Útok z hlubin

Zradná hlbočina

Útok z hlbín

Akční / Sci-Fi / Thriller / Horor

USA, 1999, 105 min

Jak mohl po OSTROVĚ HRDLOŘEZů někdo pustit Harlina znovu k natáčení na vodě sice nikdy nepochopím, ale sympatický herecký ansámbl sestavený z neokoukaných (Burrows, Jane) a starých známých a sympatických tváří (Skarsgard, Jackson, Rapaport) a poctivý osmdesátkový béčkový scénář slibující hromadu akce proloženou tu a tam nějakým podařeným vtípkem, hláškou nebo překvápkem fungují dobře. Přiměřeně tupé, vykrádající a trikově úděsné, nicméně náramně zábavné, hlavně díky stylové režii. Víc filmů o zmutovaných žralocích. Nejméně jeden ročně!(26.7.2005)

Na tomhle snímku jsem byla kdysi v kině a vím, že jsem z něj byla strašně unešená, takže tenkrát bylo to bylo jasných 5 hvězd. Jenže jsem trošku vyrostla, na film se podívala znovu a zjístila, že už to není tak super skvělá dokonalá jízda .. ale lepší průměr, který je mi hodně blízký hl. proto, že cokoli z mořského světa je pro mě jak magnet ..(19.5.2007)

• Rob Roy

Čekal jsem od toho víc. Trapná vyvražďovačka s hroznými herci a slabým závěrm.(16.4.2003)

• woody

Taková pěkná konina na večer s triky jak z nejlevnější videohry.Nic Víc!(31.8.2004)

Zase jeden experiment, který krutě nevyšel. Když někdo pozmění žraločí DNA, vytvoří bestii, která je sakra rafinovaná a sakra zákeřná. A ti, kteří za tím stojí, přijdou o pár končetin. Jenže táta hlavní vědátorky trpěl Alzheimerovou chorobou, takže se dcerka urputně žene za lékem proti zákeřné nemoci. Splnění jejího cíle je za dveřmi, naštěstí ale nesledujeme žádný životopisný film, ale thriller, kterak se chtějí speciálně šlechtění žraloci dostat na svobodu. A ještě u toho potrhat pár lidských těl. Renny Harlin a jeho tým popustili uzdu své fantazii, scénárista byl při psaní dialogů hodně uvolněný a trikaři se toho nebáli, ač to občas hodně odflákli. Solidní řemeslník Harlin byl vždy sakra dynamický a nebál se ukázat vše, co měl na srdci. Vesměs to vychází, ale v případě, kdy jsou žraloci až komicky rychlí, to kazí divákům zážitek. Ve hře „kdo je na řadě teď?“ přijde několik osvěžujících překvapení, někdy se to dá hodně čekat, jindy je to úsměvně zvrácené. Thomas Jane je herecké prkno, ostatní důležitější představitelé jsou fajn, sympatickým ozvláštněním je Britka Saffron Burrows. 60%(11.2.2016)

• - Oranžový Mini-Sub, který lze ve filmu zahlédnout, se objevil také ve snímku Koule (1998), kde Samuel L. Jackson také hrál. (slatkac)

• - Režisér Renny Harlin si ve filmu zahrál malou roli zaměstnance na začátku filmu. (slatkac)

• - Hadraplán, který se ve filmu objevuje, je stejný jako ve filmu Šest dní, sedm nocí (1998). (slatkac)