Dvojka sa vybrala v šľapajách jednotky, avšak na nesprávnych miestach. To, čo robilo jednotku takou skvelou nebolo to, že sa odohráva na Vianoce, ale bolo to to, že John pomaly zozadu ostraňoval teroristov a dej sa pomaly posúval ďalej. Harlin tu urobil to, čo so sériou Nightmare on Elm Street - pridal tempo, efekty, krv atd. Tak ako pri morách, ani tu mi to nevadí. Len to už nie je ono, keď Bruce je počas drvivej časti filmu na obrazovke spolu s ostatnými policajtmi - veď na jednotke bolo skvelé, že si poradil sám! Ak toto prepáčime, ostáva nám skvelá akčná zábava. Do deju sa vracajú mnohé postavy z jednotky a najviac poteší bastard-moderátor TV správ, ktorý proste nemá chybu :). Je tu množstvo nezabudnuteľných scén, ale tomuto filmu kraľuje s nadsázkou nakrútená finálová scéna a cencúľ. Kvôli tomu som sa rozhodol dať filmu "slabších" 80% ako silnejších 60%.(27.12.2005)

Já v podstatě rozdíl mezi prvním a druhým filmem nevidím, snad v jednotlivostech děje a atmosféry, rozhodně ne v kvalitě. Dvojka mi připadne opravdu více naturalistická (oko...) a mnohem více akční, což nepovažuji ani za klad, ani zápor, jen za fakt. Zkrátka a dobře si myslím, že podtitul DIE HARDER tady opravdu sedí. Je to nářez!!!(13.8.2003)

Oživenie atraktívnosti vpustením McLanea do letiskových priestorov bol dobrý nápad, no trošku je to natiahnuté okolo šéfa polície. Hlášky sú ale veľké plus, akcia ukážková a film stále patrí k špičke akčného žánru. Cencúľom v oku RULEZ! Som rád, že si Harlin vystrieľal všetok svoj potenciál práve na tomto filme. 90%.(17.5.2006)

Naprostý nářez!!! Rolničky, Vánoce, všude kolem sníh, rodinná nálada, dárky a místo falešných sobů teroristi! Co jiného by si mohl ještě John McClain přát? "Brullis" v jednom ze svých nejlepších filmů, nejlepší roli své kariéry a nejlepším díle série najednou. Die Hard 2 nepostrádá nic z prvního dílu (snad až na Alana Rickamana) a navíc k tomu přidává ještě drsnější akci a atraktivnější prostředí. Splněný klukovský sen. ***Věděli jste, že:Generál Ramon Esperanza v podání Franca Nera je bývalým samozvaným diktátorem ve fiktivní latinskoamerické republice Valverde, tedy té samé, kde stejnou roli zastával i generál Arius v podání Dan Hedaya v Schwarzeneggerovské klasice Kommando.***(15.3.2007)

,,Jak se může člověk dostat dvakrát do stejný sračky." Vánoce by měly být svátky klidu a míru. Přesto většina lidí kvůli nim bývá ve stresu. Ti ostatní si alespoň užívají cukroví a zaseknutých rybích kostí. Děti se těší na Ježíška nebo na Santu a teroristé netrpělivě očekávají kolik kulek jim nadělí John McClean. Smrtonosná past 2 je zřejmě nejslabší díl ze série. Tím nechci říct, že se jedná o špatný film. Willis opět trousí dobré hlášky, mezi záporáky se ukáže terminátorský Robert Patrick, opět umře hodně teroristů a spousta věcí vyletí do povětří, ale oproti ostatním dílům to nemá takový šmrnc a je tu překvapivě málo akce. Rozhodně také chybí výraznější záporák. Hold Rickman je jiná liga. Docela by mě zajímalo, jak u McCleanových probíhají ostatní svátky.(23.1.2008)

• - Spoiler: Pokud si změříme dobu, po kterou Willis zápolí nejdřív s Johnem Amosem a poté s Williamem Sadlerem na křídle Esperanzova letadla, při zachování pojezdové rychlosti by stroj za tu dobu urazil vzdálenost několika kilometrů. (Robbi)

• - Spoiler: John McClane (Bruce Willis) zapne travelátor, aby se dostal k pistoli. Záporák běží po zapnutém travelátoru, ale když ho John zastřelí, travelátor je vypnutý, avšal v následujícím střihu už opět funguje. (Shadowrat)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 37. (Zdroj: ČSFD.cz)