Doctor Who: The Husbands of River Song (TV film)

Dobrodružný / Drama / Rodinný / Sci-Fi

Velká Británie, 2015, 57 min

Steven Moffat

Nejméně vánoční z Moffatových vánočních speciálů, ale co se nedostává na vánoční atmosféře, to se dohání stylovou šestákovou (pře)střeleností. Především první polovina je jedna velká dobrodružná jízda. V druhé polovině se sice výrazně uhne z nastoleného kurzu směrem k melancholii, ale není to ke škodě, byť ta změna stylu ne každému sedne. Navíc je to celé povýšeno o úroveň výše díky ústřední dvojici. Ještě že to není na celuloidu, jinak by snad musel od všeho toho jiskření mezi nimi vzplanout. Šlape jim to pospolu neuvěřitelně, byl by učiněný hřích, kdyby mělo zůstat v tomto ohledu jen u tohoto speciálu.(26.12.2015)

Nepočítaje Heaven Sent, bylo to pro mě to nejlepší z DW roku 2015. Hlavně ta absence Kláry ten seriál tak nějak oživila. Zároveň to bylo celkem vtipné (scéna, kdy Doktor vstupuje "poprvé" do TARDIS byla perfektní) a odlehčené, což jsem od toho očekával, a byl jsem rád, že jsem to i dostal. A k tomu jako bonus to přineslo i zakončení linie s River. Osobně jsem si u těch věží vždycky představoval toho Smitha, ale myslím, že ta scéna i tak fungovala na výbornou. Rozhodně příjemné překvapení(26.12.2015)

Tento speciál je nejlepší rozdělit na dvě části. První část je hodně komediální a po poslední sérii (byť byla podle mě špičková) je to i vítaná změna). Už tohle by stačilo na slušné 4 hvězdy, ale pak přijde hodně emotivní finále, které překonává i "Last Night" (kterou tento speciál bohužel hodně upozadil) a proto si tu pátou hvězdu zaslouží. 90 %(27.12.2015)

Na tohle jsem si počkal a ... dočkal se. To je po dlouhé době poprvé, co dávám DW 5*. V těchto vánočních 57 minutách je víc humoru a dobrých nápadů, než v celé (zarytí faoušci, co si ještě teď doma kreslí diagramy doktorova pohybu časoprostorem mě omluví) 9. sezoně. Tenhle vánoční speciál se opravdu povedl.(27.12.2015)

Po loňském Santovi možná trošku zklamaní, ale přesto pořád skvělý vánoční díl, který si s chutí zopakuji. Několik vtipných hlášek se našlo (Doctor "poprvé" v TARDIS nebo scéna u drtiče odpadků) a samozřejmě i love story Doctora a River Song stojí za to. Mě ale zklamalo, že Moffat podruhé v řadě opakuje motiv "posledních Vánoc".(31.12.2015)

• Matt Lucas

• - Krom jiných věcí, jaké se objevily ve scéně, kdy River Song (Alex Kingston) vytahuje obsah své kabely, aby tak uvolnila místo pro královu hlavu, se zde objevil i červený fez. Bezpochyby se tak jedná o odkaz na 11. Doktora (Matt Smith), který jej často v seriálu nosil. (P. J. D.)

• - Jedná se o vůbec první vánoční speciál seriálu Doctor Who (od r. 2005), který nikterak nesouvisí s planetou Zemí. (P. J. D.)