Z mořské vědecké laboratoře Aquatica unikne velký žralok a napadne loď s mladými milenci. Farmaceutická firma, která sponzoruje práci laboratoře, se po tomto incidentu rozhodne, že pokud jim vedoucí projektu, doktorka Susan McAlesterová, do osmačtyřiceti hodin nepředloží výsledky své práce, žádné další peníze nedostane. Susan, pracující na možnosti získávat ze žraločích mozků protein, který by zastavoval a léčil Alzheimerovu chorobu, doprovází na základnu zástupce společnosti Russella Franklina. Ten se seznámí s dalšími členy výzkumného týmu a netají se antipatiemi k lovci žraloků Carteru Blakeovi, který se zase pro změnu netají antipatiemi k práci Susan a jejího týmu. Aby získala dostatek proteinu, musela vytvořit tři obrovské žraloky, kterým s pomocí genetických manipulací až pětkrát zvětšila objem mozkové hmoty. Geneticky upravení žraloci útočí koordinovaně, jsou schopni plavat dozadu a dokáží vyřadit z provozu kamerový systém, který je hlídá. Během večerního experimentu se žralok probere a ukousne ruku jednomu z vědců. Žraloci, jejichž inteligence se genetickým zvětšením mozkové hmoty nečekaně zvýšila, způsobí explozi vrtulníku. Pak s pomocí kovových nosítek rozbijí pozorovací sklo pod hladinou. Stanice je okamžitě zaplavena vodou. Susan, Carterovi, Franklinovi a několika dalším se podaří uniknout do nezatopených částí. Začíná boj s časem, stoupající hladinou vody a inteligentními, krvelačnými žraloky. (TV Nova)

JASON_X

Po přečtení "oficiálního textu distributora" musí každého soudného člověka napadnout, že Deep Blue Sea je stupidní béčko na jedno použití. A ona je to zatím slušně vypravená i zrejžovaná nenápadná skoroparodie na "žraločí" thrillery... na jedno použití. S tak nenápadnou nadsázkou a sebeironií, že průměrně hloupý divák onu nadsázku možná vůbec nepochopí. Já osobně jsem byl zvědavý hlavně na to, čemu a proč se to upsal Samuel L. a samozřejmě hlavně na to, jak bude vypadat Saffron Burrows v plavkách. No, myslím že S. L. J. se chtěl na plátně ukázat v neoprénu a pak nezapomenutelně odejít ze scény (to NEZAPOMENUTELNĚ důrazně zdůrazňuju!) a Saffron vypadala samozřejmě pěkně. Vlastně se to dá vidět možná i několikrát. SPOILER: Potměšilému scénáristovi ovšem do konce věků neodpustím, že s Janem nečekaně nenechal přežít krásnou Saffron, ale obtloustlého plešatého negra s pitomě negerskými hláškami. ()

Sobis87

Rozhodně to lepší z filmografie Rennyho Harlina. Námětem to je béčko jak prase, účel thrilleru ale plní víc než dobře. Harlin pořád umí stupňovat napětí a některé útoky žraloků (ač mnohdy okatě digitálních) jsou fakt působivé, navíc snaha o bourání klasických scénáristických postupů při likvidování "těch na porážku" je mi sympatická. 70% ()

kingik

Renny Harlin chtěl dostat diváka do transu a to se mu povedlo. Nápad s inteligentními žraloky zabíjejícími vše živé by se v rukou méně zkušeného režiséra mohl klidně zvrhnout v naprostou slátaninu, ale Harlin dost kašle na propracované dialogy a jednoznačně dává prostor napínavé akci a likvidaci postav v pořadí, v jakém byste to neočekávali. Triky nepatří ovšem k tomu nejlepšímu, co je ve filmu k vidění. V některých sekvencích animovaní žraloci působí až legračně, ale film se naštěstí nebere nijak vážně, navíc Harlin nedává prostor nudě. 80% ()

Radyo

Zajímavý námět i scénář, a jak tady vpodstatě podotýká POMO, žraloci vždy sežerou někoho jiného, než zrovna čekáte. Ale jinak to opravdu není nic než ambiciózní béčko. Tentokrát dokonce ani triky nejsou dokonale "čisté", protože mi (a asi i jiným) určitě neunikly některé "neobvyklé" pohyby žraloků, a místy také zjevná "digitálnost". ()

klerik

Myslím, že fantastická akčná jazda plniaca takmer rovnaký účel ako ČEĽUSTE. Ako letný blokbaster je to skvelá zábava. Harlin sa príliš nehrá s trikmi ani scenárom, ale šliape na plyn a vie prekvapiť. Thomas Jane je cool sympaťák, Ll J Cool je prfektný hláškar a Saffron ako ozdoba tiež môže byť. K tomu menšie úlohy kvalitnejších hercov - no paráda. Scénu, kde sa hrdinka vyzlieka, aby prežila, si určite zapamätáte... ()

• Oranžový Mini-Sub, který lze ve filmu zahlédnout, se objevil také ve snímku Koule (1998), kde Samuel L. Jackson také hrál. (slatkac)
  • Oba hlavní představitelé se po celou dobu natáčení pohybovali mezi opravdovými žraloky a byli chráněni pouze kroužkovým brněním pod neoprénem. (Karlos80)
  • Režisér Renny Harlin prohlásil, že tohle byl nejtěžší snímek, na kterém kdy pracoval. (slatkac)