálně krotit - jeho snaha o výpomoc se samozřejmě počítá. Lukáš (Jan Cina) s Filipem obchodujou s perníkem (na Walta a Jessieho prostě nemaj - change my mind), zatímco v pasťáku, kde se zrovna Filip stal obětí šikany, ve mě vzbuzuje dojem regulérního vězení, kde si i dozorce bez problému šňupe, a syn paní prodavačky si krade zboží. A kapitán Reiner si místo pátrání hraje na automatech. Jo, a to všechno se mi jednoduše šmakuje! ... špičkový scénář Štěpána Hulíka nemá sebemenší náznak přikrášlení a prezentuje realitu v tom nejvíce autentickém světle, primárně na něj sází a navíc z něj vytěžil absolutní maximum. Palec nahoru také pro Alici Nellis a její bezchybnou režii. Posledních cca 16 minut bylo dechberoucích... Zahřívačka evidentně skončila, ta pravá dramatická jízda může započít.(11.9.2017)

S01E04 - První díl mě bavil, další dva méně, ale kupodivu čtvrtý díl "Pustiny" zase vytáhl misku vah zase směrem nahoru.. Zatím asi "nejakčnější" díl ;-) Starostka v podání Zuzany Stivínové (konečně) přestává zachovávat chladnou hlavu.. Její manžel, kterého ztvárnil Jaroslav Dušek, se vybarvuje o otvírá divákovi daleko více.. Konečně mu tu roli věřím na 100%.. Jan Cina se pomalu začíná dostávat ze škatulky "obličej z laciného seriálu a muzikálů" a herecky se pochlapil.. A nakonec dílu pěkně odvedené otevřené zakončení.. Poprvé od pilotu se těším na další díl :-)(16.11.2016)

Proboha, proč do té telky nastoupilo zásahové komando? To bylo jak na Ratha a jeho krabice od vína? Na efekt OK, ale ve skutečnosti ne moc pravděpodobné. Hádám, že by počkali, až se podezřelý vrátí domů.(21.11.2016)

Opravdu to začalo být zajímavější. Všichni strhaní jak borůvky...73%.(10.12.2016)

Napětí by se dalo občas krájet, dějové linky se nám pěkně rozjely (jen jestli ale zapadnou do soukolí, ale to se snad ukáže nakonec) a konec dílu mě opět opravdu nepotěšil. Tedy, jak se to vezme. Podezřelých jen přibylo, ale nikam jsme se v hlavní dějové lince neposunuli. Jsem zvědav, co nám nabídne další díl, "Studna".(18.11.2016)

Ty konce epizod mě začínaj už vytáčet, to maj asi vokoukaný od kvalitních amerických krimi seriálů......grrrrrr :-)(23.12.2016)

Konečne sa pohrešovaná našla! Tento diel je celkom dosť akčný, čo dosť dobre vyzerá. Koniec je naprostá bomba!(8.8.2018)

Konečně se to pořádně rozjelo. R.I.P. Míša? Ale i po vtipné stránce (bazén). 95%(10.3.2019)