poster

Planeta Česko

 • anglický

  Wilder Than Wilderness

  (festivalový název)

Dokumentární

Česko, 2017, 81 min

Režie:

Marián Polák

Hudba:

Kristian Koll

Hrají:

Kryštof Hádek (vyp.)

Producenti:

Radim Procházka
(další profese)

Externí recenze k filmu (4)

 • ČervenýKoberec.cz (Karolina Benešová) ***

  "Zajímavá zvířata nemusíme hledat jen v africké savaně, někdy stačí vyjít z domu a mít otevřené oči. To se nám snaží ukázat celovečerní dokument Mariána Poláka. Snímek je to poctivý a snaží se poutavě prodat to, co nám česká příroda nabízí. Ne vždy jsou to proto záběry obzvlášť zajímavé nebo líbivé.…" (více)

 • E-newspeak.eu (Daniel Otta)

  "Režisér Polák o svém filmu říká, že chtěl podnítit diváky k zájmu o naši přírodu a k vlastním objevům života, který nás obklopuje. Je těžké říci, zda-li se mu tento záměr vyplní a přebije tak přirozenou lenost běžného diváka, myslím ale, že k tomu má slušně nakročeno. Planeta Česko je zajímavou…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ****

  "Planeta Česko představuje poměrně ojedinělou a pozoruhodnou událost – filmový dokument o české přírodě natáčený vysoce na úrovni lidmi, kteří přírodu milují a mají na její filmování dostatečné znalosti, zkušenosti, osvědčené metody i prostředky. Zázračná Planeta to fakt není, ale na české poměry a…" (více)

 • iDnes.cz (Mirka Spáčilová)

  "V tom se Planeta Česko, budovaná i jako rodinný dárek pro autorovy dcery, liší od televizní série Krajinou domova, s níž přitom některé zastávky včetně mokřadů nutně sdílí. Je logické, že v malé zemi se vzrušující záběry hledají pracněji, ale když už se najdou, pak by k divákově úžasu potřebovaly…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace