poster

Krkonoše

Dokumentární

Česko, 2017, 90 min (Televizní verze: 48+50 min)

Režie:

Viktor Kuna

Scénář:

Martin Král

Hudba:

Viktor Kuna

Střih:

Viktor Kuna

Zvuk:

Viktor Kuna
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (6)

 • juta
  ***

  Dostal jsem úplně něco jiného, než jsem očekával. Doufal jsem, že zde najdu nějaké památky, místa, která nejsou tak známá, která bych mohl navštívit a tak dále, jenže tady jsou spíš takové hlavní "atrakce" jako Sněžka, vodopády a různé boudy a vrcholky. Stejně tak se tu až příliš zajíždí do historie a o tom, jak byly tyto hory vytvořeny a to není příliš zajimavé. Působilo to na mě, jakoby to bylo tvořené pro školy do hodiny dějepisu, či přírodopisu. Taky to působí strašně staře, jako dokumenty vytvořené před dvaceti lety a na rok vzniku 2016 bych to teda rozhodně nehádal. Aspoň to je tedy trochu naučné, jako že boudy nikde jinde nenajdeme a naštěstí se tu našla i chvíle na "pro mě" neznámou památku - vikingský kostel Wang na polské straně, který budu chtít jednou navštívit.(24.12.2017)

 • bloodcountes
  ****

  Měla jsem to v kině v Jilemnici i s autorovým komentářem a besedou, film je to pěkný, ale nijak objevný. To jsem ostatně ani nečekala, ani nežádala.(9.7.2017)

 • IvonaK
  ****

  Myslím že pro ty co nikdy nebyli v Krkonoších to musel být velký zážitek. Alespoň pro mě to byl. Jeli jsme na tento film do kina do Havlíčkova Brodu a stálo to opravdu za to. :-)(18.5.2018)

 • p8ja
  ****

  Dávám 4* už jen za téma. Na amatérský dokument je film velmi pěkně zpracován. Autorům se povedlo vystihnout vyjímečnost tohoto pohoří, geologický původ jehož následkem je obrovská přírodní rozmanitost a vzácnost. Osobně jsem čekal víc "dechberoucích" záběrů.(8.4.2016)

 • patron01
  *

  Amatérské... strašně amatérské...(25.1.2017)

 • jfilaa
  ***

  Film je skutečně nádherný (záběry i hudba), v Krkonoších jsem vyrůstal a většinu míst docela dobře znám. Ale chápu, proč je o film nezájem ze strany škol, on popis každé kytičky a nebo geologického procesu je únavný i pro dospělejšího diváka, natož pro nezbedné děti. Ale vím, že někteří z těchto dětí si cestu do hor oblíbí a lásku k přírodě také. Jsem rád, že film vznikl a že jsem mě tu možnost ho shlédnout.(12.6.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace