poster

Útok z hlubin

 • USA

  Deep Blue Sea

 • Slovensko

  Zradná hlbočina

 • Slovensko

  Útok z hlbín

Akční / Sci-Fi / Thriller / Horor

USA, 1999, 105 min

 • Gemini
  **

  Tenhle film je tak klišoidní, až se zažitým klišé "úspěšně" vyhýbá - na to jsme ovšem u explozivního šílence Rennyho Harlina celkem zvyklí. Dá se to shrnout do jedné nicneříkající věty - Nic není jisté. Alespoň pokud proti vám stojí vysoce inteligentní paryby. Zní to směšně, když to čtete, že? A tak občas působí celé Deep Blue Sea...(16.3.2003)

 • klerik
  ****

  Myslím, že fantastická akčná jazda plniaca takmer rovnaký účel ako ČEĽUSTE. Ako letný blokbaster je to skvelá zábava. Harlin sa príliš nehrá s trikmi ani scenárom, ale šliape na plyn a vie prekvapiť. Thomas Jane je cool sympaťák, Ll J Cool je prfektný hláškar a Saffron ako ozdoba tiež môže byť. K tomu menšie úlohy kvalitnejších hercov - no paráda. Scénu, kde sa hrdinka vyzlieka, aby prežila, si určite zapamätáte...(30.1.2006)

 • Tom Hardy
  ****

  Výhodou tohohle filmu je ta sktečnost, že Harlin vzal všechno dost nekompromisně. Žádné výhody pro nikoho, žádné klasické konce (schematičnost je zde opravdu silně nabourána). Syrovost - v tom tkví síla Útoku z hlubin a právě díky ní (a svižné režii tradičně akčního Harlina) se dají překounost i ti trapně animovaní žraloci...(24.9.2002)

 • oLí
  *

  Finský rejža Harlin má na kontě jistě podařenější kousky. Zatím jsem od něho neviděl jiný film, než primárně akční a Deep Blue Sea se opět vyznačuje více hmotou svalovou, než tou mozkovou. No celý film je přitaženej za vlasy a já po celou jeho stopáž nebyl schopnej mu na to přistoupit a bavit se. Mohli za to hlavně velice nesympatičtí herci a nepovedené scény, které měly šokovat. Vůbec triky se žraloky byly hodně amatérské. Jednou žralok gumovej, podruhé animovanej až běda. Zkrátka to mohlo být mnohem, mnohem lepší. 30% [září 2007](10.9.2006)

 • monolog
  ***

  Spoileruju. No, je to celkem sympatický béčko, ale přeci jen je v něm až moc klišé a hloupostí. Třeba proč měli tak obrovskou základnu pro pár žraloků, kteří to klidně mohli zkusit v akváriu. Proč vůbec dělali ty genetický pokusy, když jediný efekt byl vytažení injekcí z mozku několik kubíků mozkomíšní tekutiny (nebylo-li by jednodušší a levnější chovat pár stovek žraloků). Proč Stellan vypadal, jako že má dvě a půl ruky (po ukousnutí samozřejmě) a jaktože na tak důležitej okamžik, jako je předvedení několikaletého výzkumu sponzorovi všichni zaměstnanci odjeli domů a na základně zůstalo jen asi osm lidí. No, pro začátek by to mohlo stačit. Jinak tempo je rychlý, za půl hodiny už je akce rozjetá na plný obrátky a skvělý je, že člověk vůbec netuší, koho žraloci zabijí tentokrát. A ani není jistý, kdo nakonec přežije. Ne, kecám, je překvapení, že z konečné očekávané trojky dostavších se na svobodu přežijí jen dva. Ale když si tu trojku srovnáte s přeživšími z třeba Chobotnice, nezůstanete na pochybách, že je to jen další klišé. Ale jinak se to celkem dá, přestože žralokovi, natož vůbec žralokovi s lidskou inteligencí, utéct prostě nelze. Žralok má v hlavě určitý orgán, kterým cítí život (živého tvora) na vzdálenost několika metrů a proto nikdy nemine cíl ani v kalné vodě. Ovšem ta doktorka si to zasloužila a Samuel "Já už něco podobnýho zažil" Jackson taky.(11.9.2006)

 • - Režisér Renny Harlin si ve filmu zahrál malou roli zaměstnance na začátku filmu. (slatkac)

 • - Oranžový Mini-Sub, který lze ve filmu zahlédnout, se objevil také ve snímku Koule (1998), kde Samuel L. Jackson také hrál. (slatkac)

 • - Režisér Renny Harlin prohlásil, že tohle byl nejtěžší snímek, na kterém kdy pracoval. (slatkac)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace