Aligátor 2: Mutace

Alligator II: The Mutation

Horor / Sci-Fi

USA, 1991, 92 min

• eraserhead666

Spíše komedie než animal horror. A schválně, jak dlouho vám bude trvat, než mezi lovci aligátora odhalíte mladičkého Kane Hoddera? Dva použité záběry z jedničky docela pobaví. Jinak nic moc, na film o aligátoru požírajícím lidi poměrně slabé a největší průser vlastně je, že to ani tak není o aligátoru. Ale zábavné to je.(4.8.2011)

• kajda.l

Ouvej. Všechno špatně. Nedokáži si vzpomenout, kdy naposledy jsem viděl tak scénáristicky bezradný a zoufale zrežírovaný film. Když už se přiblížil náznak "napětí", tak vydržel asi tři sekundy. Takhle bezradní nejsou ani hoši (a děvčata - v zájmu zachování korektnosti) z Asylumu, ti jsou ve své demenci alespoň zábavní. Film ve kterém aktuální scéna téměř vždy popírá tu nadcházející. Navíc ve filmu není nic nové, žádná invence, jen v mnohem horším je okopírovaný nevydařený první díl. Ke všemu se film snaží o kritický přesah, což je ve výsledku, díky finále, neskutečně trapné, lidé, kteří kritiku (konzumu - uboze napsaná postava Vinnieho Browna) nezvládají, by se o to veřejně pokoušet neměli. Odpady uděluji nerad, a když už, tak tuzemským šaškárnám, ale v případě druhého Aligátora nelze jinak. Strašlivý zážitek.(20.10.2015)

• tron

Tak toto už nie. Kým prvý ALIGÁTOR dodnes stojí za nerozvážny hororový hriech, bizarný sequel s vydareným podtitulom MUTÁCIA je smutne nevydareným a zbytočným. Po Robertovi Forsterovi sa zľahla zem, z aligátora nejde strach, atmosféra nedýcha ničím a za pozornosť stojí len výborná scéna z „hniezda“. Inak slabých 40%. Nie pre to, že je to blbosť, ale preto, že je to nudná blbosť. Niečo ako KRITERI III. Mám rád béčkarske "nature amok", ale toto je nuda. Viac v mojej staršej /a do češtiny preloženej/ recenzii na Studna.net: http://www.studna.net/reviews/72/(5.12.2004)

• Paldiny

Celkom uspávanka, ale tak čo čakať od mládeži prístupného hororu s Aligátorom. Rozhodne mu moc nedovolili, párkrát sa zahnal chvostom a pod vodou požúval zopár bezdomovcov a lovcov krokodílov. Netreba sa ale báť, nebojácny Ranger Lobo má totiž jed, ktorý stačí aligátorovi aplikovať do podbradku a ak by to nepomohlo ešte bazuku.(3.11.2015)

• Vishnar

Příběh stejný jako u prvního filmu. Aligátor ve stokách má jako denní menu chemikáliemi upravená zvířata. Naroste do obřích rozměrů a když se mu v revíru objeví vetřelci v podobě obyvatel města, přeorientuje svůj jídelníček na ně. Film nenudil, takže odpad nedám, ale jedná se o horší film než byl ten předchozí. Hlavní hrdina neměl charisma, padouch také nic moc, jen ten gumový krokodýl zůstal stejný i se svým vražedným mávajícím ocasem.(19.10.2016)

• - Ve filmu bylo použito několik scén z předchozího dílu. (Žralok)