Devadesátkově ukázkový příklad věrné žánrovky, která pod zajetá schémata přikládá novým střelným prachem. Ať už samotnými narážkami na nové technologie a zastaralost McClaneových postupů, tak i přímým střetáváním staré školy (zastupované jednak McClanem uvnitř dění, jednak akčním drajvem osmdesátek na povrchu) s těmito novými vzorci (složitá hackerská hrozba - sebereflexní pomrkávání a vzdávání holdu předchůdci). Vyprávění je perfektně strukturované do několika málo obměňujících se prostorových bloků, takže dojem ze soudržné jedničky se daří zachovat, akční scény jsou tentokráte veskrze zábavné (až na pár poměrně překvapivých výjimek), rozvíjení záporáckých motivů dává smysl a boží Willis hláškuje jako o život. Zlatá devadesátá ve špičkovém, jen lehounce oprýskaném balení. Harlin uměl. 90%(10.4.2019)

Pravdou je, že k dokonalosti jedničky dvojce něco chybí. Řekl bych, že pomalejší tempo, občas hluché pasáže a taky pár nelogičností. To všechno ale nepřebije fakt, že se jedná o můj dětský sen...akční hrdina proti přesile se skvělým Brucem Willisem. Je to slabší, ale z nostalgie jednu hvězdičku přidám na konečných 5. :-) 77%(21.12.2009)

Já v podstatě rozdíl mezi prvním a druhým filmem nevidím, snad v jednotlivostech děje a atmosféry, rozhodně ne v kvalitě. Dvojka mi připadne opravdu více naturalistická (oko...) a mnohem více akční, což nepovažuji ani za klad, ani zápor, jen za fakt. Zkrátka a dobře si myslím, že podtitul DIE HARDER tady opravdu sedí. Je to nářez!!!(13.8.2003)

Dvojka ani v najmensom nezaostava za kvalitou jednotky, takze nevadila ani zmena rezisera Rennyho Harlina, pretoze velku kvalitu tu zohral scenar, opät vybusna akcia tentokrat na letiskovom priestore, ale hlavne humorne poznamky znechuteneho McClanea, ktory sa opät pocas vianocnych sviatkov dostal na nespravne miesto v nespravnom case. V jednej z malych uloh teroristov sa tu objavil aj Robert Patrick a celkom by ma zaujimalo, ci si ho James Cameron nevsimol prave v tomto filme pre ulohu zleho robota T-1000 v TERMINATOROVI 2 (1991)... 13.09.2010 _______ Bruce Willis - (John McClane) +++ Bonnie Bedelia - (Holly McLane) +++ William Sadler - (Stuart) +++ William Atherton - (Richard Thornburg) +++ Reginald VelJohnson - (Seržant Al Powell) +++ Franco Nero - (Generál Ramon Esperanza) +++ John Amos - (Major Grant) +++ Dennis Franz - (Kapitan Lorenzo) +++ Art Evans - (Leslie Barnes) +++ Robert Patrick - (O´Reilly) +++ John Leguizamo - (Burke) +++ Hudba: Michael Kamen +++ Produkcia: Joel Silver +++ Nemecka Cinema - 100%(13.9.2010)

Ze začátku musím říci, že akce je relativně méně jako v jedničce. Ale nenechte se scézt z cesty, akce, přestřelek, soubojů i ten nějaký výbuch v tomto pokračování rozhodně najdete. Ztrácí to pouze velkolepost jedničky. Je to ale poze detajl. Skvělá hlášky postavy Johna McCleana tu jsou. Záporáci taky slušní. Hudba rovněž dobrá. Konec moc zjednodušenej, ale přesto je to skvělej díl. 90% = *****(9.10.2012)

• - Spoiler: John McClane (Bruce Willis) zapne travelátor, aby se dostal k pistoli. Záporák běží po zapnutém travelátoru, ale když ho John zastřelí, travelátor je vypnutý, avšal v následujícím střihu už opět funguje. (Shadowrat)

• - V čase 1:12:10 se Johnovi (Bruce Willis) na poslední chvíli podaří dostat z pod poklopu, přes který přejede letadlo generála Esperanzy (Franco Nero). V následujícím záběru v čase 1:12:12 však jde jasně vidět, že k poklopu nevedou ve sněhu žádné stopy letadla a to kolem něj pouze projelo. (Pimburger)

• - Súboj medzi Johnom (Bruce Willis) a Stuartom (William Sadler) na krídle lietadla sa natáčal niekoľko nocí. Hlavným problémom bol nedostatok skutočného snehu. (WalterIK7)