Z mořské vědecké laboratoře Aquatica unikne velký žralok a napadne loď s mladými milenci. Farmaceutická firma, která sponzoruje práci laboratoře, se po tomto incidentu rozhodne, že pokud jim vedoucí projektu, doktorka Susan McAlesterová, do osmačtyřiceti hodin nepředloží výsledky své práce, žádné další peníze nedostane. Susan, pracující na možnosti získávat ze žraločích mozků protein, který by zastavoval a léčil Alzheimerovu chorobu, doprovází na základnu zástupce společnosti Russella Franklina. Ten se seznámí s dalšími členy výzkumného týmu a netají se antipatiemi k lovci žraloků Carteru Blakeovi, který se zase pro změnu netají antipatiemi k práci Susan a jejího týmu. Aby získala dostatek proteinu, musela vytvořit tři obrovské žraloky, kterým s pomocí genetických manipulací až pětkrát zvětšila objem mozkové hmoty. Geneticky upravení žraloci útočí koordinovaně, jsou schopni plavat dozadu a dokáží vyřadit z provozu kamerový systém, který je hlídá. Během večerního experimentu se žralok probere a ukousne ruku jednomu z vědců. Žraloci, jejichž inteligence se genetickým zvětšením mozkové hmoty nečekaně zvýšila, způsobí explozi vrtulníku. Pak s pomocí kovových nosítek rozbijí pozorovací sklo pod hladinou. Stanice je okamžitě zaplavena vodou. Susan, Carterovi, Franklinovi a několika dalším se podaří uniknout do nezatopených částí. Začíná boj s časem, stoupající hladinou vody a inteligentními, krvelačnými žraloky. (TV Nova)

S.Quentin QUALE

Výbornej žraločí film, kterej jsem viděl aspoň 20x. Thomase Janea a jeho kotrmelec kolem žraloka nikdy nezapomenu! 75% Update 1: S odstupem několika let, během kterých jsem viděl zepár daných žánrovek, zvyšuju na plnej kotel, protože mě za období od roku 1999 nenapadá moc (momentálně žádný) lepších natural hororů. V rámci subžánru špička. ()

Shit

Skvělá akce, slušnej příběh kupa znamých a dobrých herců + žraločí vraždící mašiny s mozkem o velikosti melouna, co víc si přát? Snad jediný v čem má tenhle film dost velký nedostaky jsou triky pod vodou, ale to neni tak často, aby se to nedalo přežít a jinak si ohledně triků taky neni moc na co stěžovat, akční scény jsou svižný a dobře natočený, Thomas Jane slušnej klaďas a Saffron Burrows pěkná. A dokonce ani o zábavný scény tady neni nouze, v nich hlavně vyniká LL Cool J. Pod 4* prostě nemůžu ()

ajuska

Zmutovaní inteligentní žraloci požírají obyvatele výzkumné stanice uprostřed oceánu.. Jakkoli to zní stupidně, má tenhle film své kouzlo, perfektní oddychovka s několik vtipnými momenty (které, jak se zdálo, jsou snad dokonce předem plánované - což se u takovýchto filmů obvykle nestává). Nakonec to bylo mnohem lepší než jsem čekala. ()

EvilPhoEniX

Úžasná podívaná a divím se, že jsem se k filmu dostal až dnes. Thomas Jane hraje snad frajera v každém filmu a já mu jeho herecké výkony žeru i s navijákem, potěší i Samuel L. Jackson. Film je adrenalinový a napínavý od začátku do konce, obsahuje vizuálně zdařilé a fajně krvavé akční scény a žraloci na svou dobu vypadají až nečekaně velmi dobře. Celkem zarážející, že v dnešní době nedokáže nikdo natočit podobný žraločí horor. 85% ()

akisha

Vůbec ne špatný film, který doplácí na mizerné triky a otřesnou postavu otravného kuchaře s papouškem. Některé scény hraničí s parodií (S.L. Jacksonův proslov u bazénku), pořadí smrti postav je správně nepředvídatelné a celkově je Deep Blue Sea slabším, ale zábavným odvarem Čelistí. Škoda příšerného závěru s modlením a symbolickým zneškodněním žraloka křížem, který sráží jednu*, a to i kdyby to snad mělo být myšleno jako žert. ()

• V závěrečných titulkách je možné slyšet rapovou píseň "Deepest Bluest", kterou má na svědomí LL Cool J, jeden z herců. (slatkac)
  • Celé jméno kazatele Sherman Dudley (LL Cool J) je ve filmu zmíněno pouze jednou. (SONY_)
  • Režisér Renny Harlin prohlásil, že tohle byl nejtěžší snímek, na kterém kdy pracoval. (slatkac)