Mark Felt: Muž, který zradil

• Kanada

Životopisný / Drama / Historický / Thriller

USA, 2017, 103 min

• Marze

Film nemá moc napětí, je takový plochý, ale Neeson je vynikající. Výbor pro znovuzvolení republikána prezidenta Nixona nainstaloval tajná odposlouchávací zařízení do kanceláří demokratů. Noviny, zejména The Washington Post měly dispozici tajného informátora s krycím názvem Deep Throat. Film ukazuje, kdo byl tímto záhadným mužem, který způsobil Nixonovo odstoupení z funkce.(26.7.2019)

O kauze Watergate už bylo natočeno mnoho filmů a stále se najdou nové náměty na zpracování. Začal bych J.Edgarem, pokračoval The Post a Všemi prezidentovými muži a zakončil právě Markem Feltem, což je strašně zajímavá postava v amerických dějinách a přitom se o něm z mého úhlu pohledu zas tolik nemluví. Mnoho věcí je samozřejmě klasicky poupraveno pro účely filmu a taktéž nekorespondují s výše vypsanými snímky, ovšem ve filmu jako takovém to funguje velmi dobře a v člověku to vyvolá tu potřebnou trošku napětí. Liam Neeson je tu prostě výborný a tyhle úlohy mu budou ještě pár let skvěle sedět. Nejen Američané se v těch konspiracích přímo libují a Deep Throat je podobně jako vražda JFK silné téma k věčnému fantazírování.(31.8.2018)

J. Edgar Hoover umírá a jeho nástupcem v pozici ředitele FBI by se měl stát Mark Felt (Liam Neeson), ale vše dopadne úplně jinak... Ten název nemusel být tak doslovný, protože prozrazuje příliš a na diváka tak nečeká nějaké větší překvapení. K plusům snímku patří herecký výkon Liama Neesona a k mínusům příliš poklidné tempo vyprávění. HODNOCENÍ 50%(29.12.2017)

Pred pár dňami som videl All the President's Men, ktoré by som osobne doporučil pozrieť pred týmto filmom. I napriek jeho vysokému hodnoteniu sa mi Mark Felt páčil viac. Prezidentovi muži mi prišli dosť zmetení kôli obrovskému množstvu neustále sa striedajúcich informácii. (Mien spomínaných vo filme je snád' vyše, ako štatistov v slávnom Gandhi s Benom Kingsleym!) Každopádne je to film výborný a dosť osvetlí situáciu okolo odpočúvania a celého škandálu Watergate, kde figuruje práve Mark Felt. P.S. Pravdepodobne by snímka bola hodnotnejšia, keby vznikla v sedemdesiatych rokoch. Tu sa tvorcom to retro doby bohvieako nepodarilo podľa mňa zachytiť.(22.2.2018)

Aféra Watergate kráčející ruku v ruce se snahou Nixona a spol. ovládnout FBI je pro mě atraktivním tématem a film tehdejší spletité události podává dostatečně přehledným způsobem. Na druhou stranu je místy až příliš procesní, což se odráží na zábavnosti. A vzhledem k tomu, že tady člověk musí dávat pozor, je to občas k vzteku. Ale nutno dodat, že těch nestravitelných sekvencí je málo, takže se dají přivřít oči. Další věcí, ze které jsem trochu na rozpacích, je Feltova snaha najít dceru, která zmizela v nějaké hipísácké komunitě. Jestli měla tahle rodinná linka přiblížit hlavního hrdinu divákovi, tak to zrovna moc nevyšlo, protože Neeson zůstával téměř za všech okolností chladným zaměstnancem úřadu. Ale jinak se mi jeho výkon líbil, což se dá říct i o dalších přítomných, ačkoliv Csokas místy neadekvátně přehrával. Celkově se jedná o solidní záležitost, která se dá i přes mírné výhrady doporučit. 65%(20.3.2018)

• kaylin

Vzít tak zajímavé téma jako je pozadí Watergate, tak zajímavý příběh, který napsala sama skutečnost a zmrvit ho s tolika herci, kteří jsou opravdu dobří, to je prostě škoda. To je hodně trestuhodné. Liam Neeson je dobrý, ale i na něm je poznat, že prostě jen rutině hraje něco, co je celkově hodně rutinní a strašně nudné.(28.1.2018)

Liama Neesona moc nemusím, ale v úlohe Marka Felta bol naozaj dobrý! Čo sa ale filmu týka, tak pre nezainteresovaného človeka je to dosť neprehľadné a hodnú chvíľu trvá, kým sa človek vôbec zorientuje, že kto je kto a o čo tam vlastne ide. Keď si predstavím, že ja som aspoň zhruba vedel, o čo išlo v afére Watergate, a mal som ťažkosti s pochopením deju a postáv, tak čo to musí byť pre toho, kto o tom nevie nič? Takže práve z tohto dôvodu bol môj celkový dojem z filmu trochu oslabený, ale rozhodne to nebolo na zahodenie. Práve naopak, politické thrillery majú takmer vždy riadne grády, a Felt nebol výnimkou. Teda až na ten počiatočný chaos...(7.4.2019)

• Johnny.ARN

Boha ale ten Landesman točí tak zaujímavé filmy, že pri každom sa mám chuť dopichať nejakým tupým predmetom. Zas proste temná minulosť nejakého amerického prezidenta, obrovská kauza a nahliadnutie za oponu, ako to bolo. Dobre, tie infošky tam berem, to je všetko v pohode, Neeson skvelý, ale to podanie, to tempo, ten vyprávačský štýl mi už pije krv. 2 z 5(20.4.2019)

• M.i.k.e

téma okolo Watergate tu bylo už několikrát a prakticky pokaždé to bylo lépe než v tomhle případě.Tady už samotný název filmu prozrazuje hlavní pointu,takže divák tak nějak doufá,že když už ví co se bude dít,bude to aspoň dobře natočené.Bohužel není.Samozřejmě technická stránka a herci jsou fajn a není moc co vytknout,ale jinak je to bohužel vzhledem k tématu docela nuda...40%(19.3.2018)

Aféra Watergate z pohledu FBI. Škoda, že tvůrci zamíchali do filmu víc zápletek a na samotnou aféru Watergate neměli už tolik prostoru. Osobně si myslím, že tohle byl jen vzorek toho, co Felt vynesl ven a určitě by neuškodila delší stopáž, která by se zavrtala do detailů. Škoda, každopádně je to výborný film a to hlavně díky Neesonovi.(1.4.2018)

Občas sa podarí v holywoode natočiť aj dobrý film. Tento mal šťastie že v ňom hral liam hlavnu postavu. Keby tam dali dakeho kokota tak to celé mohlo ísť dohajzľu. Ale takto dobre. Je vidno, že kým sa tí scenáristi a režiséri len držia reality tak film veľmi nedojebú a dá sa to pozerať.(24.3.2018)

80%(19.4.2018)

Ďalší film o afére Watergate, teraz z pohľadu Marka („Deep Throat“ ) Felta. Pomalé tempo a skvelý L. Neeson. Vedľajšie postavy vedľa neho pôsobia ako len štatisti (tým nechcem žiadneho herca uraziť, len fakt z toho, čo som videl, mám taký pocit). Jedinou výnimkou je D. Lane. Miestami som uvažoval o štvrtú hviezdu, ale ten dych berúci záver tu chýba. P.S.: „Vidím, že pravda je pre Vás ťažká.“ Osobné hodnotenie: 78% (***) (11.9.2018)

Aféra 'Watergate’ odvyprávěná zase z poněkud jiného úhlu. Jak praví Wikipedie: ‘Mark Felt byl hlavní poskytovatel informací v době aféry Watergate. Tehdy vykonával funkci náměstka ředitele FBI a bez přehánění je možno jej označit za nejúspěšnějšího ´whistleblowera´ všech dob, neboť si udržel svoji pozici v zaměstnání a přístup k informacím, aniž by jeho identita byla po celou dobu odhalena.’ A právě o tom tento snímek je. Veze se však na skromnosti takové obyčejné vyprávěnky. Co všechno bylo z historie použito a co, po pochopitelně hlavně kvůli stopáží, vynecháno, ví jen historikové. Liam Neeson si tedy po řadě drsných akčních snímků střihnul politický film, kde sice v má roli právě Marka Felta určité charisma, ale přesto jakoby k celkovému dojmu něco chybělo. Příběh je poskládaný z různých jednání a tak, jako celek, vyznívá spíše klipovým dojmem. To zapříčinilo, že příběhu chybí napětí a vůli diváka zaujmout. Co se týče aféry ‘Watergate’, je potřeba už o tom něco znát, jinak hrozí úniky o co vlastně konkrétně jde. Sice samozřejmě nechybí dobové záběry, ale na celkový dojem je to prostě málo. A tak snímek může posloužit snad jen jako malá připomínka něčeho, co Ameriku ve veřejném mínění ovlivnilo tak mohutně, že ji to v poklidu nenechává spát do dnešních dnů.(29.3.2019)

• mimozakon

...alebo navod k Watergate afere a ako som sa pri tom celkom nudil. Pooooomalee. (2 Deep Throat z 5)(23.8.2018)

Příběh jednoho z největších práskačů v US historii...z období Watergate se zbytečně doslovným názvem zaujme výborným Liamem N. i pohledem na jedno bolestné období amerických dějin.(20.1.2018)