Komentáře uživatelů k epizodě (30)

Perfektní díl, režie, scénář, herci i atmosféra- všechno funguje a já nemám, co bych kritizoval.(24.4.2017)

"Slabší v nás vyvolávají touhy ublížit jim ještě víc." Tak konečně nebyl konec předchozí epizody jen dalším špekem na diváka, ale projednou to mělo smysl. To je dobře. Mne samozřejmě nejvíc potěšil můj hrdina Karel při výslechu, taky vylovení, vysušení a odbahnění dodávky a hlavně jsem měl radost, že dementi z pasťáku si pro tuto epizodu dali celkem volno. Jinak mě samozřejmě rozesmutnilo, že děti nedokáží rozeznat tátu od posranýho magora, ale asi jsme nebyli jiní. Patří nám to.(29.5.2017)

Tísnivá atmosféra věčně šedivého místa je tu snad nejsilnější za celou sérii. Debutující autor karlovarských znělek Ivan Zachariáš střídá Nellis, už definitivně víme, co odhalila studna, také víme, že výbornou Stivínovou herecky přerostl nemocný Jaroslav Dušek. Jeho koncert ve vyšetřovací vazbě se musí líbit. Tenhle díl je zejména o tom, jak se oba vyrovnávají s krutou skutečností. Samozřejmě omšelé baráky, zdevastovaná příroda, blátivé ulice a konfliktní vztahy mezi obyvateli zůstávají. A Eliška Křenková konečně dostává víc prostoru. To, jak tvůrci nakládají s postupným rozkladem společnosti, je věc na české poměry nevídaná. Tolik symbolů, tolik významů, tolik falešných stop, tolik linií a motivů. Bravo.(26.12.2016)

Dostáváme se do druhé poloviny Pustiny a s ní temná atmosféra, která přináší odpovědi a jednu ze zásadních. Ve studánce už víme, co bylo skryto, což jsem svým způsobem čekal, ale i nečekal, spíš jsem to měl 50/50. Tento díl se řadí k vrcholu prozatím, napětí by se dalo krájet a atmosféra tomu dosti pomáhá. Kluci z pasťáku jdou v tomto díle stranou. Teď zbývá jedna dalších několik otázek, kdo? Proč? Co kluci z pasťáku mají za tajemství?Nebo přítel Kláry Lukáš? Věřím, že brzo dostaneme odpovědi.(4.1.2017)

Netradiční paralelní vyprávění. Podání rodičů - Jaroslav Dušek a Zuzana Stivínová - je přesvědčivé; ovšem stačí jeden pohled sestry (Eliška Křenková) a diváka mrazí.(12.12.2016)

Hvězdy jsou za Duškovo herectví, škoda, že za nic moc jinýho.(21.11.2016)

Tak konečně díl jako víno. Bez zbytečných odboček se celý táhne na příjemné kriminální vlně. V podstatě celá epizoda se táhne v depresivní atmosféře a zobrazuje obraz člověka, který byl společností odsouzen. Trošku zde cítím inspiraci vynikajícím filmem Hon. Dušek zde předvedl, jak úžasným hercem je. Dokonalá procítěná role. Autoři si zde hrají s divákem jako kočka s myší. V podstatě za současné konstelace událostí nelze pochybovat o tom, že vrahem je ve skutečnosti opravdu Karel (kterého od začátku podezírám) a svůj čin provedl v rámci svého záchvatu, tudíž si ho nemůže být vědom a ani za něj nést odpovědnost. Takový závěr by pro mě ovšem byl zklamání a příliš průhledný, takže budu doufat, že se pletu. Mezi moje hlavní podezřelé se nyní řadí i nevyzpytatelná Klárka, která bytostně nenávidí svého otce a mohla by mít zájem o osobní mstu, případně žárlit na svoji sestru, která se zapletla s jejím kuchařským přítelem. Znovu musím vychválit scénář. Motiv má snad každá třetí osoba v seriálu a těším se až odhalím, co autoři nakonec vymysleli. Doufám, že to nebude nějaká ubohá fraška a já nezahodil 8 hodin svého života. Musím ještě pochválit opravdu mistrovský zvuk a hudbu od neznámého Davida Boultera, která k seriálu opravdu znamenitě sedí a podtrhuje atmosféru zmaru a beznaděje.(11.5.2019)

• LadyPupu

Proboha živýho, copak nikdo nevidí jak moc se to táááááááhne? Dušek si tento díl svým hereckým výkonem ukradnul pro sebe, ale pouze on celý seriál spasit nemůže...(21.11.2016)

No ty kráááávo.... Nemám slov. Již mám pár tipů, jak se vše mohlo udát. Perfektně se zde prolínají dvě dějové linie, jedna z pohledu Hany, která byla spíše cílila na tísnivou a depresivní atmošku, zatímco ta druhá, kvalitativně výraznější, se odehrává z pohledu Karla. Jaroslav Dušek zde předvedl neuvěřitelný výkon a asi půjdu proti davu, když budu tvrdit, že je to největší sympaťák seriálu, ale já mu prostě neskutečně fandím. Jeho trýznění mi taktéž připomínalo to, jaké prožíval Mads Mikkelsen v Jagten (nejlepší evropský snímek dle mě jen tak mimochodem).... Po celou stopáž jsem mu v jeho boji vůči necitelnému okolí pevně držel palečky... Predikce pro nejlepší dramatický seriál naší tuzemské tvorby je více než jasný - zaslouženě.(11.9.2017)

S01E05 - I když se v tomhle díle nic moc nestane (pointa byla jasná už na konci minulého) jedná se zatím o ten nejemotivnější díl ze všech - psychicky se dotkl přesně tam, kde měl.. Herecké výkony Zuzany Stivínové a Jaroslava Duška hluboko přečnívají český standard.. Co jsem vypozorovala, tak zatím mi na "Pustině" celkově nejvíc vadí nevyšperkovaný a často vlažný scénář..(27.11.2016)

Dušek úžasný, Stivínová taky dobrá, ale co naplat, když scénář se nikam neposunuje a začíná se rozplizat sám v sobě.(27.11.2016)

Dušek a Noha měli co hrát (luxusní dvojka). Režisérsky šlo taky o vycizelovanou práci. 75%.(10.12.2016)

Po "akčnějším", byť paradoxně trochu psychologicky odlehčeném dílu, přišla těžká rána. Ačkoli se v této epizodě téměř nic nestalo, působil zatím nejtíživěji na psychiku. Skládám poklonu herectví Jaroslava Duška a Zuzany Stivínové.(21.11.2016)

• gutshoter

Na hlavu teda vážně síla. Zatím bezkonkurenčně nejsilnější díl.(2.12.2016)

Je to tady! To, čeho jsem se bála, se nestalo. Pustina má kvalitativně stoupající tendenci a pohlcuje mě víc a víc. Skvěle graduje a zobrazuje snad všechny hnusy a děsy světa. Nejen mnou už v předchozích komentářích zmiňovaní Dušek (kterého mi bylo velmi líto a nutno říct, že tohle byl jeho díl!) a Noha excelují, výborní jsou i Stivínová, Cina, Eliška Křenková, Holubová s Vladykou, Benoni a Špalková. Vlastně by mi zabralo míň času vyjmenovat, kdo herecky výborný není. NIKDO. Připočítám-li ke všem výkonům a skvělému scénáři všeříkající hudbu a vynikající a děsivé záběry fantastické kamery (a že já si těchhle věcí obvykle nevšímám), dojde mi, jak je Pustina ojedinělým a zajímavým projektem. Snad mě závěr nezklame.(19.2.2017)

Skvělý Dušek posunul jinak průměrný díl do nadprůměru .... takže 4*(22.11.2016)

Ta deprese a citové ždímání by se daly krájet!(24.12.2016)

Aź na kost... I když se vlastně vyšetřování nikam neposune, seděla jsem celých 50 minut jako přikovaná. Jen škoda, že pan Zachariáš dělal jen půlku dílů, rozdíl v atmosféře oproti dílům, které režírovala Nellis je markatntní.(21.11.2016)

3 * za první polovinu. Ta s Duškem byla super. Hutná atmosféra podtržená Duškovo herectvím. Když udělali druhou retrospektivní část se Stivínovou tak jsem čekal, že k něčemu zásadnímu povede. Max. náznak s feťačkou, ale to podle mě nestačilo nebo resp. chápu že šlo o to jak zareagují oba rodiče a byl jsem i napjatej. Ale když to skončilo tak to výsledný efekt nemělo. Jenom je mi líto postavy Duška (Ještě že je natočenej na tu kameru u benzínky) :-) .(21.11.2016)

Z depky se stává psychodepka....(24.11.2016)

Nabývám bohužel dojmu, že se Pustina už příliš vleče a všechno by se dalo zredukovat. Doufám, že ještě dojde k nějakému opodstatnění délky 8 dílů. Globálně vzato u sérií tohoto typu je na škodu pokud trvají déle než 4 epizody, což splňovaly Modré stíny a například loňský Mamon měl 6 dílů, což bych považoval za ještě snesitelné. Každopádně stále máme k dispozici vynikající, ale skutečně vynikající herce. To co zde předvádí Stivínová a Dušek (čímž nesnižuji ostatní od Elišky Křenkové a Jana Ciny až k Leoši Nohovi, na kterého si je potřeba hodně zvyknout v netypické roli) je mírně řečeno excelentní. Jejich herectví zde je naprostý strop. Rozdávat se u nás Emmy nebylo by pochyb. 70%(30.11.2016)

<< předchozí 1 2