I dvojka je ještě na velmi dobré úrovni. Celý film se točí kolem letadel a musím říct, že teroristé to mají velmi dobře vymyšleno. Jen jestli tímhle filmem nedávají filmaři návod těm skutečným teroristům.(31.7.2002)

Ou ou, na letišti někdy opravdu bývá rušno, ale až tak? :)(18.5.2009)

Opět jsou tu Vánoce. Někdejší manželská krize McClaneových je dávno zažehnána, na znamení čehož tentokrát letí naopak Holly za Johnem. Jenže co čert nechtěl, letiště obsadí teroristé... Těžko si představit lepší volbu režiséra pro pokračování vánočního akčňáku než chladnokrevného fiňáka Harlina (CLIFFHANGER, DLOUHÝ POLIBEK NA DOBROU NOC), který to umí nejvíc rozpálit na sněhu. Záporák je tentokrát slabší, ale jeho plán nápaditější a zákeřnější než v jedničce, pročež koncept "osamělého bojovníka v uzavřeném prostoru" letí oknem ven. Harlin jak je u sequelů zvykem tvrdí akci a vyhazuje do povětří jedno letadlo za druhým a dodává dvojce rozměr katastrofického filmu, upomínající na sedmdesátkovou vlnu leteckých thrillerů. Díky tomu se mnoho z hutné atmosféry originálu vytratilo a nezachránil to ani návrat většiny starých známých (opět skvělý Atherton jako bezskrupulózní reportér) a některé zachované trademarky (byrokratický policajt), které se posunuly dál (byrokratický policajt se nakonec vzpamatuje ze své blbosti). Také nelze nezmínit skvělé hlášky a McClaneovy monology, z nichž si mnohé utahují z toho, že McClane podruhé vstoupil do stejné řeky ("ZASE SE ZAPLÍTÁŠ S TERORISTAMA, JOHNE.") Kéž by každý sequel vypadal takhle, to by bylo na světě krásně. I když je zajímavé, že oproti takové méně inteligentní i sebeironické rambovské sérii, kde byl krásný posun mezi jedničkou a dvojkou (v jedničce se o Vietnamu mluví, ve dvojce se do něj podíváme), se série Pastí spokojila s kopírákem. Mimochodem všimli jste si narážek na další Silverovy filmy (generál Esperanza pochází z fiktivní jihoamerické země Val Verde stejně jako diktátor z KOMANDA, babka v letadle si čte časopis, na jehož titulní stránce je obrázek ze SMRTONOSNÉ ZBRANĚ)? "SLYŠELA JSEM, ŽE NA LETIŠTI BYLI TERORISTÉ." - "TAKY JSEM TO SLYŠEL."(21.1.2007)

Fáze 1: Může se to stát i vám. Fáze 2: Tak tomu už se říká pech. Fáze 3: Na posraného i hajzl spadne. Fáze 4: Pravděpodobnost zásahu meteoritem do hlavy. Policista McClane užívající si pobyty v nepravou chvíli na nepravém místě se zrovna nachází ve dvojce a měl by možná zauvažovat o židovské víře, aby si taky jednou užil klidných Vánoc bez lineckého rozstříleného v teroristickém abdominu. Harlin postrádá McTiernanovu lehkost, nicméně Willis ve vrcholné formě byl na svých bedrech schopen unést cokoliv.(21.6.2010)

Druhy dil mi pripada preci jen vice hollywoodsky navoneny - uz to neni tak "realisticke" jako jednicka. Ale porad nadprumerna akcnarna.(6.8.2002)