Místo mrakodrapu letiště...Autoři opět, kromě skvělé akce a napětí, nastavují zrcadlo policii, politikům, ochrankám a ukazují jejich pokřivené ksichty. Divák by chvílemi nejraději skočil Willisovi na pomoc. Trikoví experti přiznali, že ve filmu lze sice udělat cokoliv, ale skutečnost může být hrubě jiná. Katapult by prchajícího Willise rozhodně nezachránil, leč slovo režiséra je svaté, že...a pak, divákovi to rozhodně nevadí, chce totiž zábavu a ne přemýšlení nad fungováním fyzikálních zákonů... V kině explozivní, na obrazovce poněkud usazené, ale pořád báječné!(24.9.2011)

Znova jsou tu Vánoce a detektiv John McClane čeká na letišti na přílet manželky Holly, s kterou se dal znovu dohromady. Letiště však obsadí teroristi, plánující osvobození zatčeného kokainového mafiána, generála Esperanzu. V sázce jsou životy stovek lidí, pasažerů letadel, které musí kroužit nad odstaveným letištěm ve sněhové bouři. John se znovu ocitá v krizové situaci, protože v jednom z letadel sedí i jeho žena a palivo brzy dojde. I přes nepochopení vedení letiště, se John na vlastní pěst pouští do nerovného boje s teroristy. Druhý díl si nic nezadá s jedničkou, pravda, postrádá její sevřenost, ale v akčních sekvencích ji rozhodně překonává, protože režii má tentokrát na starost akční specialista Renny Harlin. Jednička asi zůstane navždy nepřekonána, ale dvojka je jejím důstojným nástupcem. Dojem kazí jen pár nepovedených speciálních efektů a kaskadér zaskakující za Bruce Willise, který byl poznat. 80%(8.2.2009)

John opět ve své plné kráse, běhá, skáče, krvácí , střílí, hláškuje, je drsňácký a je zase ve špatný čas na špatném místě:) důstojné pokračování kultovní jedničky ( jedno z nejlepších pokračování filmových sérií vůbec). Další klasika Vánoc. " Jak se může jeden člověk dostat do stejné sračky dvakrát?" :))(17.12.2005)

Vynikajúce pokračovanie, síce o tom istom, ale tam, kde sa objaví Bruce Willis-John McClane je o zábavu, výbuchy, streľbu, vulgarizmy a hlášky stopercentne postarané. Smrtonosné pasce všetky považujem dokopy za jeden z najlepších akčných filmov. Rennyho Harlina som dovtedy nepoznal, no toto skvele zrežíroval a predpokladám, že Smrtonosná pasca 2 navždy zostane jeho najlepším filmom.(30.5.2007)

Těžko říct, jak to ten Bruce dělá, ale mě pokaždé dostane. Postava Johna McClanea patří mezi jeho nejpovedenější. Ikdyž mě tady nerozpláče jako v Armageddonu, stejně jsem nalepená na obrazovce a slintám. John vždycky ví, co říct a vždycky ví, co udělat. Pro mně je hrdina, kterému věřím každý pohyb. A nebylo by to ono, kdyby sem tam nehodil kvalitní hlášku. Nejlépe v těch nejprekernějších situacích, že..Jelikož mám slabost pro letištní prostory, tenhle díl mám ještě o trochu radši než jedničku. 4,5*(20.8.2011)

• - Natočeno na motivy knihy "58 Minutes" od Waltera Wagera. (Karlos80)

• - Spoiler: Všetky letecké spoločnosti uvedené vo filme sú vymyslené. Keďže obsah filmu zahŕňa teroristické činy proti letisku zahŕňajúce zničenie lietadiel, žiadna letecká spoločnosť by nesúhlasila s použitím svojho mena vo filme. (WalterIK7)

• - Komando majora Granta (John Amos) je označované ako "Blue Light." Bol to názov skutočného amerického vojenského protiteroristického tímu, ktorý bol vytvorený v rámci americkej armády v 70. rokoch 20. storočia. Neskôr ho nahradila jednotka "Delta Force," ktorá prijímala personál z celej armády, nie len príslušníkov zelených baretov. (WalterIK7)