Doposiaľ najlepšia epizóda. Psychologicky najprepracovanejšia, emocionálne najvyhrotenejšia a asi aj atmosféricky najsilnejšia, rozumej najdepresívnejšia. A samozrejme aj dejovo a dramaturgicky najplynulejšia a najvťahujúcejšia. Len sa človek obáva, či sa nedá ísť už len kvalitou o niečo nižšie, nebude jednoduché udržať latku až do konca vysoko na takejto úrovni, ale samozrejme v to pevne dúfam. Stivínová a Dušek dávajú do toho úplne všetko. Ale to aj ostatní, len mali menej priestoru.(24.2.2020)

Dostáváme se do druhé poloviny Pustiny a s ní temná atmosféra, která přináší odpovědi a jednu ze zásadních. Ve studánce už víme, co bylo skryto, což jsem svým způsobem čekal, ale i nečekal, spíš jsem to měl 50/50. Tento díl se řadí k vrcholu prozatím, napětí by se dalo krájet a atmosféra tomu dosti pomáhá. Kluci z pasťáku jdou v tomto díle stranou. Teď zbývá jedna dalších několik otázek, kdo? Proč? Co kluci z pasťáku mají za tajemství?Nebo přítel Kláry Lukáš? Věřím, že brzo dostaneme odpovědi.(4.1.2017)

No ty kráááávo.... Nemám slov. Již mám pár tipů, jak se vše mohlo udát. Perfektně se zde prolínají dvě dějové linie, jedna z pohledu Hany, která byla spíše cílila na tísnivou a depresivní atmošku, zatímco ta druhá, kvalitativně výraznější, se odehrává z pohledu Karla. Jaroslav Dušek zde předvedl neuvěřitelný výkon a asi půjdu proti davu, když budu tvrdit, že je to největší sympaťák seriálu, ale já mu prostě neskutečně fandím. Jeho trýznění mi taktéž připomínalo to, jaké prožíval Mads Mikkelsen v Jagten (nejlepší evropský snímek dle mě jen tak mimochodem).... Po celou stopáž jsem mu v jeho boji vůči necitelnému okolí pevně držel palečky... Predikce pro nejlepší dramatický seriál naší tuzemské tvorby je více než jasný - zaslouženě.(11.9.2017)

Nabývám bohužel dojmu, že se Pustina už příliš vleče a všechno by se dalo zredukovat. Doufám, že ještě dojde k nějakému opodstatnění délky 8 dílů. Globálně vzato u sérií tohoto typu je na škodu pokud trvají déle než 4 epizody, což splňovaly Modré stíny a například loňský Mamon měl 6 dílů, což bych považoval za ještě snesitelné. Každopádně stále máme k dispozici vynikající, ale skutečně vynikající herce. To co zde předvádí Stivínová a Dušek (čímž nesnižuji ostatní od Elišky Křenkové a Jana Ciny až k Leoši Nohovi, na kterého si je potřeba hodně zvyknout v netypické roli) je mírně řečeno excelentní. Jejich herectví zde je naprostý strop. Rozdávat se u nás Emmy nebylo by pochyb. 70%(30.11.2016)

S01E05 - I když se v tomhle díle nic moc nestane (pointa byla jasná už na konci minulého) jedná se zatím o ten nejemotivnější díl ze všech - psychicky se dotkl přesně tam, kde měl.. Herecké výkony Zuzany Stivínové a Jaroslava Duška hluboko přečnívají český standard.. Co jsem vypozorovala, tak zatím mi na "Pustině" celkově nejvíc vadí nevyšperkovaný a často vlažný scénář..(27.11.2016)

• - Natáčeno na Kladně, Buštěhradu, Berouně. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

• - Spoiler: Když Hanka (Zuzana Stivínová) vjede autem do jezírka, při záběru z vrchu svítí měsíc z pravé strany, to je ze strany spolujezdce. Když však z auta vystupuje, svítí měsíc z levé strany. Při detailu, když už vychází z vody, svítí měsíc opět z pravé strany. (J.Cobra)