Aligátor 2: Mutace

Alligator II: The Mutation

Horor / Sci-Fi

USA, 1991, 92 min

• MM_Ramone

Animal horror o zmutovanom, prerastenom aligátorovi, vyčíňajúcom v mestskom kanalizačnom systéme. Úplne zbytočné pokračovanie po viac ako desiatich rokoch od natočenia prvého filmu. Ono ani ten za bohviečo nestál, ale istú dávku originality a nádych atmosféry mal. Zato "Aligator 2: Mutácia" je veľmi slabým snímkom, ktorý chce žiť z úspechu svojho predchodcu. Nepodarilo sa. *(10.4.2008)

• SOLOM.

Dvojka je jasně slabší než jedička a to především díky tomu, že za jedenáct let se vůbec ničím neliší od svého předchůdce. To co se dalo předtím odpustit či mávnout rukou nad trapnými efekty, tak tentokrát už spousta lidí nepřežvýkala.Způsob jakým velice inteligentní aligator uvažoval a teleportoval se z místa na místo byl opravdu neuvěřitelný, za to IQ lidí v tomhle filmu bylo někde pod padesát. Hm chodit s bazukou (tarasnicí) do kanálu, na dva metry zacílit, vystřelit a zůstat stát na nohách...... Asi nejvíc mě potěšila přítomnost Dee Wallace a šílený ksichtík velitele lovců. Samotná atmosféra už neměla takové grády jako minule a dost často jsem se tady nudil. I tak si ovšem myslím, že se na tohle dívat rozhodně dá i víckrát než jen jednou. Když už nic jiného, tak se tady alespoň pořádně nasmějete!(1.9.2010)

• donkocicak

Tohle už je o něčem jiném než jednička. Dávám pouze jednu hvězdičku, víc si tento snímek asi nezaslouží. Proč je do filmů s "vraždícími" zvířaty neustále zaplétávána nějaká nekalá činnost lidí ? Děj to jen zpomaluje a krokodýl nebo žralok se vyskytne na plátně jen občas. Proč za každou cenu musí dojít k nějaké mutaci ? U jedničky mělo zůstat anebo měli tvůrci přijít s něčím originálnějším.(8.2.2009)

• Paldiny

Celkom uspávanka, ale tak čo čakať od mládeži prístupného hororu s Aligátorom. Rozhodne mu moc nedovolili, párkrát sa zahnal chvostom a pod vodou požúval zopár bezdomovcov a lovcov krokodílov. Netreba sa ale báť, nebojácny Ranger Lobo má totiž jed, ktorý stačí aligátorovi aplikovať do podbradku a ak by to nepomohlo ešte bazuku.(3.11.2015)

• Xmilden

Děsná kravina, která navazuje na první díl už třeba tím, že si z něj půjčuje některé aligátoří záběry. Paradoxně v 11 let starém filmu vypadá samotný aligátor mnohem věrohodněji. Zhruba do 30 minuty jsem si říkal, jestli vůbec děj filmu bude o gigantickém aligátorovi nebo budeme sledovat příběhy nezajímavých postav. 0%(8.1.2020)

• - Režisérom mal byť pôvodne producent Brandon Chase. (beso74)

• - Ve filmu bylo použito několik scén z předchozího dílu. (Žralok)