Reklama

Reklama

Sesterská láska

  • Velká Británie Sister My Sister (více)
Drama / Psychologický / Thriller
Velká Británie, 1994, 86 min

Obsahy(1)

Francúzske provinčné malomesto roku 1932. Dve mladé ženy, sestry Christine a Lea, sa po dlhšom odlúčení opäť stretávajú. Podarilo sa im obom získať prácu v domácnosti pani Danzardovej. Pani domu je vdova a žije so svojou mladou dcérou Isabelle život privilegovaných príslušníkov vyššej strednej vrstvy, život pozbavený akýchkoľvek povinností, život takmer hermeticky uzavretý medzi štyrmi stenami domu. Hodiny ich dní napĺňajú kartové hry, cvičenia hry na klavír, vyšívanie, sekírovanie a podozrievavé kontrolovanie oboch sestier, ktoré naopak trávia hodiny svojich dní leštením príborov, drhnutím dlážky, zbieraním rozsypaných špendlíkov, tichým vstrebávaním neustáleho ponižovania a despotického zaobchádzania. Christine a Lea majú však na rozdiel od pani Danzardovej a jej dcéry jednu vražednú výhodu – nadovšetko sa milujú... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (29)

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

V tomto filmu vystupují čtyři postavy. Tři z nich mě nudili a ta třetí byla zábavná svým šedomyším vzezřením kombinovaným s roztomilostí, což funguje pár minut, poté začíná nudit taky. To je ovšem docela zásadní problém, když všechny postavy ve filmu se vyskytující (!) vyvolávají pocity totálního nezájmu a člověk si na nich všimne tak maximálně toho, že herečky v historické věrnosti oželeli břit na svá podpaží. Navíc se přidávají scény, mající neskutečně hloupé dialogy ("Možná pojedeme do Paříže" "óh mamá, vážně??" "Na malé nákupy" "ohh mamá, kdy?!" ), které jsou totálním filmovým prototypem vycpávající vaty. Ovšem abych jen nenadával, po hodině se to celé rozběhne a přetočí se do velmi zábavného filmu, Sesterská láska se projeví (vkusně natočeno, mimochodem), a konečně přijde pořádná zápletka, která konečně dostojí zajímavosti tématu (stačí se podívat, čím je to zde otagováno - sestry, incest, muhaha), jenže tahle půlhodina prostě přijde moc pozdě a samotný závěr taky není tak dramatický jak by mohl a měl být. ()

Aky 

všechny recenze uživatele

Detailní studie psychik čtyř žen uzavřených v ponorce jednoho luxusního bytu. Každá nějakým způsobem defektní, přesto v reakcích pochopitelná, a přitom se celý příběh vyvíjí naprosto originálně a nepředvídatelně. Co chtějí autoři prozradit předem, je zřejmé od samého počátku, zbytek odkrývají postupně a bez šance jim nahlédnout do karet. Něco tak unikátního a přitom věrohodného je možné natočit jen podle skutečných událostí - a ještě se to musí moc umět. ()

Reklama

nascendi 

všechny recenze uživatele

Zdanlivo obyčajný film nakrútený podľa skutočnej udalosti. Dusivá atmosféra domu, v ktorom sa celý dej odohráva ponúka predpoklad, že hromadené napätie musí von. Jedným poistným ventilom je bezhraničná závislosť oboch sestier na sebe, druhým je tragické vyvrcholenie v dôsledku dlhodobého desivého ponižovania oboch slúžok, ktoré pri nahromadení nepriaznivých okolností viedlo k výbuchu. Veľmi dobré herecké výkony, vierohodná atmosféra, krájateľné napätie sú kladmi tohto filmu. Záporom bohužiaľ samotný príbeh z inej doby, z iného sveta. V žiadnom prípade neľutujem, že som film videl. ()

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

„Bláznivá Marguerita, tak jí říkali.“ - „A co řekla?“ - „Moc dobře to víš.“ - „Řekni mi to znovu, Christino!“ - „Jsou svázány na celý život, řekla. Svázány krví.“ Jenže aby té krve nakonec nebylo až příliš…Komorní drama vyznačující se důrazem na (stále víc) dusnou, stísněnou atmosféru, psychologii postav a herecké výkony celé čtveřice hereček. Ať už jde o znuděnou, zkrátka drženou dcerušku Isabelle, pořádkumil…ne, prostě zlou a despotickou paní domu, nešikovnou, nezkušenou „zmrzlou kočičku“ Leu a (především) Christine, precizní, poslušnou v práci, ale žárlivou a majetnickou v soukromí. Právě její rezervovanost, přísná sebekontrola, dbaní na přehnaných pravidlech paní domu v rozporu s její nezdravou, vášnivou láskou k sestře a strachem z její ztráty je místy docela fascinující pozorovat (tak výborně ji Joely Richardson zahrála). K tomu žánru…thrillerový je vlastně jen začátek a konec, přesto tu obě 2 pasáže mají své místo. Za mě to budou slušné 4*. „Uvidíš, celé město nám bude závidět. Máme v rukou perly, Isabello. Dvě perly.“ ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Vynikajúca, psychologická dráma a pritom tak netypická, tak zvláštna, že prinúti človeka popremýšľať či už niekedy videl niečo podobné. Odpoveď je rozhodne nie, ide o niečo originálne a predovšetkým neskutočne, ale neskutočne perfektne zahraté, hlavne postava Joely Richardson bola po psychologicke stránke jedna veľká mňamka. Vidieť ako sa postupe mení, ako zadržiava svoj chtíč, ktorý napokon aj tak prepukne plnou silou a ako všetko speje do tragického konca, bol silný a emočne vypätý filmový zážitok, dotiahnutý po hereckej stránke k dokonalosti. Keby nebolo pár slabších miest (hlavne v podaní domácich) tak idem do plna. Ale aj tak to bolo ťažké rozhodovanie. 89/100 ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama