Naprostý nářez!!! Rolničky, Vánoce, všude kolem sníh, rodinná nálada, dárky a místo falešných sobů teroristi! Co jiného by si mohl ještě John McClain přát? "Brullis" v jednom ze svých nejlepších filmů, nejlepší roli své kariéry a nejlepším díle série najednou. Die Hard 2 nepostrádá nic z prvního dílu (snad až na Alana Rickamana) a navíc k tomu přidává ještě drsnější akci a atraktivnější prostředí. Splněný klukovský sen. ***Věděli jste, že:Generál Ramon Esperanza v podání Franca Nera je bývalým samozvaným diktátorem ve fiktivní latinskoamerické republice Valverde, tedy té samé, kde stejnou roli zastával i generál Arius v podání Dan Hedaya v Schwarzeneggerovské klasice Kommando.***(15.3.2007)

John McClane - všichni padouši dobře znají tuhle osinu v prdeli teroristických akcí, přesto se opakovaně nechají přistihnout se spuštěnými trenkami a hláškujícím newyorským superpoldou ojebat. Tentokrát se McClane a jeho roba pro změnu opět ocitají ve špatnou chvíli na špatném místě, pro změnu John zase musí zachraňovat svou starou před nenechavými spáry teroristů, bažících osvobodit diktátora a nechat při té příležitosti žuchnout pár nebo několik párů letadel. "Netradičně" se běhá, tentokrát více horizontálně než vertikálně, skáče se a padá, střílí se, pere se (nikoliv prádlo), vybuchuje se, umírá se a jako v každé správné pohádce se není nutné strachovat, jestli to dobře dopadne. Dvojka "Smrtonosné pasti" se mi příliš dlouho vyhýbala: Willisovy hlášky už mě nebavily - v koutcích úst nenastala žádná významná cukatůra, rutinní akce nevyvinula na nervy žádoucí napnelismus a tak se mi k filmu nepodařilo vypěstovat patřičně sentimentální vztah jako ke kultovní jedničce, sorry. 67%(30.5.2012)

Fáze 1: Může se to stát i vám. Fáze 2: Tak tomu už se říká pech. Fáze 3: Na posraného i hajzl spadne. Fáze 4: Pravděpodobnost zásahu meteoritem do hlavy. Policista McClane užívající si pobyty v nepravou chvíli na nepravém místě se zrovna nachází ve dvojce a měl by možná zauvažovat o židovské víře, aby si taky jednou užil klidných Vánoc bez lineckého rozstříleného v teroristickém abdominu. Harlin postrádá McTiernanovu lehkost, nicméně Willis ve vrcholné formě byl na svých bedrech schopen unést cokoliv.(21.6.2010)

Ze začátku musím říci, že akce je relativně méně jako v jedničce. Ale nenechte se scézt z cesty, akce, přestřelek, soubojů i ten nějaký výbuch v tomto pokračování rozhodně najdete. Ztrácí to pouze velkolepost jedničky. Je to ale poze detajl. Skvělá hlášky postavy Johna McCleana tu jsou. Záporáci taky slušní. Hudba rovněž dobrá. Konec moc zjednodušenej, ale přesto je to skvělej díl. 90% = *****(9.10.2012)

Druhej dil v podstate splnuje pravidla dvojek, vseho vic. Willis tentokrat radi na letisti i mimo nej, je tu o dost vic akce, o hodne vic hlasek a o hodne vic mrtvol nez v prvnim dilu. Jinak je v podstate vse pri starym. Akorat ty zaporaci se tentokrat moc nepovedli. Druhej dil uz sice neni takovej kult jako dil prvni, ale stejne jako prvni dil je to zabavna jizda od zacatku do konce, tudiz opet jasnejch 5* a zrejme nejlepsi film Renny Harlina.(21.9.2007)

• - Teroristi používají kvalitní japonské vysílačky, konkrétně se jedná o model: TH-45AT (440 MHz). Nejlépe to jde vidět v čase: 01:08:20. (Dlubal David)

• - Když ke konci filmu při jízdě po ranveji tryská širokým proudem letadlu z nádrže palivo a připočteme-li výšku křídla (příp. i vítr při nevlídné sněhové bouři), rozptyl dopadu by byl mnohametrový. Však při zapálení je vidět jen několik centimetrů široká strouha. (kyrtab)

• - John McTiernan, režisér Smrtonosné pasti, chtěl režírovat i tento díl, ale měl závazky k filmu Hon na ponorku. (Karlos80)