Doctor Who: The Husbands of River Song (TV film)

Dobrodružný / Drama / Rodinný / Sci-Fi

Velká Británie, 2015, 57 min

Steven Moffat

Na tohle jsem si počkal a ... dočkal se. To je po dlouhé době poprvé, co dávám DW 5*. V těchto vánočních 57 minutách je víc humoru a dobrých nápadů, než v celé (zarytí faoušci, co si ještě teď doma kreslí diagramy doktorova pohybu časoprostorem mě omluví) 9. sezoně. Tenhle vánoční speciál se opravdu povedl.(27.12.2015)

Tento speciál je nejlepší rozdělit na dvě části. První část je hodně komediální a po poslední sérii (byť byla podle mě špičková) je to i vítaná změna). Už tohle by stačilo na slušné 4 hvězdy, ale pak přijde hodně emotivní finále, které překonává i "Last Night" (kterou tento speciál bohužel hodně upozadil) a proto si tu pátou hvězdu zaslouží. 90 %(27.12.2015)

Letošní speciál nestojí na nosné zápletce jako loni (na to je až příliš banální), ale na fascinující chemii a interakci mezi Capaldim a Kingston. Zatímco ve většině scén se Smithem jste marně věřili jakousi osudovost mezi River a Doctorem, v tomto případě je tomu naopak. Každý pohled, gesto či dialog chytají za srdce a ústřední dvojici věříte onen smutek a osud nejsmutnějšího páru ve vesmíru. Byl by hřích, kdyby Moffat nechytil šanci za pačesy a tuhle dvojici v budoucnu nesvedl ještě několikrát dohromady!(27.12.2015)

Nepočítaje Heaven Sent, bylo to pro mě to nejlepší z DW roku 2015. Hlavně ta absence Kláry ten seriál tak nějak oživila. Zároveň to bylo celkem vtipné (scéna, kdy Doktor vstupuje "poprvé" do TARDIS byla perfektní) a odlehčené, což jsem od toho očekával, a byl jsem rád, že jsem to i dostal. A k tomu jako bonus to přineslo i zakončení linie s River. Osobně jsem si u těch věží vždycky představoval toho Smitha, ale myslím, že ta scéna i tak fungovala na výbornou. Rozhodně příjemné překvapení(26.12.2015)

Neuvěřitelně jsem se těšila na chvíli, kdy se potká River s Capaldim a vyplatilo se. Spolu tvořili tak skvělou dvojici, že pokud jsme je mohli vidět takhle opravdu pouze jednou, je mi to dost líto. Zařadila bych tento díl mezi nejlepší Vánoční speciály. Bylo zde všechno. Akce, dobrodružství, humor v XXL dávkách, ale i ta citovější stránka Doktora. Scéna, kdy River říká, že její láska na palubě není a mluví o něm, tak ten finálový Doktorův pohled se slovy ,,Hello Sweetie." musel prostě obměkčit každého.(27.12.2015)

• Phillip Rhys

• - Krom jiných věcí, jaké se objevily ve scéně, kdy River Song (Alex Kingston) vytahuje obsah své kabely, aby tak uvolnila místo pro královu hlavu, se zde objevil i červený fez. Bezpochyby se tak jedná o odkaz na 11. Doktora (Matt Smith), který jej často v seriálu nosil. (P. J. D.)

• - Jedná se o vůbec první vánoční speciál seriálu Doctor Who (od r. 2005), který nikterak nesouvisí s planetou Zemí. (P. J. D.)