"Někdy bych chtěl mít taky normální Vánoce. Stromeček, kousek krocana, ale ne, já se musím plazit touhle zasranou rourou." Ale nechtěl, Johne, na to tě moc dobře znám. Ty se chceš o vánocích plazit rourou, likvidovat teroristy, prudit šéfa ostrahy, běhat s loučí po ranveji, rvát se na křídle letadla, skákat se sněžným skútrem a hlavně mě chceš bavit. A děláš to skvěle.(28.12.2016)

Opět jsou tu Vánoce. Někdejší manželská krize McClaneových je dávno zažehnána, na znamení čehož tentokrát letí naopak Holly za Johnem. Jenže co čert nechtěl, letiště obsadí teroristé... Těžko si představit lepší volbu režiséra pro pokračování vánočního akčňáku než chladnokrevného fiňáka Harlina (CLIFFHANGER, DLOUHÝ POLIBEK NA DOBROU NOC), který to umí nejvíc rozpálit na sněhu. Záporák je tentokrát slabší, ale jeho plán nápaditější a zákeřnější než v jedničce, pročež koncept "osamělého bojovníka v uzavřeném prostoru" letí oknem ven. Harlin jak je u sequelů zvykem tvrdí akci a vyhazuje do povětří jedno letadlo za druhým a dodává dvojce rozměr katastrofického filmu, upomínající na sedmdesátkovou vlnu leteckých thrillerů. Díky tomu se mnoho z hutné atmosféry originálu vytratilo a nezachránil to ani návrat většiny starých známých (opět skvělý Atherton jako bezskrupulózní reportér) a některé zachované trademarky (byrokratický policajt), které se posunuly dál (byrokratický policajt se nakonec vzpamatuje ze své blbosti). Také nelze nezmínit skvělé hlášky a McClaneovy monology, z nichž si mnohé utahují z toho, že McClane podruhé vstoupil do stejné řeky ("ZASE SE ZAPLÍTÁŠ S TERORISTAMA, JOHNE.") Kéž by každý sequel vypadal takhle, to by bylo na světě krásně. I když je zajímavé, že oproti takové méně inteligentní i sebeironické rambovské sérii, kde byl krásný posun mezi jedničkou a dvojkou (v jedničce se o Vietnamu mluví, ve dvojce se do něj podíváme), se série Pastí spokojila s kopírákem. Mimochodem všimli jste si narážek na další Silverovy filmy (generál Esperanza pochází z fiktivní jihoamerické země Val Verde stejně jako diktátor z KOMANDA, babka v letadle si čte časopis, na jehož titulní stránce je obrázek ze SMRTONOSNÉ ZBRANĚ)? "SLYŠELA JSEM, ŽE NA LETIŠTI BYLI TERORISTÉ." - "TAKY JSEM TO SLYŠEL."(21.1.2007)

John McClane má pred sebou ďaľšie divoké Vianoce. Presne rok potom, čo na Štedrý deň výrazne pomohol zneškodniť bandu nemeckých teroristov, ktorá obsadila výškovú budovu v Los Angeles, sa dostáva do podobne nepríjemnej situácie znova. Dobre organizovaná skupina ozbrojencov prepadla najväčšie new yorkské letisko. No a práve tam má zrovna priletieť jeho manželka. "Smrtonosná pasca 2" je mojim najobľúbenjším dielom z celej tejto známej akčnej série. ****(17.9.2011)

stále značně kvalitní oproti mnoha dalším akčním flákům, ale na kultovnost jedničky to nemá, i když se to asi k těm Vánocům tady v Česku hodí více než prosluněné LA. Zimní nálada ve filmu krásně přechází i na diváka, a vytváří potřebnou atmosféru na užití si celého filmu. McClane stále cedí tvrdé hlášky, záporáci umírají jeden po druhém a jeho žena je v tom znovu zapletena. A i ten protiva reportér. Potěšilo malé cameo černocha z jedničky, záporák o něco slabší, na druhou stranu oproti Nakatomi je tady i nějaká ta pointa, takže díky tomu byla i nějaká změna. Ale stále je to "jen" pokračování, které už nemůže tak příjemně překvapit, takže jen 4. S pocitem dobře odvedené práce(27.12.2010)

Samozřejmě že normálně by tenhle film na 5* nebyl, ale tuhle serii s Willisem mam prostě rád. Willis tady zase exceluje a jako ve většině svých filmů, tak i tady řiká spoustu hlášek a stejně jako v prvním díle, tak i tady je spousta výborný akce na který je v podstatě celej film založenej, ale naštěstí to oplývá i slušnou zápletkou, dobře promakaným dějem, napětím a výborným záporákem v podobě Williama Sadlera. Takže pro mě jednim slovem super(1.10.2005)

• - Spoiler: Pokud si změříme dobu, po kterou Willis zápolí nejdřív s Johnem Amosem a poté s Williamem Sadlerem na křídle Esperanzova letadla, při zachování pojezdové rychlosti by stroj za tu dobu urazil vzdálenost několika kilometrů. (Robbi)

• - Natočeno na motivy knihy "58 Minutes" od Waltera Wagera. (Karlos80)

• - Teroristi používají kvalitní japonské vysílačky, konkrétně se jedná o model: TH-45AT (440 MHz). Nejlépe to jde vidět v čase: 01:08:20. (Dlubal David)