Dívka ve vlaku

• USA The Girl on the Train (více)

Každý den na cestě do práce jezdí Rachel Watson vlakem kolem města Witney. Vlak projíždí kolem jejího starého domu, kde bydlí její exmanžel se svou novou manželkou Annou. O pár domů dál každý den vidí jiný manželský pár. Rachel si postupně tento pár oblíbí a sama pro sebe si je pojmenuje ‚Jess a Jason'. Zdá se, že mají dokonalý život, a Rachel jim zároveň závidí i přeje jejich štěstí. Jednoho dne, když projíždí kolem jejich domu, stane se svědkem něčeho, co od základu změní vše, co si dosud o tomto páru myslela. . (Freeman Ent.)

Snorlax

Nejnapínavější na celém filmu, bylo, kdy u něj zase usnu. Podařilo se mi ho vidět až na čtvrtý pokus. Znechuceně konstatuji, že jsem se měla prospat a již nikdy se k této věci nevracet. Hopkání v čase mělo zastřít tvůrčí impotenci a stylizace do Seven zřejmě evokovat provokativně napínavou atmosféru. ()

Anderton

Chápem, že mnohí budú Dievča vo vlaku kritizovať za zápletku, ktorá by sa v pohode zmestila do jedného dielu CSI a mohla by byť aj rovnako nechronologicky rozprávaná. Rozdiel je ale v tom, že zatiaľ čo v detektívnom seriáli by šlo o túžbu po odhalení páchateľa, vo filme ide viac o to, o čom pod svojou žánrovou štruktúrou v skutočnosti je. Osobne si myslím, že je nad čím premýšľať a závery z takéhoto premýšľania nie sú pre súčasný stav spoločnosti, stále ešte založenej na inštitúte rodiny, vôbec lichotivé. Film rozpráva okrem iného aj o rozdieloch vo vnímaní tejto konvenčnej inštitúcie u mužov a žien. Ak tu máme tri hrdinky, z čoho jedna je tá hlavná a pozeráme sa na film ich očami, tak ja by som ich túžby zhrnul ako takmer totožné a v podstate ich tak považujem za jednu postavu. Problém je ale skôr v snahe film rozprávať takýmto až extrémne zmätočným štýlom, kedy som nedokázal rozoznať medzi zmätočnosťou zmotivovanou a zmätočnosťou spôsobenou neistou réžiou. Škoda, mohlo sa jednať o skutočne kvalitný film. 70% ()

Frajer42

Spoilery! Je strašně cítit, že toto veledílo vzešlo z pera spisovatelky. Mezi postavami panuje podstatně jiná chemie, než kdyby to celé napsal muž. Taktéž jsou velmi cítit spisovatelčiny nehezké zkušenosti s muži, neboť jsou zde všichni vykresleni jako totálně bezpáteřní a agresivní kurevníci. Velmi by mě zaskočilo, kdyby tím nejhorším vrahounem nebyl právě pán. Bylo vidět, že závěrečnou popravu otvírákem na víno si spisovatelka opravdu vychutnala. Snímek neskutečně připomíná Zmizelou, která se mi taktéž nelíbila, neboť se jednalo o podobně feministickou záležitost. Dokonce i detektiva zde hraje žena, to byl opravdu vrchol! Přitom každý člověk ví, že ženského detektiva potkáte jen v knihách a filmech. Feministky by se nad tím už měly jednou provždy zamyslet a uvědomit si to. Vím, že ženy a slečny budou vřískat nadšením. Vždyť se se mnou jedna koukala! Ony totiž v podobných filmech dovedou vidět mezi záběry. Role hlavní hrdinky mi byla krajně odporná. Dokonce mi na dlouho dobu znechutila jízdu vlakem. Nicméně, nutno uznat, že si Emily Blunt trosku střihla velmi kvalitně a dovedu si živě představit, že by si za takovou roli mohla odnést zlatou sošku. Haley Bennett jsem pro změnu viděl v druhém filmu za sebou a konečně jsem se také dočkal jejího obnažení a v tom momentu se mi přestala líbit. Tak hnusný zadek už jsem dlouho neviděl. Naopak Rebecca Ferguson byla celkem fešanda, ta se ovšem pro změnu neodhalila. Emily Blunt byla poté vrcholem hnusu. Její odpornost však nemá smysl rozebírat, tam se jednalo o autorský záměr. Celkové rozuzlení nebylo kdovíjak úžasné a hluboké. Vlastně jsem v tomto snímku neshledal úžasným absolutně nic. Svoje hodnocení tedy vidím na pěknější 2 hvězdy. ()

Kudly4

Takovej ten film, u kterého si po jeho skončení řeknete VÁÁU, ale po druhé už vidět chtít nebudete. Zkoušel jsem postupně hádat, kdo, co, jak a proč, ale nic jsem netrefil a proto ta 4* za celkem podařený zvrat ke konci a za opět perfektní a sexy Haley. ()

silentname

Akosi tento film vo mne nezanechal nadšenie, ktoré tu niektorí diváci zdieľajú. Skôr mám pocit, že ma to naplnilo neskutočnou salvou nudy v prvých dvoch tretinách a istým záujmom až skoro pri konci filmu v posledných pár minútach. Nemyslím si, že by z toho bola absolútna tragédia ako v Return To Sender ale tiež nečakajte od filmu Gone Girl. "The Girl On The Train" sa snaží byť neskutočne psychologický film, ktorý odhaľuje o našej hlavnej hrdinke Rachel asi viac než je nutné a zabijeme tu často veľa času zbytočnou psychologizáciou postáv. Lebo potrebujeme im dať hĺbku a potrebujeme film urobiť dramatickejší. Na mňa to ale nefunguje a v tomto filme to cítim počas celého filmu. Pretože je tu len veľmi málo postáv, o ktoré som sa reálne zaujímal. A naša hlavná hrdinka sa do kategórie dobrých postáv tiež nedostáva. Väčšinou sú to maličké postavy, ktoré sú tu objavia len na pár minút ako je Martha, detektívka, alebo psychiater Megan. Toto sú reálne postavy, ktoré ma zaujali a mali v sebe aj dobrý charakter. Ale čo sa týka našej ženskej trojky, tak mám pocit, že sme tieto postavy už videli. Možno nie pokope, ale sólovo poznáme už každú jednu. Exmanžel tiež nie je žiadna novinka a celé to pre mňa používa známe momentky, ktoré som videl milónkrát a chce ich urobiť znovu. Vo filme ako "Gone Girl" to fungovalo skvele a prichádza tam obrovské množstvo dobrých prekvapení a z filmu mám pocit, že je ucelený a sústredí sa správne na jednotlivé scénky. Tu mi to prišlo miestami tak strašne rozhádzané, že som sa absolútne nevedel orientovať čo sa deje. Mohlo by to byť zaujímavé, keby postavy na mňa viac zapôsobili, a keby sa v tom človek dokázal orientovať, ako to bolo napríklad minulý rok vo filme Dark Places. Jediný dojem, ktorý tu ale mám je fakt, že je to zbytočne moc psychologické. A keď sa konečne začneme dozvedať viac o vražde, tak je film odrazu oveľa zaujímavejší. Len problém je, že to trvá asi 70 - 80 minút, kým sa konečne začneme niekam dopracovávať a skladať pomaly toto puzzle. A nevedel som zobudiť svoj záujem o film. Ak ste fanúšikom knižky a chcete to vidieť, tak choďte. Inak by som navrhol počkať, kým film vyjde na DVD. Pre mňa veľké sklamanie. Hodnotenie: C- ()

Happens

Skvělý thriller s nečekanými zvraty bez možnosti odhadnout děj. Nečitelnost děje a opravdových charakterů postav zatemňuje alkoholová závislost hlavní hrdinky a fikce, do níž je uvrhnuta. Filmařský počin na úrovni Davida Finchera (s tolikrát zmiňovanou podobou Gone girl). Napínavý, strhující, elektrizující a překvapivý thriller dle mého gusta. ()

SeBig odpad!

Věřím, že když tenhle skvost s neherečkou Blant viděla autorka knihy Hawkins, tak měla chuť spáchat sebevraždu. ()

Arsenal83

Na film som sa veľmi tešil, neostal som však nadmieru spokojný. Netušil som, že ide o román od ženskej autorky, čo ihneď tú detektívnosť pojme trošku inak. Je tu mnoho takpovediac ženských pohľadov na vec, citlivých myšlienok, filmu jednoznačne môže skôr prepadnúť žena. Dejová zápletka je rozlúštiteľná celkom skoro, čo vyplýva aj z relatívne malého počtu postáv. Tých podozrivých skutočne nemôže byť veľa. Chválim tú pochmúrnu atmosféru, takmer pravú britskú. A rovnako výkon Emily Blunt v role neupravenej alkoholičky, tá bola uveriteľná. ()

Chrustyn

I přes podobnost se Zmizelou, film nedosahuje kvalit Finchera, přesto baví i napíná. Po celou dobu si divák myslí něco, co se nakonec ukáže být úplně jinak a přestože není výsledné vyvrcholení, tak působivé, po celou dobu jsem se velice slušně bavil. ()

korbitch22

Ze začátku docela nuda,navíc věčně nalitá Emily Blunt je spíš otravná, než jakkoliv zajímavá čí snad budící soucit, ale postupem času příběh nabírá grády a začne být takovou tou starou poctivou detektivkou.Odhadovat pachatele můžete v klidu téměř celou stopáž a buď se trefíte, nebo netrefíte, ale jednoznačně vrah určit nejde, tudíž odemě půl bodu nahoru a další půl bod za konec.Měl jsem náladu přesně na takový finiš a jsem rád, že režisér zbytečně nechtěl machrovat jako Fincher, jehož Zmizelá je o třídu slabší, daleko namachrovanější a přehodnocená.Fajn jednohubka.70%. ()

classic

GONE GIRL a GIRL ON THE TRAIN, obidva snímky spojuje všeobecné podstatné meno, stredného rodu - DIEVČA, prvý film režíroval David Fincher, pred dvomi rokmi, s hlavnou ženskou predstaviteľkou - Rosamund Pike. Druhý, čiže nový film režíroval Tate Taylor, s hlavnou ženskou predstaviteľkou - Emily Blunt. Oba snímky som mal našťastie možnosť zhliadnuť v KINE, a tak viem porovnať kvality. Skrátka, prvý dojem urobí veľa, lebo skomoliť film sa dá rôznymi spôsobmi. Prvé dievča sa volalo Amy, a bola vychcaná, ako mraky ! Druhé dievča sa volá Rachel, a je nešťastnou alkoholičkou, už len z toho dôvodu, že nemohla otehotnieť, a tak si to potom kládla za vinu, pričom sa z nej stáva absolútna TROSKA. Majú po 30. - tke. Spomínam si, že z Gone Girl som bol totálne omráčený z celkového spracovania, zo štýlu režiséra, hudby, hereckých výkonov, a samotnej atmosféry. Z najnovšieho snímku, ktorý som videl včera, s podtitulom - Vo Vlaku, som viac - menej dosť spokojný, nie som extra nadšený, ale myslím, že môže byť. Výkon Emily Blunt pokladám za hlavný úspech filmu, i keď ostatné krásky Haley a Rebecca, jej zdatne sekundujú. Áno, vo filme sú 3 krásne ženy, ktoré majú čosi spoločné... Pre mužské OKO, dokonalé spríjemnenie. Scenár je popretkávaný flashbackami + výborným STRIHOM a KAMEROU, ale nemal som pocit, že niečomu nerozumiem. Atmosféra je na vysokej úrovni, kde som si dlho nebol istý, ako to dopadne, potom samotné finále, je už len čerešničkou na torte, ktoré mohlo byť aj lepšie ? Veru, že mohlo. Angličanka, EMILY BLUNT, má podľa mňa - svetlú hereckú budúcnosť s kopec zaujímavými úlohami, ako je aj táto. Páči sa mi, je strašne SEXY, a preto som sa tešil na film, najmä kvôli nej. Je to v prvom rade film o troch ženách s tromi mužmi, ktorých niečo štve. Je to aj ženský film - určený ženskému publiku. Ja som ho pochopil aj tak, že sa venuje najmä spomínanej alkoholičke Rachel, ktorá cestuje neustále VLAKOM - SEM A TAM, pričom pozoruje ľudí, ktorí žijú vedľa trate. Takýmto spôsobom sa naviaže na jeden pár... ()

triatlet

V kategorii béčkových thrillerů možná špička. Jestli je předloha z poloviny tak zmatená jako film, bez motivace otevřít knížku. "Facebook a exmanželka nejdou dohromady." A ta vývrtka... ()

Stanislaus

(UCI Kinowelt, Potsdam, Deutschland, 2.11.2016) Dívka ve vlaku hned na první pohled asociuje k předloňské Zmizelé - je zde vyobrazena problematika mezilidských vztahů, které jsou nadmíru dysfunkční. Emily Blunt se role pozorující a smutné alkoholičky lpící na minulosti zhostila opravdu skvěle a její herecký výkon byl vskutku přesvědčivý, stejně tak i atmosféra a s(y/u)rová autentičnost některých scén. Nicméně oproti Zmizelé to postrádá nějaký větší WOW-efekt na závěr, ze kterého zamrazí na zádech, tvůrci mohli jít možná ještě dál. Navíc mi bylo asi od poloviny filmu jasné, kdo je zodpovědný za onen zločin. Zkrátka snímek, u kterého je viditelný potenciál, který však nebyl naplno využitý. ()

evulienka3

Niečo tomu chýbalo a za svet neviem prísť na to, čo. Tak to asi nechám tak ... nedá mi však nespomenúť, že u mňa to z dosť veľkého priemeru miestami vytrhával Justin (konkrétne v scénach, v ktorých hral), plne súhlasím s názorom dO_od mal by hrať podstatne častejšie! ()

Oktavianus

Knižní předlohu neznám, nemohu porovnat, ale po zkušenosti s tímto filmem ji ani znát nechci a nehodlám. Režisér Tate Taylor se pokusil o mrazivý atmosférický thriller plný flashbacků, překvapivých odhalení a nečekaných zvratů. Vyšlo mu to jen tak napůl - některé zvraty sice šokující jsou, jenže jiné se zase dají snadno předvídat a působí dost lacině, včetně těch, které se pokoušejí relativizovat dosud viděné. Nemluvě o vyvrcholení celého příběhu, jež i méně vnímavému divákovi musí být jasné dlouho dopředu. Obrovský klad filmu je v atmosféře: je chladná a mrazivá, film jí je doslova nabitý, za což může nejen roční období, ve kterém se Dívka ve vlaku odehrává, ale i nepříjemné prostředí laciných bytů a toho industriálního, chudšího New Yorku. Mnohem hůř jsem vnímal herecký ansámbl. Kromě Haley Bennettové mi nějak vadili všichni, včetně Emily Bluntové hráli prkenně, bez života, o ničem. A další problém je, že Dívka ve vlaku se pokouší tvářit jako mrazivý thriller, ale zároveň chtěl, aby na něj do kina přišlo co nejvíc lidí, a tak jsou některé typické žánrové scény podány velmi decentně. Sexuální scény jsou nesmírně cudné, násilí se odehrává mimo obraz, takže to nejagresivnější je facka od muže ženě. Tím se z už tak bezživotného, toporného filmu vytrácí většina vzrušujících scén, které střídá pomalá, plíživá nuda. A nezájem o osudy dobře myšlených, ale hůř podaných postav. Při všech vysvětlujících flashbacích se vytratilo tempo, při statických scénách život. Zůstalo jen studené feel-bad movie, které mohlo ohromit originalitou, ale uvízlo daleko před cílem. ()

Flego

Škoda premárneného potenciálu, tvorcovia schopnú knižnú predlohu zaťažili neustálymi skokmi v čase a zbytočne rozhádzali aj tak komplikované vzťahy zainteresovaných. Niekedy je menej viacej. Naproti tomu je Emily Blunt vynikajúca a jej nevyrovnaná alkoholička jej pristane. ()

BMW12 odpad!

Mrzí mě to, že musím dát filmu s mou oblíbenkyní Emily Blunt odpad, ale tady to jinak nejde, to bylo děsný. V tomhle snímku mě nezaujalo vůbec nic, už od začátku jsem si říkal, proč tohle vůbec točili, že to nemá pořádný příběh, je to hrozně nudné a takové o ničem. Divím se, že někteří mí oblíbení uživatelé tomu dali 5 hvězd, to tedy nevím za co, podle mě to bylo příšerný. ()

Startuje Best Film Fest

Startuje Best Film Fest