3 * za první polovinu. Ta s Duškem byla super. Hutná atmosféra podtržená Duškovo herectvím. Když udělali druhou retrospektivní část se Stivínovou tak jsem čekal, že k něčemu zásadnímu povede. Max. náznak s feťačkou, ale to podle mě nestačilo nebo resp. chápu že šlo o to jak zareagují oba rodiče a byl jsem i napjatej. Ale když to skončilo tak to výsledný efekt nemělo. Jenom je mi líto postavy Duška (Ještě že je natočenej na tu kameru u benzínky) :-) .(21.11.2016)

Nabývám bohužel dojmu, že se Pustina už příliš vleče a všechno by se dalo zredukovat. Doufám, že ještě dojde k nějakému opodstatnění délky 8 dílů. Globálně vzato u sérií tohoto typu je na škodu pokud trvají déle než 4 epizody, což splňovaly Modré stíny a například loňský Mamon měl 6 dílů, což bych považoval za ještě snesitelné. Každopádně stále máme k dispozici vynikající, ale skutečně vynikající herce. To co zde předvádí Stivínová a Dušek (čímž nesnižuji ostatní od Elišky Křenkové a Jana Ciny až k Leoši Nohovi, na kterého si je potřeba hodně zvyknout v netypické roli) je mírně řečeno excelentní. Jejich herectví zde je naprostý strop. Rozdávat se u nás Emmy nebylo by pochyb. 70%(30.11.2016)

S01E05 - I když se v tomhle díle nic moc nestane (pointa byla jasná už na konci minulého) jedná se zatím o ten nejemotivnější díl ze všech - psychicky se dotkl přesně tam, kde měl.. Herecké výkony Zuzany Stivínové a Jaroslava Duška hluboko přečnívají český standard.. Co jsem vypozorovala, tak zatím mi na "Pustině" celkově nejvíc vadí nevyšperkovaný a často vlažný scénář..(27.11.2016)

Tísnivá atmosféra věčně šedivého místa je tu snad nejsilnější za celou sérii. Debutující autor karlovarských znělek Ivan Zachariáš střídá Nellis, už definitivně víme, co odhalila studna, také víme, že výbornou Stivínovou herecky přerostl nemocný Jaroslav Dušek. Jeho koncert ve vyšetřovací vazbě se musí líbit. Tenhle díl je zejména o tom, jak se oba vyrovnávají s krutou skutečností. Samozřejmě omšelé baráky, zdevastovaná příroda, blátivé ulice a konfliktní vztahy mezi obyvateli zůstávají. A Eliška Křenková konečně dostává víc prostoru. To, jak tvůrci nakládají s postupným rozkladem společnosti, je věc na české poměry nevídaná. Tolik symbolů, tolik významů, tolik falešných stop, tolik linií a motivů. Bravo.(26.12.2016)

Dostáváme se do druhé poloviny Pustiny a s ní temná atmosféra, která přináší odpovědi a jednu ze zásadních. Ve studánce už víme, co bylo skryto, což jsem svým způsobem čekal, ale i nečekal, spíš jsem to měl 50/50. Tento díl se řadí k vrcholu prozatím, napětí by se dalo krájet a atmosféra tomu dosti pomáhá. Kluci z pasťáku jdou v tomto díle stranou. Teď zbývá jedna dalších několik otázek, kdo? Proč? Co kluci z pasťáku mají za tajemství?Nebo přítel Kláry Lukáš? Věřím, že brzo dostaneme odpovědi.(4.1.2017)

• - Spoiler: Když Hanka (Zuzana Stivínová) vjede autem do jezírka, při záběru z vrchu svítí měsíc z pravé strany, to je ze strany spolujezdce. Když však z auta vystupuje, svítí měsíc z levé strany. Při detailu, když už vychází z vody, svítí měsíc opět z pravé strany. (J.Cobra)

• - Natáčeno na Kladně, Buštěhradu, Berouně. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)