• Niktorius

Sbohem drsná, zemitá a ZAJÍMAVÁ jedničko... Přichází po všech stránkách horší dvojka, nepochybující o platnosti poučky, že v pokračování každého úspěšného filmu musí být všeho prostě víc. Harlinova režie není příliš zdatná a pro scénář Stevena E. de Souzy se hodí přívlastky jako ubohý, provařený, rozříštěný a nudný, přičemž nejhůře si to odnesly dialogy, z nichž mnohé by působily debilně i v tom nejzaprášenějším céčku s Lundgrenem...Absolutně zbytečný film, který je i ve svých nejlepších momentech pořád přinejlepším průměrný...50%(19.4.2008)

Doufal, že podobné Vánoce nezažije..doufal marně. John McClane je zpět. Opět se nebojí rozdat si to s ozbrojenými silami na špatné straně. Opět se mu to daří a takřka stejně dobře, jako v Nakatomi. V celkovém hodnocení jsem ubral jednu hvězdičku, avšak když se rozhodnu, že si pustím Die Hard, tak přemýšlím, zda to bude 1. nebo 2. díl. Závěrečná písnička je dokonalou tečkou za dokonalou akční podívanou. Nedostatek: Když přilétá letadlo s generálem, tak se John snaží dostat na letištní plochu poklopem. Můžeme si všimnout, že letadlo přes něj přejede, avšak v dalším záběru vidíme stopy od kol ve sněhu a ty vedou mimo poklop.(20.7.2010)

"How can the same shit happen to the same guy twice?" Inu, spíše nemůže, protože Die Hard 2 rozhodně není totéž co jednička a teď se podržte, líbí se mi totiž více! Renny Harlin možná není kdovíjaký světový režisér a McTiernanova realistická elminiace protivníků jednoho po druhém je ta tam, ale Die Hard 2 má díky své odvážnější akci, nadsázce, humoru a dokonale vystihnuté atmosféře Vánoc a pokroku 90. let své neopakovatelné kouzlo, nostalgikovo srdce jen zaplesá... A se slušným scénářem obsahujícím i nějaký ten nečekaný zvrat, explodujícími letadly a božím Bruce Willisem je to zkrátka totální nářez. 9/10(10.7.2008)

Dovolte mi jen jednu otazku na co budou reagovat detektory kovu? na olovo co mate v prdeli nebo na sracky v mozku? jedno z mala pokracovani ktere se minimalne vyrovnalo prvnimu dilu misto mrakodrapu letiste opet kopa hlasek spousta neopakovatelny akce zaporaci kteri jsou snad jeste odpornejsi nez v jednicce a jejich sef Sadler se nestiti ani zlikvidovat cely letadlo plny nevinych pasazeru Renny Harlin kazdopadne dokazal obdivuhodne na Mc Tiernana navazat a stvoril dalsi klasiku opet jsem nadsen opet nemam co vytknout opet plny pocet(18.2.2013)

"Další suterén, další výtah. Jak je možný, že se to stane hned dvakrát?" První díl je zaslouženým kultem, ale já musím jít proti proudu a druhou Past vychválit ještě o něco víc. Harlin bere příběh od podlahy, nechává McClanea být znovu zranitelným poldou, se kterým občas někdo zamává a zcela samozřejmě si poradí i s přirozeným a překvapivě propracovaným přerodem do zachránce. Situace jako vystřižená z Nakatomi Plaza tak díky letištnímu prostoru působí umocněná na druhou. Jedinou výhodu si tak předchozí dobrodružství nechává v hlavním záporákovi, letištní fantom totiž není osobnost Hansova typu, ale pouze sadistický bad guy. O ten kus lepší než jednička je Die Harder hlavně o akci, která tu vypadá ještě drsněji i ladněji než u staršího bratříčka. 90%(16.6.2007)

• - Ruský název pro sérii Smrtonosná past je "Tvrdý oříšek". (Kulmon)

• - Ve scéně, kdy Stuart (William Sadler) bojuje s Johnem McClanem (Bruce Willis), používá japonské bojové umění Karate Goju-Ryu . (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Letoun generála Esperanzy ve skutečnosti neexistuje. Jedná se o upravený typ C-123 Provider, který má v běžné podobě 2 pístové a 2 pomocné proudové motory. Letoun ve filmu má 4 velké proudové motory a navíc je vybaven vystřelovacími sedadly, což běžné C-123 nemají. (Foxhound#1)