Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Obdobně jako v první části americké filmové série o monstrech zabíjejících v podzemí velkoměsta je i na začátku druhé části malý aligátorek spláchnut do toaletní mísy. Dostává se do městského kanalizačního systému, kde je dobře živen zbytky zvířat z pokusných zvířecích laboratoří Future Chemicals nelegálně používající přípravky podporující vzrůst. Ve městě se tou dobou chystají velké oslavy, na které má přijet tisíce návštěvníků. Když zmizí z okolí města dva rybáři, je následujícího dne nalezena bota se zbytkem končetiny. Odborníci dojdou k závěru, že takovou hrůzu mohl způsobit jen abnormálně velký aligátor. Po nezdařených pokusech o jeho likvidaci se do podzemí za zvířecí zrůdou spustí detektiv David Hodges. Opravdové drama teprve začíná. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (74)

-bad-mad-wolf- odpad!

všechny recenze uživatele

Žil byl jednou jeden aligátorek, který nechtíc skončil v hajzlu a následně v kanále, kde se přežral čoklů s upravenými hormony. Tak začala báchorka, kterak se aligátorek, už hodně přerostlý a ještě víc hladový, vydal hledat potravu mezi dvounohé pány tvorstva. Jednička byla ještě v rámci žánru solidní vyžíračka, tenhle průser je ale dobrý maximálně v záběrech, které si půjčil právě z dílu předchozího. Zoufale pitomá hovadina, pitomá tak moc, že není ani zábavná. Absence triků a gore jí posílá do žumpy definitivně. Tvůrcům dlužím vstupenku do bezbariérového terária s aligátory. ()

Xmilden odpad!

všechny recenze uživatele

Děsná kravina, která navazuje na první díl už třeba tím, že si z něj půjčuje některé aligátoří záběry. Paradoxně v 11 let starém filmu vypadá samotný aligátor mnohem věrohodněji. Zhruba do 30 minuty jsem si říkal, jestli vůbec děj filmu bude o gigantickém aligátorovi nebo budeme sledovat příběhy nezajímavých postav. 0% ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

Kým jednotka s prižmúrenými nostalgickými očami dodnes stojí za nerozvážny hororový hriech, bizarný sequel (s inak však nádherným podtitulom Mutácia) nie. Je smutne nevydarený, zbytočný, zlý. Po charizmatickom Robertovi Forsterovi z minula sa záhadne zľahla zem, z aligátora nejde skoro žiadnych strach, atmosféra nedýcha ničím a za pozornosť stojí len výborná votrelecká scéna z „hniezda“ (kopírovanie slávnej Cameronovej scény bolo v tých dobách obľúbené, viď. pasáž z jatiek z Predátora 2). ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Výrazně horší volné pokračování nevypadá po letech ve srovnání s pixelovými plazy až tak hrozně. Základní dějová linka je už jakýmsi klišé hororů 80. let. I zde v důsledku pokusů s růstovými hormony vyroste v kanalizaci obří aligátor, co začne ohrožovat obyvatele města. A pak je zde padouch Vincent Brown, co se snaží levně skoupit domy lidí okolo jezera, aby zde výhodně postavil nové domy, a tak na nich zbohatnul. Chystá se slavnost, na níž je třeba přesvědčit zbytek váhajících občanů. Ano, jako v Čelistech a podobných filmech je zde obří akce, aby měl aligátor dostatek potravy. Proti monstru stojí policie a lovci krokodýlů - Richard Lynch není výjimečně za padoucha, avšak nejvíc práce leží na bedrech detektiva Hodgese a jeho půvabné manželky (Dee Wallaceová), k nimž se přidají ještě kolega se starostovou dcerou. Opět kombinace živých plazů s mechanickými modely, co jsou mizerné, ale obětí v čelistech si divák užije dost. Scéna s dynamitem pobaví. Jistě, mohlo to být krvavější a šťavnatější, ale znám dost mnohem horších filmů. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Animal horror o zmutovanom, prerastenom aligátorovi, vyčíňajúcom v mestskom kanalizačnom systéme. Úplne zbytočné pokračovanie po viac ako desiatich rokoch od natočenia prvého filmu. Ono ani ten za bohviečo nestál, ale istú dávku originality a nádych atmosféry mal. Zato "Aligator 2: Mutácia" je veľmi slabým snímkom, ktorý chce žiť z úspechu svojho predchodcu. Nepodarilo sa. * ()

Galerie (6)

Zajímavosti (2)

  • Režisérom mal byť pôvodne producent Brandon Chase. (beso74)
  • Ve filmu bylo použito několik scén z předchozího dílu. (Žralok)

Reklama

Reklama