poster

Pustina (TV seriál)

 • anglický

  Wasteland

Drama / Mysteriózní

Česko, 2016, 7 h 39 min (Minutáž: 8x56 min)

Scénář:

Štěpán Hulík

Hudba:

David Boulter

Hrají:

Zuzana Stivínová, Jaroslav Dušek, Eliška Křenková, Leoš Noha, Jan Cina, Štěpán Benoni, Eva Holubová, Miroslav Vladyka, Maxmilián Mráz, Ivan Krúpa, Ctirad Götz, Oldřich Vlach, Martin Sitta, Martin Kubačák, Petra Špalková, Petra Špindlerová, Zdena Hadrbolcová, Jitka Sedláčková, Kateřina Pindejová, Anita Krausová, Richard Stanke, Tomáš Dastlík, Jan Jankovský, Karel Zima, Petr Vančura, Pavel Šimčík, Roman Skamene, Markéta Krejčová, Petra Navrátilová, Oskar Hes, Janek Gregor, Adam Petrlík, Jan Bavala, Mario Pech, Matyáš Svoboda, Štěpán Matejíčka, Dominika Byrtusová, Ivo Bureš, Andrej Polák, Eva Prchalová, Terezie Holá, Adrian Jastraban, Jiří Krejčí, Michaela Doležalová, Kamila Trnková, Jan Komínek, Dušan Čonka, Halina Paseková, Kajetán Písařovic, Karel Davídek, Sebastian Pála, Tomáš Brychta, Magdaléna Chrzová, Kristina Sitková, Lilian Sarah Fischerová, Veronika Malá, Zuzana Čapková, Maria Pavlova, Hana Grančičová, Angelika Morschlová, Martina Černá, Leoš Juráček, Anastázie Chocholatá, Jan Wágner, Petra Ondřejková, Lukáš Typlt, Josef Vokračka, Nikola Orozovič, Štepánka Fingerhutová, Rostislav Novák st., Miroslav Dvořák, Pavel Rudolf Plasche, Jana Holcová, Daniel Možnar, Hynek Tajovský, Jan Bílek, Bohumír Starý, Petra Johansson, Rudolf Slivka, Viera Pavlíková, Dominik Zakl, David N. Jahn, Martin Uhlíř, Jakub Slach
(další profese)

Diskuze k TV seriálu (296)

Chceš také sledovat diskuze k sériím a epizodám?
Chceš také zrušit sledování diskuze k sériím a epizodám?
<< novější 14 13 12 11 8 4 1
  • 31.7.2017  17:22
  JohnnyV
  (hodnocení, komentáře)

  Standey: Jak se může někdo takhle debilně zeptat, to prostě nikdo nechápe...

  • 14.3.2017  10:22
  Pilda17
  (hodnocení, komentáře)

  Standey: Dobré srovnání :D

  • 7.3.2017  22:50
  Angerr
  (hodnocení, komentáře)

  Krátký "film o seriálu": https://www.youtube.com/watch?v=54cYbrN5tkM

  • 7.3.2017  07:24
  Dadel
  (hodnocení, komentáře)

  Standey: ano, tato dvě díla toho mají spoustu společného..

  • 7.3.2017  00:10
  Standey
  (hodnocení, komentáře)

   Jak tohle může mít vyšší hodnocení než Hacksaw Ridge? To prostě nepochopíš...

  na příspěvěk reagoval Dadel , Pilda17 , JohnnyV
  • 4.3.2017  22:13
  Dejff_2004
  (hodnocení, komentáře)
  • 17.2.2017  18:10
  lupuscanis
  (hodnocení, komentáře)

  Dadel: Nz. Však já se obávám, že kdyby se tady siso nezeptal, nedošlo by mi to, byť mi to jméno přišlo nějaký podvědomý. Takže sisovi dík. (btw.: vzhledem k tomu, že právě kompletuju starý bijáky od Calire Denis, který jsou často dělaný právě s Tindertsicks, mně to potěšilo nakvadrát...).

  • 17.2.2017  15:07
  Dadel
  (hodnocení, komentáře)

  lupuscanis: hele dík, to jsem vůbec netušil, že dělal hudbu k Pustině. Tindersticks poslouchám už 16 let

  na příspěvěk reagoval lupuscanis
  • 17.2.2017  13:47
  lupuscanis
  (hodnocení, komentáře)

  siso: Nemáš vůbec zač. Jinak, pokud tě muzika zajala, David Boulter není žádný no name, je to pianista z Tindersticks, pokud čteš anglicky, třeba tady... http://www.undertheradarmag.com/blog/self-portrait_david_boulter_of_tindersticks/ :)

  na příspěvěk reagoval Dadel
  • 17.2.2017  13:33
  siso
  (hodnocení, komentáře)

  lupuscanis: Ďakujem

  na příspěvěk reagoval lupuscanis
  • 2.2.2017  03:02
  Bluntman
  (hodnocení, komentáře)

  rosomak123: Obviňoval jsi mě z toho, že upravuji své argumenty na základě výsledků hlasování, což není pravda. Za svým původním argumentem ohledně důležitosti věku si stojím (Semestr je film o mladých a pro mladé, má pozitivnější kritickou odezvu u mladých či mladších pisálků a pisatelek), přidal jsem i další (v reakci na poslech rádiového pořadu, resp. rozhovoru se Sedlákem a ústředními představiteli). Vyjádření tvůrce lze považovat za insiderskou informaci, když dost dobře nelze zpochybnit, že do toho nevidí víc než my zde na diskuzi. 

   

  A prosil bych nepřekrucovat, protože moje zmínka o mediálním pokrytí byla reakcí na tvrzení o tom, kdo si co bude za X let pamatovat. Stejně tak jsem nikde nevyjádřil, že nepřijímám výsledky hlasování. Nic to ale nemění na tom, že Semestr považuji za lepší, cenu získala Pustina, menší část kritické (a "kritické") obce méně hlasovala pro Semestr, větší část pro Pustinu.  

  • 1.2.2017  13:45
  matygol
  (hodnocení, komentáře)

  Ahoj, 

  v seriálu mě zaujaly železné sochy u "Duška" kolem chaloupky .. nevíte někdo více informací k nim? díky

  • 30.1.2017  08:17
  rosomak123
  (hodnocení, komentáře)

  Bluntman: Jo, poučku o korelaci a kauzalitě znám. Taky znám poučku, kterou často opakovala moje babička, že přání je otcem myšlenky. Nezní tak sofistikovaně jako ta tvoje, ale na daný případ mně sedí líp. Můžeš věřit, čemu chceš, ale neměl bys vytvářet pseudoargumenty. Co říká tvůrce v rádiu opravdu není "insiderská informace" (tvůrce se zná se všemi filmovými kritiky? se všemi mluvil a ví, že všichni jeho seriál neviděli?). Lepší mediální pokrytí Pustiny je samozřejmě pravda, ale zase nevím, kde bereš důkazy pro to, že právě tohle má právě u filmových kritiků vliv na jejich rozhodování. Třeba takový Normální autistický film v kategorii dokumentů měl x-násobně horší mediální pokrytí než Zkáza krásou nebo FC Roma a přesto s dvojnásobným náskokem vyhrál. Co třeba zkusit přijmout fakt, že stejně jako si ty myslíš, že Semestr je lepší než Pustina, myslí si zase jiní filmoví kritici přesný opak? 

  na příspěvěk reagoval Bluntman
  • 30.1.2017  00:21
  erased
  (hodnocení, komentáře)

  Těch chybiček v Pustině asi bylo vícero, ale mě víc než ty zamrzelo, že docela vyšuměl Pásek. Čekal jsem, jak 'náhodou' skončí ve stejném pasťáku jako malej Masař a nějakej záběr naznačí, že vrah nedopadne dobře (a tím pádem i ten Pásek skončí jako další Balog, ne-li hůř). Ale mimo ústřední rodinu to podobně odnesly všechny postavy, škoda toho.

  • 29.1.2017  22:53
  Bluntman
  (hodnocení, komentáře)

  rosomak123: Poučku o tom, že korelace neznamená kauzalitu, znáš? Nic jsem neupravoval na základě výsledků a zveřejněné tabulky, ono popíchnutí ohledně "ne všichni to viděli" vycházelo spíš z toho, že režisér a spoluscenárista Semestru říkal v jednom nedávném radiovém rozhovoru. Jasně, pro někoho "jedna bába povídala", pro jiného "insiderská informace". To je zároveň odpověď na první otázku. A co se týče odpovědi na druhou otázku, ne, nemyslím si to, vím, že ne, protože čtu i zahraniční periodika, v nichž jsou různá vyjádření hlasujících, pamatuji si kauzy z minulosti (viz Zkrocená hora). Ovšem nepovažuji tento přístup za korektní. Jinak za pár let se uvidí i to, jaký titul měl větší mediální pokrytí, a to nehledě na to, jestli je/není lepší než jiný, méně známý. Soudím podle sebe, Semestr považuji za lepší než Pustinu.  

  na příspěvěk reagoval rosomak123
  • 29.1.2017  10:16
  rosomak123
  (hodnocení, komentáře)

  Bluntman: To jsou teda argumenty. Napřed jsi psal, že bude záležet na tom, jaké zastoupení v hlasování bude mít mladá generace. Podle výsledků na webu film. kritiky měla zastoupení silné - hlasovali všichni. A zdaleka ne všichni z nich hlasovali pro Semestr, stačí se kouknout. Takže jsi argumentaci upravil a teď píšeš, že Pustina vyhrála proto, že se všichni hlasující ani neobtěžovali podívat na Semestr. Za prvé by mě zajímalo, kde ses tohle dozvěděl (a ne, "Znám Mirku Spáčilovou" opravdu není argument:), za druhé - vážně si mysíš, že na Oscarech, Zlatých globech, jakýchkoli cenách včetně těch udělovaných kritiky, opravdu všichni hlasující vidí bezpodmínečně všechno? Asi sotva, že? Uzavřel bych to asi s tím, že jestli je "lepší" Semestr nebo Pustina se dozvíme za takových pět, deset let. Poznáme to podle toho, na který z těchhle počinů si za těch pár let někdo vzpomene. Já svůj tip mám, ale život je plný překvapení:)

  na příspěvěk reagoval Bluntman
  • 29.1.2017  02:54
  Bluntman
  (hodnocení, komentáře)

  fabecc1222: Tak když se na Semestr neobtěžovali podívat ani všichni hlasující, tak se vyhrává snadno, respektive snadněji. 

  na příspěvěk reagoval rosomak123
  • 28.1.2017  22:59
  fabecc1222
  (hodnocení, komentáře)

  Tak kritika nakonec výhra :), ale Semestr je taky dobrej :).

  na příspěvěk reagoval Bluntman
  • 8.1.2017  20:22

  Uživatel siso smazal svůj příspěvek.

  • 8.1.2017  20:00
  lupuscanis
  (hodnocení, komentáře)

  siso: Ahoj. Muziku dělal David Boulter, https://www.youtube.com/watch?v=ULrA6VewhR0 

  na příspěvěk reagoval siso , siso
  • 8.1.2017  19:48
  siso
  (hodnocení, komentáře)

  Dobrý večer. chcel by som sa spýtať ,či nik neviem kto robil OST na tento mini seriál resp či niekde sa dajú nájť songy. cez google som nič nenašiel. dík

  na příspěvěk reagoval lupuscanis
  • 7.1.2017  23:04
  lomikarus
  (hodnocení, komentáře)

  Spoiler! Nevím, zda jste to už před tím někde neřešili, ale nepřijde Vám divný, že je vrah se svojí tělesnou konstitucí schopen odtáhnout víko od studny, když jsou na to potom při hledání mrtvoly potřeba dva dospělí lidi?

  • 3.1.2017  14:44
  Bluntman
  (hodnocení, komentáře)

  fabecc1222: Je tam i Semestr, a tak bych to na jasnou výhru neviděl. Záleží, jaké zastoupení bude mít při hlasování mladší generace.

  • 3.1.2017  14:25
  Alena77
  (hodnocení, komentáře)

  Maerlyn0: Tak to je mi jasný, ale tohle byla jedna vesnice a menší komunita lidí.

  Mimochodem podobný případ se už stal.

   

  • 3.1.2017  13:13
  fabecc1222
  (hodnocení, komentáře)

  Nominace na cenu kritiky za pořád mimo kino, očekávám jasnou výhru :).

  na příspěvěk reagoval Bluntman
  • 3.1.2017  01:50
  Maerlyn0
  (hodnocení, komentáře)

  Alena77: Tak ono se zrovna moc běžně nebere DNA celým vesnicím nebo městům ;)

  na příspěvěk reagoval Alena77
  • 2.1.2017  08:50
  Alena77
  (hodnocení, komentáře)

  MzP: Oni musí přezkoumat všechny vodítka a všechny možné alternativy.

  Vrah mohl jednat v akektu a vůbec nepřemýšlet o nějakém zdroji pitné vody + ještě když je vrah tak trochu dement.

  Spíš je fakt průser, že nebýt té těžební solečnosti, tak se to DNA pro celou vesnici ani nekonalo.

   

  na příspěvěk reagoval Maerlyn0
  • 2.1.2017  02:48
  MzP
  (hodnocení, komentáře)

  Parádní seriál z hlediska atmosféry i hereckého obsazení / výkonů. Ale zmlsán Případy 1. oddělení jsem byl docela zklamaný výkonem kriminální policie, postava Leoše "Tenkját" Nohy by se snad na kriminálku vůbec neměla šanci dostat - ať už fyzicky, nebo mentálně. Který vrah by hodil mrtvolu do studny, která je jeho jediným zdrojem pitné vody? Jako detektivka to nemá hlavu ani patu.

  na příspěvěk reagoval Alena77
  • 29.12.2016  21:49
  Bluntman
  (hodnocení, komentáře)

  joker30: HBO GO.

  • 29.12.2016  21:41
  joker30
  (hodnocení, komentáře)

  ahojte, je mozne niekde najst serial online? 

  na příspěvěk reagoval Bluntman
  • 26.12.2016  00:27

  Příspěvek byl smazán administrátorem.

  • 26.12.2016  00:25

  Uživatel mixle smazal svůj příspěvek.

  • 26.12.2016  00:25

  Uživatel mixle smazal svůj příspěvek.

  • 26.12.2016  00:23

  Uživatel mixle smazal svůj příspěvek.

  • 17.12.2016  12:19
  Maerlyn0
  (hodnocení, komentáře)

  Musím říct, že poslední tři díly to pro mě zvednuly, na český poměry velice kvalitní.

  • 17.12.2016  09:02
  KlonyIlony
  (hodnocení, komentáře)

  ledzepfan: zkrátka mi nedochází, proč by se mu to mělo "nepodařit", ale to je jen detail. 

<< novější 14 13 12 11 8 4 1
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace