poster

Pustina (TV seriál)

 • anglický

  Wasteland

Drama / Mysteriózní

Česko, 2016, 7 h 39 min (Minutáž: 52–60 min)

Scénář:

Štěpán Hulík

Hudba:

David Boulter

Hrají:

Zuzana Stivínová, Jaroslav Dušek, Eliška Křenková, Leoš Noha, Jan Cina, Štěpán Benoni, Eva Holubová, Miroslav Vladyka, Maxmilián Mráz, Ivan Krúpa, Ctirad Götz, Oldřich Vlach, Martin Sitta, Martin Kubačák, Petra Špalková, Petra Špindlerová, Zdena Hadrbolcová, Jitka Sedláčková, Kateřina Pindejová, Anita Krausová, Richard Stanke, Tomáš Dastlík, Jan Jankovský, Karel Zima, Petr Vančura, Pavel Šimčík, Roman Skamene, Markéta Krejčová, Petra Navrátilová, Oskar Hes, Janek Gregor, Adam Petrlík, Ján Bavala, Mario Pech, Matyáš Svoboda, Štěpán Matejíčka, Dominika Byrtusová, Ivo Bureš, Andrej Polák, Eva Prchalová, Terezie Holá, Adrian Jastraban, Jiří Krejčí, Michaela Doležalová, Kamila Trnková, Jan Komínek, Dušan Čonka, Halina Paseková, Kajetán Písařovic, Karel Davídek, Sebastian Pála, Tomáš Brychta, Magdaléna Chrzová, Kristina Sitková, Lilian Sarah Fischerová, Veronika Malá, Zuzana Čapková, Maria Pavlova, Hana Grančičová, Angelika Morschlová, Martina Černá, Leoš Juráček, Anastasia Chocholatá, Jan Wágner, Petra Ondřejková, Lukáš Typlt, Josef Vokračka, Nikola Orozovič, Štepánka Fingerhutová, Rostislav Novák st., Miroslav Dvořák, Pavel Rudolf Plasche, Jana Holcová, Daniel Možnar, Hynek Tajovský, Jan Bílek, Bohumír Starý, Petra Johansson, Rudolf Slivka, Viera Pavlíková, Dominik Zakl, David N. Jahn, Martin Uhlíř, Jakub Slach, Marek Dobeš, Milan Aulický, Eliáš Vyskočil, Lenka Rzepková
(další profese)

Diskuze k TV seriálu (308)

Chceš také sledovat diskuze k sériím a epizodám?
Chceš také zrušit sledování diskuze k sériím a epizodám?
<< novější 15 14 13 12 8 5 1
  • 22.5.2019  19:58
  lukasK1995
  (hodnocení, komentáře)

  killing sa moze skovat.neskutocna show bratia

  • 9.6.2018  14:41
  Lazyt
  (hodnocení, komentáře)

  omg to je jak českej brochurch..temná deprsivní story 

  • 3.6.2018  11:04
  cantona
  (hodnocení, komentáře)

  Úvodní titulky i znělka nášlapný 6 dílů shlédnuto za jeden večer.

  • 2.2.2018  12:59
  Extrakritik
  (hodnocení, komentáře)

  Seriál je úplně super.Jen jsem tam nenašel nic mysteriózního.Je to pouze detektivka.

  • 3.1.2018  11:56
  Kotuc
  (hodnocení, komentáře)

  Vyborne, ani si nepamatam kedy som pozeral nieco z sk/cs tvorby, ale toto sa teda poze porovnan so skandinavskymi alebo uk kriminalkami. Keby som nepoznal niektorych hercov ani si nevsimnem, ze to je cesko. 

   

  Spoiler:stale som si myslel, ze to bude autobusar.

  • 24.11.2017  17:01
  lupuscanis
  (hodnocení, komentáře)

  Souhlas s Bluntmanem, tohle je v pozitivním smyslu ozvlášťňující. Navíc, tu podle mě je i dost dobrý, obhajitelný důvod po takovém postupu sáhnout, (spojler) případ je i není to, o co tu jde, a tyhle zdánlivě klamavé cliffhangery pracují ve prospěch týhle nejednoznačnosti. 

  • 23.11.2017  16:59
  Bluntman
  (hodnocení, komentáře)

  Dadel: Mně teda hodně laciné přijdou cliffhangery, naopak tohle bylo osvěžující. Hlavně se s tím pracuje tak, že jakmile si zvykneš na podvodnost onoho cliffhangeru, jsou najednou překvapený... nebo bys aspoň měl být (pátý díl).

  • 23.11.2017  16:08
  Dadel
  (hodnocení, komentáře)

  Bluntman: je to hodně laciné, a diváka tím na začátku dalšího dílu spíš naštveš

  na příspěvěk reagoval Bluntman
  • 23.11.2017  13:51
  Bluntman
  (hodnocení, komentáře)

  Dadel: A co že je špatně na těch falešných cliffhangerech? 

  na příspěvěk reagoval Dadel
  • 23.11.2017  13:46
  Dadel
  (hodnocení, komentáře)

  (nečíst, pokud jsi to neviděl celé)

  • 23.11.2017  13:45
  Dadel
  (hodnocení, komentáře)

  DejvCZ: píšu již v komentu. Podobných momentů je tam víc

  na příspěvěk reagoval Bluntman
  • 23.11.2017  12:21
  DejvCZ
  (hodnocení, komentáře)

  Spoiler. druhý díl 53:50 brácha jde do bytu a tam na zemi vidí ležet ženské tělo. Bezpochyby si máme myslet že je to zavražděná. S případem ovšem nemá nic společného a byla to nějaká předávkovaná narkomanka. Tohle je u mě dost trapný a nepodařený scénaristický kousek :(.

  na příspěvěk reagoval Dadel
  • 31.7.2017  17:22
  JohnnyV
  (hodnocení, komentáře)

  Standey: Jak se může někdo takhle debilně zeptat, to prostě nikdo nechápe...

  • 14.3.2017  10:22
  Pilda17
  (hodnocení, komentáře)

  Standey: Dobré srovnání :D

  • 7.3.2017  22:50
  Angerr
  (hodnocení, komentáře)

  Krátký "film o seriálu": https://www.youtube.com/watch?v=54cYbrN5tkM

  • 7.3.2017  07:24
  Dadel
  (hodnocení, komentáře)

  Standey: ano, tato dvě díla toho mají spoustu společného..

  • 7.3.2017  00:10
  Standey
  (hodnocení, komentáře)

   Jak tohle může mít vyšší hodnocení než Hacksaw Ridge? To prostě nepochopíš...

  na příspěvěk reagoval Dadel , Pilda17 , JohnnyV
  • 4.3.2017  22:13
  Dejff_2004
  (hodnocení, komentáře)
  • 17.2.2017  18:10
  lupuscanis
  (hodnocení, komentáře)

  Dadel: Nz. Však já se obávám, že kdyby se tady siso nezeptal, nedošlo by mi to, byť mi to jméno přišlo nějaký podvědomý. Takže sisovi dík. (btw.: vzhledem k tomu, že právě kompletuju starý bijáky od Calire Denis, který jsou často dělaný právě s Tindertsicks, mně to potěšilo nakvadrát...).

  • 17.2.2017  15:07
  Dadel
  (hodnocení, komentáře)

  lupuscanis: hele dík, to jsem vůbec netušil, že dělal hudbu k Pustině. Tindersticks poslouchám už 16 let

  na příspěvěk reagoval lupuscanis
  • 17.2.2017  13:47
  lupuscanis
  (hodnocení, komentáře)

  siso: Nemáš vůbec zač. Jinak, pokud tě muzika zajala, David Boulter není žádný no name, je to pianista z Tindersticks, pokud čteš anglicky, třeba tady... http://www.undertheradarmag.com/blog/self-portrait_david_boulter_of_tindersticks/ :)

  na příspěvěk reagoval Dadel
  • 17.2.2017  13:33
  siso
  (hodnocení, komentáře)

  lupuscanis: Ďakujem

  na příspěvěk reagoval lupuscanis
  • 2.2.2017  03:02
  Bluntman
  (hodnocení, komentáře)

  rosomak123: Obviňoval jsi mě z toho, že upravuji své argumenty na základě výsledků hlasování, což není pravda. Za svým původním argumentem ohledně důležitosti věku si stojím (Semestr je film o mladých a pro mladé, má pozitivnější kritickou odezvu u mladých či mladších pisálků a pisatelek), přidal jsem i další (v reakci na poslech rádiového pořadu, resp. rozhovoru se Sedlákem a ústředními představiteli). Vyjádření tvůrce lze považovat za insiderskou informaci, když dost dobře nelze zpochybnit, že do toho nevidí víc než my zde na diskuzi. 

   

  A prosil bych nepřekrucovat, protože moje zmínka o mediálním pokrytí byla reakcí na tvrzení o tom, kdo si co bude za X let pamatovat. Stejně tak jsem nikde nevyjádřil, že nepřijímám výsledky hlasování. Nic to ale nemění na tom, že Semestr považuji za lepší, cenu získala Pustina, menší část kritické (a "kritické") obce méně hlasovala pro Semestr, větší část pro Pustinu.  

  • 1.2.2017  13:45
  matygol
  (hodnocení, komentáře)

  Ahoj, 

  v seriálu mě zaujaly železné sochy u "Duška" kolem chaloupky .. nevíte někdo více informací k nim? díky

  • 30.1.2017  08:17
  rosomak123
  (hodnocení, komentáře)

  Bluntman: Jo, poučku o korelaci a kauzalitě znám. Taky znám poučku, kterou často opakovala moje babička, že přání je otcem myšlenky. Nezní tak sofistikovaně jako ta tvoje, ale na daný případ mně sedí líp. Můžeš věřit, čemu chceš, ale neměl bys vytvářet pseudoargumenty. Co říká tvůrce v rádiu opravdu není "insiderská informace" (tvůrce se zná se všemi filmovými kritiky? se všemi mluvil a ví, že všichni jeho seriál neviděli?). Lepší mediální pokrytí Pustiny je samozřejmě pravda, ale zase nevím, kde bereš důkazy pro to, že právě tohle má právě u filmových kritiků vliv na jejich rozhodování. Třeba takový Normální autistický film v kategorii dokumentů měl x-násobně horší mediální pokrytí než Zkáza krásou nebo FC Roma a přesto s dvojnásobným náskokem vyhrál. Co třeba zkusit přijmout fakt, že stejně jako si ty myslíš, že Semestr je lepší než Pustina, myslí si zase jiní filmoví kritici přesný opak? 

  na příspěvěk reagoval Bluntman
  • 30.1.2017  00:21
  erased
  (hodnocení, komentáře)

  Těch chybiček v Pustině asi bylo vícero, ale mě víc než ty zamrzelo, že docela vyšuměl Pásek. Čekal jsem, jak 'náhodou' skončí ve stejném pasťáku jako malej Masař a nějakej záběr naznačí, že vrah nedopadne dobře (a tím pádem i ten Pásek skončí jako další Balog, ne-li hůř). Ale mimo ústřední rodinu to podobně odnesly všechny postavy, škoda toho.

  • 29.1.2017  22:53
  Bluntman
  (hodnocení, komentáře)

  rosomak123: Poučku o tom, že korelace neznamená kauzalitu, znáš? Nic jsem neupravoval na základě výsledků a zveřejněné tabulky, ono popíchnutí ohledně "ne všichni to viděli" vycházelo spíš z toho, že režisér a spoluscenárista Semestru říkal v jednom nedávném radiovém rozhovoru. Jasně, pro někoho "jedna bába povídala", pro jiného "insiderská informace". To je zároveň odpověď na první otázku. A co se týče odpovědi na druhou otázku, ne, nemyslím si to, vím, že ne, protože čtu i zahraniční periodika, v nichž jsou různá vyjádření hlasujících, pamatuji si kauzy z minulosti (viz Zkrocená hora). Ovšem nepovažuji tento přístup za korektní. Jinak za pár let se uvidí i to, jaký titul měl větší mediální pokrytí, a to nehledě na to, jestli je/není lepší než jiný, méně známý. Soudím podle sebe, Semestr považuji za lepší než Pustinu.  

  na příspěvěk reagoval rosomak123
  • 29.1.2017  10:16
  rosomak123
  (hodnocení, komentáře)

  Bluntman: To jsou teda argumenty. Napřed jsi psal, že bude záležet na tom, jaké zastoupení v hlasování bude mít mladá generace. Podle výsledků na webu film. kritiky měla zastoupení silné - hlasovali všichni. A zdaleka ne všichni z nich hlasovali pro Semestr, stačí se kouknout. Takže jsi argumentaci upravil a teď píšeš, že Pustina vyhrála proto, že se všichni hlasující ani neobtěžovali podívat na Semestr. Za prvé by mě zajímalo, kde ses tohle dozvěděl (a ne, "Znám Mirku Spáčilovou" opravdu není argument:), za druhé - vážně si mysíš, že na Oscarech, Zlatých globech, jakýchkoli cenách včetně těch udělovaných kritiky, opravdu všichni hlasující vidí bezpodmínečně všechno? Asi sotva, že? Uzavřel bych to asi s tím, že jestli je "lepší" Semestr nebo Pustina se dozvíme za takových pět, deset let. Poznáme to podle toho, na který z těchhle počinů si za těch pár let někdo vzpomene. Já svůj tip mám, ale život je plný překvapení:)

  na příspěvěk reagoval Bluntman
<< novější 15 14 13 12 8 5 1