Komentáře uživatelů k epizodě (31)

"Jestli ho nenajdou policajti, najdeme ho sami." Tak se nám policie zase jednou ukázala jako stádo pitomců. Kapitána Rajnera omlouvá snad jen to, že několik měsíců nespal, protože byl stále ve službě, ale stejně se to moc nepovedlo. Navíc totožnost vraha byla zjištěna dost dlouho před koncem a pak už se za ním běželo tak pomalu, jak je to jen v Pustině běžné. Já jsem tedy vraha měl natipovaného až jako třetího v pořadí, ale to je jedno. Jsem prostě rád, že už to skončilo a že se bude bagrovat.(31.5.2017)

A je to tady. Oddalování odpovědí se musí líbit, pozůstalí jsou definitivně v pátrání na vlastní pěst. A my čekáme, na koho ukážou. Musí se ale zamlouvat, jak se tady pracuje s dopadem jedné tragédie na rodinu a lidi v jejím bezprostředním okolí, kteří jsou vesměs bezpáteřními zmetky. Scénář Štěpána Hulíka je dál důmyslný a velmi dobře uchopený, Alice Nellis (na poslední dva díly se zase vrátila ona) je místy poetická, jindy nesmírně dramatická, a znovu vysílá signály, kdy divák může jen tipovat, kdo za tím vším stojí. Vyvrcholení a odhalení vraha je nakonec na oba palce nahoru. A vlastně jsem rád, že žádný z mých (TOP) tipů nevyšel. Ač jsem ho měl mezi podezřelými vysoko. Nechápu ty, kteří minisérii označují za nudnou nebo rutině zahranou. Poklona a maximální spokojenost.(27.12.2016)

Když si šel pan táta pro vraha, málem se mi zastavilo srdce. Skvělé spojitosti, nemám absolutně nic proti a vraha jsem tedy netrefil.(4.1.2017)

Pachatele jsem sice opět neuhádl, i když do cca 5. dílu jsem ho měl mezi podezřelými vysoko. Nicméně nepřekvapilo, že to udělal, ani proč to udělal. A jeho odchod do nápravného zařízení zapadá do mozaiky prostředí, které autoři vykreslovali. PS: Kienastův nápad podporuji!(12.12.2016)

Závěr korunuje dílo. Pustina se držela velmi slušně nad průměrem, byla dostatečně napínavá a herecky silná. Závěrečné rozuzlení je překvapivé, možná trošku zklamávající zároveň - u mě proto, že jsem pachatele neodhalil a jsem zklamaný z toho, že to nebylo tak, jak jsem si sám vymyslel. Ale to nemohu seriálu vyčítat. Připojuji se k názorům, že by byl vhodný díl navíc nebo rovnou celý film - Den Míši Sýkorové - v podstatě bychom napodobili Mistra Lynche a Twin Peaks. Velká poklona Štěpánu Hulíkovi, fandím mu, aby takových skvostných scénářů napsal ještě desítky a velký potlesk ústřední trojici Dušek-Stivínová-Křenková, všichni excelentní od prvního do posledního dílu.(12.12.2016)

Tleskám. Málokdy to rozuzlení nebývá trapné a uhozené, tady byl sice pachatel dobře ukrytý, ale pořád logický. Klobouk dolů před herci, v celé sérii snad nikdo nehrál blbě.(27.2.2017)

závěr byl prostě supr, jedna hvězda navíc za to, že něco takovýho dokázali zachariáš s nellis uřídit, natočit a vyprodukovat. zkurveně bravo. český twin peaks jedna báseň.(24.12.2016)

• LadyPupu

Celkově jde o neuvěřitelně nadhodnocené a nihilisticky nudné nic... Ovšem s pěknou kamerou. To je asi tak všechno. Pachatel nepřekvapil. Šok se nekonal. Za mě se o seriál desetiletí rozhodně nejedná.(13.12.2016)

Rozuzlení vhodně korespondovalo s prázdnou Pustinou. Bezdůvodnost zlého lidského konání, hnusota a výsměch právu...74%.(21.12.2016)

S01E08 - Pachatel neurazil ani nenadchl - byl jedním z hlavních podezřelých na mém seznamu :-) O pachatele ovšem v seriálu "Pustina" vůbec nešlo.. A když mi konečně na závěr došlo, o co se tvůrci seriálu snažili, tak mi najednou celý přišel geniální.. :-D Vůbec tu nejde o zkrachovalou vesničku odřízlou takřka od okolního světa.. Nešlo tady ani o těžařskou společnost.. Minimalistickou politiku venkova.. Sousedské šarvátky.. Nebo pamateného manžela.. Našlo tu o vraždu.. Nešlo tu o emoce.. Nešlo tu ani o atmosféru.. Celou dobu šlo o to nenásilnou a neprvoplánovou formou přiblížit člověku jak je snadné vydat se na rozcestí nesprávnou cestou.. Jak jsou mladí lidé mamonem, rodinnou a jinými okolnostmi snadno ohroženi kriminalitou.. Jak je těžké přežít pasťák.. Celou dobu se utahovala vyčůránkovi smyčka kolem krku, až se nakonec dotáhla.. Věci nejsou tím, čím se zdají být.. Takhle kriminálka je totiž více sociálním seriálem než cokoliv jiného.. Ta detektivní zápletka je spíše "zajímavou" linií filmu, hlavní zápletka se točí kolem společnosti samotné.. Nehodnotí, pouze pozoruje a ukazuje, že svět není černobílý a to je geniální..(16.12.2016)

Z malého psychopata vyroste velký psychopat a čím dál tím víc si myslím, že psychopatem se člověk rodí. Pravda, pachatel mi do příběhu vůbec nezapadal, ale co už? Jako společenský problém byl nastíněn dokonale.(19.12.2016)

• Ratemus

Viral brothers(28.1.2017)

Pro rodiče těžká deprese na konec, pro zkušené kriminálkaře asi trochu nuda. Moje teorie primitivního konce nefungovala.(11.12.2016)

Perfektni finale!(13.12.2016)

Konec se sice povedl, ale chtěl bych Epizodu 9 - Den Míši Sikorové(12.12.2016)

SPOILER..no ty krávo..seriálový bestof česka..aspoň pro mě..pachatele jsem neuhodl..překvapil mě..dávám tedy plný počet a dávám 5 hvězd i větě z komentu Bernyze "bohužel poukazuje na realitu, kde za tyto činy někdo nikdy nebude trestán a co je nejhorší - nikde to o něm nebude uvedeno" , jelikož to sedí..(13.12.2016)

S tímto dílem přichází odpověď na otázku "proč tam sakra je ten parťák". Smutný konec, který bohužel poukazuje na realitu, kde za tyto činy někdo nikdy nebude trestán a co je nejhorší - nikde to o něm nebude uvedeno. Nejlepší český seriál. Jednoznačně.(12.12.2016)

Český seriálový zázrak roku (nebo několika let), který se nemálo inspiruje z tolik oblíbených severských kriminálek. K tomu jim velmi přispěla šeď a zpustlost Lomu ČSA a jeho okolí. Herecký kralují J. Dušek (ta přirozenost je až děsivá) a Z. Stivínová. Režijně vyhrává I. Zachariář, díly A. Nellis byly podstatně mírnější, méně trýznivé a depresivní a proto je velká škoda, že dostala na paškál i poslední díl. Příběhově bych možná čekal víc zvratů, nadruhou stranu to lehké nakousávání divákova úsudku bylo velmi efektní a závěrečné rozuzlení celkem překvapivé, i když bohužel ne tak vygradované a působivé, jak by si seriál zasloužil. Mnoho příběhových linií a postav se v průběhu seriálu vytratilo a neuzavřelo, což ve mě zanechalo pocit neukončeného příběhu. Možná by si přeci jen seriál zasloužil o jeden, dva díly navíc. Jen tak dál HBO.(19.12.2016)

• coinneach

Ne úplně uspokojivý závěr, ale k čertu s ním. Pustina je český seriálový počin čtvrstoletí. Díkybohu za něj.(12.12.2016)

Osmá epizoda přinesla parádní rozuzlení celé série, což mě nesmírně potěšilo, měl jsem obavy, aby mi závěr nezkazil dojem z celého seriálu, ale to se ani náhodou nestalo.(26.4.2017)

<< předchozí 1 2