Carnage Park

Angel Herrera

Kostýmy:

Lauren Howard
  • Gilmour93

Nečinné ruce jsou ďáblovo hřiště.. Keating, klanící se Peckinpahovi a Punishment Park od Petera Watkinse, se pomocí kamerových experimentů a neobvyklé hudby snaží prostříhat z rezavého pletiva, co oplocuje žánr. V tomhle parku hlubokých kapes, postav vzbuzujících lhostejnost a nefungující atmosféry se to sice jeví jako chvalitebná snaha, ale ve výsledku neskonale marná. Posledních deset minut může ocenit snad jen krtek po operaci šedého zákalu či náruživý havíř z dolu Lazy..(11.8.2016)

70tkový, pieskom a vetrom ošľahaný, exploitačný SURVIVAL trip, v ktorom rozbehnutý Mickey Keating kočíruje malú hru na mačku a myš medzi charizmatickou kočkou Bell a (trochu otravným) psychopatom Healym. Tá počas nenáročnej stopáže dokáže zaujať aj napriek tomu, že sa tu vlastne neudeje nič špeciálne. Úplne ma to bohužiaľ nevtiahlo a mal som pocit, že viac sa to snaží pomrkávať na iné kultovky, než aby sa to radšej pokúsilo vytvoriť si vlastnú tvár. Ale aj tak bezproblémové 3* a režisérov 2. najlepší film, IMFO.(1.7.2016)

• Psychor

Jakožto hororový expert zpravidla uděluji plusové body každému hororu, který se v pozitivním smyslu slova nějakým způsobem vymyká zaběhlým žánrovým postupům. Carnage Park je z hlediska formy zpracován opravdu netradičně, avšak v daném případě se bohužel jedná o negativum. Hypnotický audiovizuál, ke kterému se zejména v závěru filmu přidá ještě roztřesená kamera, vystřeluje diváka tu do vln meditace, tu do bouře chaosu. V odlišném žánru bych toto tvůrčí pojetí ocenil, avšak v hororovém filmu nikoliv, jelikož tím pádem vůbec nezbylo místo na kvalitní hororovou atmosféru. Horor tak nedokáže diváka plně vtáhnout a když se k tomu místy ještě přidají trhliny v logice, tak jsou dvě hvězdičky maximem, které ode mě Carnage Park obdrží.(10.7.2016)

Mickey Keating je bohužel průměrný režisér a byť zde sliboval slušnou řezničinu, nedostali jsme ji. Pár solidních gore scén tady je, ale slabší vizuál, nesympatická hlavní hrdinka, nepřílíš zábavný průběh řadí Carnage Park mezi průměry a přitom samotné prostředí mělo náběh na parádní survival v rukou někoho zručnějšího by jsme dostali ráznější podívanou. Zhlédnout se však dá. 55%(12.7.2016)

Tenhle kousek mě chytl hned na začátku a nepustil až dokonce. Moje spokojenost nezná mezí, protože něco takovýho jsem opravdu nečekal. Akční, napínavej psychoteror, kterýmu dominuje moje oblíbenkyně Ashley Bell. Ashley je s každou novou rolí lepší a lepší. Po audiovizuální stránce je to taky nářez. Jediný co bych filmu vytknul je ten závěr ve tmě. Hodnotím z odstupem času ( 3 dny ) abych si byl jistej, že moje nadšení za pár dní nevyprchá. Nevyprchalo. Je to ( nečekaná ) pecka.(20.8.2016)

• - Timeline: 5. května 2015 byli do filmu obsazení Ashley Bell, Darby Stanchfield, Pat Healy a Alan Ruck. Natáčet se začalo o šest dní později. Světovou premiéru si sedmdesátkový krimi survival horor odbyl v lednu roku 2016 na filmovém festivalu Sundance. V březnu 2016 pak byl promítán v Austinu na festivalu South by Southwest (SXSW). Práva na distribuci odkoupila společnost IFC Midnight, která film do kin nasadila 1. července 2016. (Hal_Moore)

• - Režisér Mickey Keating pátral dlhý čas po ideálnom mieste pre natáčanie, keď náhodou počas cestovania narazil na miesto s názvom Koch's Movie Ranch v Kalifornii. Na mieste našiel vybudované tunely, smetisko a zhrdzavené autá, ktoré potreboval, takže sa rozhodol toto miesto využiť. (Marceloo)