Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Karlův výslech sice Rajnerovi nepřinese mnoho užitečných informací, ale jeho průběh je rozhodně zajímavý. Karel se stává nezvladatelným, domluvy nepomáhají a Rajner ho nakonec seznámí s tím, co odkrylo vyšetřování v jeho studni. Poté, co je svědkem nálezu ve studni, otestuje Hana brodivost své dodávky a rozloučí se s intervenčním týmem ještě dříve, než se s ním stihne seznámit. Lukáš pomáhá Haně s výlovem, ta se pak dozví o své dceři nové skutečnosti a Karel naráží na zeď nepochopení a odmítání. (Necrotongue)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (35)

Frajer42 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak konečně díl jako víno. Bez zbytečných odboček se celý táhne na příjemné kriminální vlně. V podstatě celá epizoda se táhne v depresivní atmosféře a zobrazuje obraz člověka, který byl společností odsouzen. Trošku zde cítím inspiraci vynikajícím filmem Hon. Dušek zde předvedl, jak úžasným hercem je. Dokonalá procítěná role. Autoři si zde hrají s divákem jako kočka s myší. V podstatě za současné konstelace událostí nelze pochybovat o tom, že vrahem je ve skutečnosti opravdu Karel (kterého od začátku podezírám) a svůj čin provedl v rámci svého záchvatu, tudíž si ho nemůže být vědom a ani za něj nést odpovědnost. Takový závěr by pro mě ovšem byl zklamání a příliš průhledný, takže budu doufat, že se pletu. Mezi moje hlavní podezřelé se nyní řadí i nevyzpytatelná Klárka, která bytostně nenávidí svého otce a mohla by mít zájem o osobní mstu, případně žárlit na svoji sestru, která se zapletla s jejím kuchařským přítelem. Znovu musím vychválit scénář. Motiv má snad každá třetí osoba v seriálu a těším se až odhalím, co autoři nakonec vymysleli. Doufám, že to nebude nějaká ubohá fraška a já nezahodil 8 hodin svého života. Musím ještě pochválit opravdu mistrovský zvuk a hudbu od neznámého Davida Boultera, která k seriálu opravdu znamenitě sedí a podtrhuje atmosféru zmaru a beznaděje. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Doposiaľ najlepšia epizóda. Psychologicky najprepracovanejšia, emocionálne najvyhrotenejšia a asi aj atmosféricky najsilnejšia, rozumej najdepresívnejšia. A samozrejme aj dejovo a dramaturgicky najplynulejšia a najvťahujúcejšia. Len sa človek obáva, či sa nedá ísť už len kvalitou o niečo nižšie, nebude jednoduché udržať latku až do konca vysoko na takejto úrovni, ale samozrejme v to pevne dúfam. Stivínová a Dušek dávajú do toho úplne všetko. Ale to aj ostatní, len mali menej priestoru. ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Slabší v nás vyvolávají touhy ublížit jim ještě víc." Tak konečně nebyl konec předchozí epizody jen dalším špekem na diváka, ale projednou to mělo smysl. To je dobře. Mne samozřejmě nejvíc potěšil můj hrdina Karel při výslechu, taky vylovení, vysušení a odbahnění dodávky a hlavně jsem měl radost, že dementi z pasťáku si pro tuto epizodu dali celkem volno. Jinak mě samozřejmě rozesmutnilo, že děti nedokáží rozeznat tátu od posranýho magora, ale asi jsme nebyli jiní. Patří nám to. ()

Pilda17 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Dostáváme se do druhé poloviny Pustiny a s ní temná atmosféra, která přináší odpovědi a jednu ze zásadních. Ve studánce už víme, co bylo skryto, což jsem svým způsobem čekal, ale i nečekal, spíš jsem to měl 50/50. Tento díl se řadí k vrcholu prozatím, napětí by se dalo krájet a atmosféra tomu dosti pomáhá. Kluci z pasťáku jdou v tomto díle stranou. Teď zbývá jedna dalších několik otázek, kdo? Proč? Co kluci z pasťáku mají za tajemství?Nebo přítel Kláry Lukáš? Věřím, že brzo dostaneme odpovědi. ()

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tísnivá atmosféra věčně šedivého místa je tu snad nejsilnější za celou sérii. Debutující autor karlovarských znělek Ivan Zachariáš střídá Nellis, už definitivně víme, co odhalila studna, také víme, že výbornou Stivínovou herecky přerostl nemocný Jaroslav Dušek. Jeho koncert ve vyšetřovací vazbě se musí líbit. Tenhle díl je zejména o tom, jak se oba vyrovnávají s krutou skutečností. Samozřejmě omšelé baráky, zdevastovaná příroda, blátivé ulice a konfliktní vztahy mezi obyvateli zůstávají. A Eliška Křenková konečně dostává víc prostoru. To, jak tvůrci nakládají s postupným rozkladem společnosti, je věc na české poměry nevídaná. Tolik symbolů, tolik významů, tolik falešných stop, tolik linií a motivů. Bravo. ()

Galerie (8)

Zajímavosti (2)

  • Natáčeno na Kladně, Buštěhradu, Berouně. (M.B)

Reklama

Reklama