poster

Doctor Who: The Husbands of River Song (TV film)

Dobrodružný / Drama / Rodinný / Sci-Fi

Velká Británie, 2015, 57 min

Scénář:

Steven Moffat
 • DaViD´82
  *****

  Nejméně vánoční z Moffatových vánočních speciálů, ale co se nedostává na vánoční atmosféře, to se dohání stylovou šestákovou (pře)střeleností. Především první polovina je jedna velká dobrodružná jízda. V druhé polovině se sice výrazně uhne z nastoleného kurzu směrem k melancholii, ale není to ke škodě, byť ta změna stylu ne každému sedne. Navíc je to celé povýšeno o úroveň výše díky ústřední dvojici. Ještě že to není na celuloidu, jinak by snad musel od všeho toho jiskření mezi nimi vzplanout. Šlape jim to pospolu neuvěřitelně, byl by učiněný hřích, kdyby mělo zůstat v tomto ohledu jen u tohoto speciálu.(26.12.2015)

 • novoten
  *****

  It's like loving the stars themselves. Komedie chvíli dobrodružná, chvíli romantická, chvíli situační a nemalou chvíli i nepokrytě ztřeštěná - a celou dobu zakrývající věc neutajitelnou. Totiž to, že setkání Dvanáctky s River je tím nejupřímnějším slaďákem, jehož pravá síla je v nostalgii a v tom, co všechno tihle dva prožili, ať už zrovna hráli spolu nebo proti sobě. Dost možná nejlepší epizoda s Alex Kingston, kterou Steven Moffat dlouho odmítal všem naléhajícím fanouškům napsat, ale já stejně nevěřím, že ji někde v hlavě neměl rozmyšlenou dlouhé roky dopředu.(27.12.2015)

 • Pajky3
  ****

  Po loňském Santovi možná trošku zklamaní, ale přesto pořád skvělý vánoční díl, který si s chutí zopakuji. Několik vtipných hlášek se našlo (Doctor "poprvé" v TARDIS nebo scéna u drtiče odpadků) a samozřejmě i love story Doctora a River Song stojí za to. Mě ale zklamalo, že Moffat podruhé v řadě opakuje motiv "posledních Vánoc".(31.12.2015)

 • kareen
  *****

  Doctor a River Song měli mezi sebou vždycky úžasnou chemii (i když pro mě tu největší s jedenáctkou), tady to oba charismatičtí svérázové rozjeli na plné pecky, ať už po komediální, nebo i romantické stránce a já si tu skvělou jízdu maximálně užila. Teď mi nezbývá, než doufat, že tím jedna z nejbáječnějších doctorových linií, co měla svůj počátek a zároveň i konec ve velké knihovně padesátého první století, ještě nedospěla k úplnému závěru. I když se kruh uzavřel, strašně nerada bych se s River loučila.(29.12.2015)

 • Cheeter
  *****

  Vánoční speciál, který nebyl moc vánoční. Podle mě to vůbec nevadí. Emotivně silná část, kdy se nejspíš uzavírá jedna linie, o které jsem si myslel, že bude ještě dlouho. Snad se mýlím, byla by to totiž škoda. DW jsem teď viděl v posledních 3 měsících všechny nové série. Teď jsi dám na chvíli klid a budu se těšit na další díly. Ale teď toho bylo už vážně dost, mohl bych z toho zblbnout a začít nosit třeba fez...(25.2.2016)

 • Matt Lucas

 • - Jedná se o vůbec první vánoční speciál seriálu Doctor Who (od r. 2005), který nikterak nesouvisí s planetou Zemí. (P. J. D.)

 • - Krom jiných věcí, jaké se objevily ve scéně, kdy River Song (Alex Kingston) vytahuje obsah své kabely, aby tak uvolnila místo pro královu hlavu, se zde objevil i červený fez. Bezpochyby se tak jedná o odkaz na 11. Doktora (Matt Smith), který jej často v seriálu nosil. (P. J. D.)