poster

Aligátor 2: Mutace

 • USA

  Alligator II: The Mutation

Horor / Sci-Fi

USA, 1991, 92 min

 • zdeny99
  ****

  Předchozí Aligátor je kultovní klasikou mezi horory o přerostlých zvířecích monstrech. To co jsou Čelisti mezi filmy o žralocích, tak to je Aligátor mezi filmy o krokodýlech. Stejně jak tomu bylo v případě Čelistí, tak i Aligátor se dočkal svého pokračování, které také ještě vzniklo v době, kdy se netočily béčka o krvelačných monstrózních zvířatech jako je tomu teď, kdy se točí jak na běžícím pásu. I tento Aligátor má do béčka daleko, naopak je opět povedeným filmem po všech stránkách. Pouze mu již chybí ona originalita dřívějšího snímku a děj je už poměrně ohraný podle jedničky. Samotný aligátor je ve filmu nespočetněněkrát vidět a je hlavně zobrazen celý. Když žral své oběti, tak vše vypadalo opravdu reálně. Samotný aligátor vypadá jako opravdový, samozřejmě až na to, že by nemohl zmutovat do takové délky. Myslím tím, že krokodýlové a jiná přerostlá monstra v současných filmech jsou graficky odfláknutá a každý pozná, že jsou do filmu dosazena jen pomocí počítače. U tohoto filmu to tak ovšem není. I tohle volné pokračování Aligátora z roku 1980 se mi velice líbilo a rozhodně nesouhlasím s tak nízkým hodnocením, které zde na CSFD má. [2038. hodnocení, 54. komentář, 16%, 63. nehorší film](9.7.2015)

 • jonyyy
  **

  Stejná nostalgie jako u jedničky, jenže Aligátor skoro nevylezl na ulici a když jo, byl záběr vždycky jen na bok čelisti nebo na ocas (scény s ocasem furt dokola mě neskutečně štvaly). Takže ani nešlo poznat, jak byl veliký. To v jedničce se pěkně procházel mezi autama. No a ten vůdce lovců aligátorů byl příšerný chlápek. 50%(8.6.2011)

 • donkocicak
  *

  Tohle už je o něčem jiném než jednička. Dávám pouze jednu hvězdičku, víc si tento snímek asi nezaslouží. Proč je do filmů s "vraždícími" zvířaty neustále zaplétávána nějaká nekalá činnost lidí ? Děj to jen zpomaluje a krokodýl nebo žralok se vyskytne na plátně jen občas. Proč za každou cenu musí dojít k nějaké mutaci ? U jedničky mělo zůstat anebo měli tvůrci přijít s něčím originálnějším.(8.2.2009)

 • SOLOM.
  **

  Dvojka je jasně slabší než jedička a to především díky tomu, že za jedenáct let se vůbec ničím neliší od svého předchůdce. To co se dalo předtím odpustit či mávnout rukou nad trapnými efekty, tak tentokrát už spousta lidí nepřežvýkala.Způsob jakým velice inteligentní aligator uvažoval a teleportoval se z místa na místo byl opravdu neuvěřitelný, za to IQ lidí v tomhle filmu bylo někde pod padesát. Hm chodit s bazukou (tarasnicí) do kanálu, na dva metry zacílit, vystřelit a zůstat stát na nohách...... Asi nejvíc mě potěšila přítomnost Dee Wallace a šílený ksichtík velitele lovců. Samotná atmosféra už neměla takové grády jako minule a dost často jsem se tady nudil. I tak si ovšem myslím, že se na tohle dívat rozhodně dá i víckrát než jen jednou. Když už nic jiného, tak se tady alespoň pořádně nasmějete!(1.9.2010)

 • Spinosaurus
  odpad!

  Opravdu STRAŠNÉ! Myslím že aligátora mohli z tohohle filmu rovnou vyškrtnout,protože na obrazovce se buď místo něj vyskytuje dlouhé prkno,které jakoby požírá-no oni to vlastně ani nejsou herci,nebo jsou zde(trestuhodně) použity záběry z prvního dílu. Mutace byla opravdu děsivá. Aligátor je nesmrtelný. Přežije dynamit,granát,bodce,kulomet,prostě vše. A na konci náhle objeví zbraň která ho může zabít a mají vyhráno.(6.1.2007)

 • - Ve filmu bylo použito několik scén z předchozího dílu. (Žralok)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace