Pustina (TV seriál)

Wasteland

Drama / Mysteriózní

Česko, 2016, 7 h 39 min (Minutáž: 52–60 min)

Štěpán Hulík

David Boulter

Zuzana Stivínová, Jaroslav Dušek, Eliška Křenková, Leoš Noha, Jan Cina, Štěpán Benoni, Eva Holubová, Miroslav Vladyka, Maxmilián Mráz, Ivan Krúpa, Ctirad Götz, Oldřich Vlach, Martin Sitta, Martin Kubačák, Petra Špalková, Petra Špindlerová, Zdena Hadrbolcová, Jitka Sedláčková, Kateřina Pindejová, Anita Krausová, Richard Stanke, Tomáš Dastlík, Jan Jankovský, Karel Zima, Petr Vančura, Pavel Šimčík, Roman Skamene, Markéta Krejčová, Petra Navrátilová, Oskar Hes, Janek Gregor, Adam Petrlík, Ján Bavala, Mario Pech, Matyáš Svoboda, Štěpán Matejíčka, Dominika Byrtusová, Ivo Bureš, Andrej Polák, Eva Prchalová, Terezie Holá, Adrian Jastraban, Jiří Krejčí, Michaela Doležalová, Kamila Trnková, Jan Komínek, Dušan Čonka, Halina Paseková, Kajetán Písařovic, Karel Davídek, Sebastian Pála, Tomáš Brychta, Magdaléna Chrzová, Kristina Sitková, Lilian Sarah Fischerová, Veronika Malá, Zuzana Čapková, Maria Pavlova, Hana Grančičová, Angelika Morschlová, Martina Černá, Leoš Juráček, Anastasia Chocholatá, Jan Wágner, Petra Ondřejková, Lukáš Typlt, Josef Vokračka, Nikola Orozovič, Štepánka Fingerhutová, Rostislav Novák st., Miroslav Dvořák, Pavel Rudolf Plasche, Jana Holcová, Daniel Možnar, Hynek Tajovský, Jan Bílek, Bohumír Starý, Petra Johansson, Rudolf Slivka, Viera Pavlíková, Dominik Zakl, David N. Jahn, Martin Uhlíř, Jakub Slach, Marek Dobeš, Milan Aulický, Eliáš Vyskočil

Komentáře uživatele ForGump k tomuto TV seriálu

Tak tohle byla bída a zmar. Z každého jednoho člověka nemáte dobrý pocit a všechny postavy a obyvatelé Pustiny jsou extrémně v hajzlu. Město pokrývá šeď, mlha a v pozadí se hulí ze všeho z čeho jde. Navíc i každé místo a prostor působí, jako by byl před spadnutím. Pasťák (ten mi připomínal v hardcore verzi ten Bočanův z trezorového filmu s Vyskočilem, jehož tady hraje Benoni), hospoda, rozpadlé chatrče i parkoviště s kamiony a skoro z každého vylézá prostitutka. Myslím, že Zachariáš, jemuž tleskám, nemohl nastavit pochmurnější a depresivní atmosféru. Technicky se jedná o skvost, jak kamerou, tak střihem, ale nejvíc mě zaujala vynikající práce se zvukem, ostřílené dvojice Čech - Rejholec. Scénář Štěpána Hulíka rozjel několik opravdu podivných postav a každá může ve chvíli překvapit, k tomu se nejedná o scénář, který by byl nějak zbytečně komplikovaný. Naopak je velmi srozumitelný a jasný a nastavuje zrcadlo některým aktuálním problémům a zabudovává je do detektivní zápletky. Velmi se mi líbilo obsazení, které není úplně tradiční. Stivínová v roli starostky a místní učitelky v lesní školce, působí výborným a vyrovnaným dojmem, Duškova postava, vzhledem k jeho komediální minulosti, absolutně z jiného soudku - psychicky narušený erotoman, dále Holubová s Vladykou jako manželé, Špalková, nebo Sitta, bez chyb a přesně zapadli do oné šílené temnoty a syrovosti. Jsem jen a jen zvědav, co se z toho vyvine dál. Zatím velké Díky HBO a gratulace k další nastavené laťce do nedosažitelné výše. 80%(30.10.2016)

Nabývám bohužel dojmu, že se Pustina už příliš vleče a všechno by se dalo zredukovat. Doufám, že ještě dojde k nějakému opodstatnění délky 8 dílů. Globálně vzato u sérií tohoto typu je na škodu pokud trvají déle než 4 epizody, což splňovaly Modré stíny a například loňský Mamon měl 6 dílů, což bych považoval za ještě snesitelné. Každopádně stále máme k dispozici vynikající, ale skutečně vynikající herce. To co zde předvádí Stivínová a Dušek (čímž nesnižuji ostatní od Elišky Křenkové a Jana Ciny až k Leoši Nohovi, na kterého si je potřeba hodně zvyknout v netypické roli) je mírně řečeno excelentní. Jejich herectví zde je naprostý strop. Rozdávat se u nás Emmy nebylo by pochyb. 70%(30.11.2016)