Útok z hlubin

Zradná hlbočina

Útok z hlbín

Akční / Sci-Fi / Thriller / Horor

USA, 1999, 105 min

Myslím, že fantastická akčná jazda plniaca takmer rovnaký účel ako ČEĽUSTE. Ako letný blokbaster je to skvelá zábava. Harlin sa príliš nehrá s trikmi ani scenárom, ale šliape na plyn a vie prekvapiť. Thomas Jane je cool sympaťák, Ll J Cool je prfektný hláškar a Saffron ako ozdoba tiež môže byť. K tomu menšie úlohy kvalitnejších hercov - no paráda. Scénu, kde sa hrdinka vyzlieka, aby prežila, si určite zapamätáte...(30.1.2006)

Rozhodne jedna z lepších napodobnenín Jaws. Žraloky sú vymodelované pekne, atmosféra síce kolíše, ale v niektorých chvíľach je veľmi dobrá. Akcia nápaditá a pár ľakavých momentov je tu tiež, aj keď ani jeden taký moment nemá na podvodnú scénu s mŕtvolou z najlepšieho filmu so žraločou tematikou. Pozerateľné i keď trochu tupé..60%(7.7.2008)

Podobny filmy fakt nemusim, ruzne upraveny zvirata a debilni pribeh. Jenze tohle je jedna z mala vyjimek. Pribeh tu je v ramci moznosti slusnej, triky taky nejsou nejhorsi a herci se snazi. Navic az do konce nevite kdo prezije. Sice se da rict, ze se porad opakuje situace, ze se nekam zavrou, prijede zralok, zavrou se jinde atd., ale Renny Harlin vse natocil dostatecne svizne, dost napinave a hlavne zabavne, takze se u tohohle filmu vzdy dobre bavim.(10.9.2006)

• oLí

Finský rejža Harlin má na kontě jistě podařenější kousky. Zatím jsem od něho neviděl jiný film, než primárně akční a Deep Blue Sea se opět vyznačuje více hmotou svalovou, než tou mozkovou. No celý film je přitaženej za vlasy a já po celou jeho stopáž nebyl schopnej mu na to přistoupit a bavit se. Mohli za to hlavně velice nesympatičtí herci a nepovedené scény, které měly šokovat. Vůbec triky se žraloky byly hodně amatérské. Jednou žralok gumovej, podruhé animovanej až běda. Zkrátka to mohlo být mnohem, mnohem lepší. 30% [září 2007](10.9.2006)

Útok z hlubin spolu s Bazénem (2001) je pro mě kultovka. Jednoduše proto, že tenhle film jsem viděl, když mi bylo nějakých devět let na základní škole. Zatímco Bazén jsem viděl při cestě na lyžařský kurz, tak Útok z hlubin jsem viděl ve školní družině. Bohužel zatímco ve vzpomínkách byl tento film dobrou replikou Čelistí (1975), tak nyní mi přijde pouze jako lehce nadprůměrný snímek. Dokonce si nyní uvědomuju, jak skvěle byl obsazený. Jackson, Skarsgard a i Thomas Janes. U kterého jsem si vždy myslel, že jako blonďák vypadá směšně. Ale je vidět, že něco z hlavy nezmizí. Jako proražení skla živým člověkem s kovovou konstrukcí, úkryt v troubě, a nebo utrhnutí paže. Plus jedna dvě hlášky. Příběh o geniálních žralocích, kteří sní o.... Něčem a ve vodě couvají, mi přijde nyní jako druhořadý hollywoodský námět. I když tehdy jsem byl unesen, jak se žraloci probourají do podvodního komplexu, aby si pochutnali na pár lidech. Taky si už nepamatuji, že tam bylo tolik animace. Ty žraločí animace snad v žádném filmu nevypadají dobře. I když se tomuhle filmu musí nechat, že v mnoha scénách je parádní maketa velkého zubatého macka. Bylo to hezké připomenutí toho, na co jsem koukal před lety, ale někdy se holt věci trošku mění. Tento film je toho živým důkazem. (68 %)(18.9.2016)

• - Oranžový Mini-Sub, který lze ve filmu zahlédnout, se objevil také ve snímku Koule (1998), kde Samuel L. Jackson také hrál. (slatkac)

• - Hadraplán, který se ve filmu objevuje, je stejný jako ve filmu Šest dní, sedm nocí (1998). (slatkac)

• - Režisér Renny Harlin prohlásil, že tohle byl nejtěžší snímek, na kterém kdy pracoval. (slatkac)