O mai bineoseu (TV seriál)

• Jižní Korea

오 마이 비너스

Oh My Venus

Komedie / Romantický / Drama

Jižní Korea, 2015, 16x70 min

Na-jeong Lee

Komentáře uživatelů k TV seriálu (11)

Já asi nejsem vůbec náročný divák. Mně se to prostě líbilo hodně. Nejkrásnější Shin Min-ah a skvělý So Ji-sub spolu dle očekávání vytvořili naprosto božsky roztomilý pár, mezi kterým to jiskřilo. V posledních dílech jsem se mohla smíchy potrhat a málem jsem se nad nimi roztekla. Asi to bude tím, že mám oba herce, kteří ztvárnili hlavní pár opravdu moc ráda, takže mi nevadilo, že se ke konci už skoro nic moc nedělo. Prostě jsem si užívala, jak spolu ti dva blbnou, strachují se o sebe a dobírají si jeden druhého. K tomu mě bavila dvojka Henry a Šampion. Flashbacky jsou utrpení u seriálů, které se mi nelíbí. Tady jich sice bylo hodně, ale mě ani v tomhle množství nenudily. Pochvalu si zaslouží i maskéři, kteří zvládli Shin Mině přidat slušných pár kilo navíc a nepůsobilo to úplně nepřirozeně. I když to občas z některých úhlů stoprocentní nebylo. Jedinou větší vadou pro mě nakonec byla Yu In-young v roli věčně ubulené křenky. 4,5*(19.6.2016)

Pěkný, lehce nezáživný, seriál bez zbytečných přetahovaček o hlavní hubnoucí hrdinku. V podstatě seriál má samé klady – není tu žádný milostný trojúhelník, ústřední dvojice i jejich známí se snad chovají i jako lidi, Min-ah Shin je neuvěřitelně roztomilá, Ji-seob So je stoik. Jenomže na roztomilosti a "kjá" scénách nelze vystavit 16dílný seriál. Nebo jde, ale rozhodně z něj nebude veledílo. Seriál nemá sílu pořádně zaujmout. Kdybych v polovině přestala koukat, vůbec by mě netrápilo, co se bude dít dál. Kromě hubnutí se postavy v podstatě nikam neposunuly. Pak přišly ty podivné zvraty jako bouračka, vylížu se z toho sám, protože je přece lepší být na něco takového sám, než mít pořádnou podporu od milovaných. A konec byl na můj vkus moc cheesy. Není to špatné, má to rozhodně dobré obsazení, zajímavé postavy, ale chybí tomu šťáva. Přeloženo.(10.1.2016)

Vtipné, krásné, chemie mezi hlavní dvojicí by se dala krájet. Parádně obsazené, postavy jsou fajn napsané - chovají se jako lidi, skvěle zahrané - moje nejnovější JK láska, které mě jen tak neopustí. Má naprosto parádní rozjezd, do tří čtvrtin je to vážně pecka, vyhýbá se to věškerým patosům JK romantických komedií... Jenže se stalo to, že v posledních cca 6 dílech se už nic moc zápletkově neděje, člověk už jen vyhlíží ten šťastný konec, o kterém divák ani nepochybuje, že by mu nebyl naservírován. Ale i tak zůstávám u kladného hodnocení, protože je to vážně hrozně milé a (i přes nedostatek drama) záživné pokoukání.(16.12.2015)

Skvělý začátek, utrápený střed a konec přeplněný flashbacky. Přesný návod na to, jak zabít očekávanou pecku. Ne, že by se mi to nelíbilo, ale nebýt tam Shin Min-a, tak byla Venuše jenom průměrným seriálem. Liška ho přece jenom posunula o něco výš. Druhou skvělou postavou byl Henry. A tím to asi tak končí. So Ji-sub podal svůj standardní výkon a Yu In-young mě vyloženě zklamala. Tedy ne ona, ale její role. Když nemá oči plné slz hlavní hrdinka, tak je holt musí mít ta druhá. Abych ale tvůrcům nekřivdila, občas jsem se zasmála. Lišky scéna v nemocnici byla skvělá a srdcervoucí. Soundtrack tradičně dobrý. Možná si to i ještě někdy dám znovu, ale teď převažuje mírné zklamání.(4.6.2016)

Milión viděných věcí podaných s krásnou hravostí, do nichž občas vstoupí slon s nosorožcem plavající ve 200 m. hloubce oceánu. Říkáte si, co to vymýšlí a mele za blbosti? To samé jsem si říkal já při občasném a nesmyslném zásahu do probíhajícího děje. I tak se však jedná po všech těch předramatizovaných doramat o příjemné podívání. Jako výplň při každodenním vaření fajn věc. Jednat se o 10-ti dílný seriál, tak bych i dost možná hodnotil za plný počet.(1.10.2016)

Takhle povedený začátek jsem opravdu nečekal - dobrá půlka seriálu, když „pan trenér“ dává vykrmené právničce patřičně zabrat, je opravdu hodně zábavná a zdaleka ne pouze z důvodu samotného cvičení, hlavní dvojka předvádí opravdu výborné výkony – o kvalitách Shin Min-a asi netřeba mluvit (kdo ji viděl jako Gumiho, nepochybuje), ale i So Ji-seub v roli pana trenéra nijak neselhává, spíše více než zdatně sekunduje hlavní ženské roli a veškeré to jejich vzájemné popichování nemá chybu. Za zmínku ale stojí i některé vedlejší role - „cukroušek“ je úžasnej a ani ta bláznivá zamilovaná modelka se tu neztratí, šéf Min má taky něco do sebe :-) Jenže jak tvrdá dřina na svém těle začne končit, děj se překlopí do vážnějších věcí a tady už jde kvalita dolů, u závěrečných dílů jsem se nemohl zbavit dojmu, že režisér zkrátka neví, jak ty hodiny vyplnit nějakým obsahem. Pozice ředitele by ještě byla OK, ale třebas ta nehoda působí jako zápletka pro děj ukrutně slabě a nevěrohodně. Celkově vzato ale jde o povedený kousek, zejména díky bezvadné hlavní dvojičce, na Venuši z Daegu jsem mohl samozřejmě oči nechat – tedy v té nenafouknuté verzi, ačkoli Shin Min-a je roztomilá i jako obrýlená baculka :-) 75%(15.1.2017)

Na začátku se mi vybavilo She Was Pretty, protože dalo by se říci, že koncept je dost podobný (ze školní krasavice se stala neatraktivní žena). Bylo to pěkné a vtipné. So Ji Sub a Shin Min Ah tvořili krásný pár, ale přiznávám, že mnohem radši jsem měla scény s mužskou trojkou - Kim Young Ho (So JI Sub), Jang Joon Sung (Sung Hoon) a Kim Ji Woong (Henry) :-D :-D :-D(9.1.2016)

Nakonec 4*. Váhala jsem, jestli 3 nebo 4, ale byl to po dlouhé době asijský seriál, který jsem odkoukala úplně celý, takže si tu hvězdičku navíc zaslouží. Co mě na jiných korejských seriálech štve, tady nebylo - žádný milostný trojúhelník/čtyřúhelník, kdy se hlavní hrdinové rozejdou, začnou chodit s někým jiným, zas dají dohromady a tak pořád do kolečka dokola, než se v posledním díle vezmou. Hlavní dvojka byla super, skvělá volba. Hodně se mi líbil i Henry, který si tam střihnul tak trošku sám sebe, jeho americký styl mě dost bavil.(22.1.2016)

2015 KBS Drama Awards ..(December 31, 2015 ).. .. Excellent Actress (mini series) ◾ Award Winner: Shin Min-A ("Oh My Venus”) .. + .. Best Couple Award ◾ Award Winners: So Ji-Sub & Shin Min-A ("Oh My Venus")(2.4.2016)

Ze začátku to vypadalo fakt slibně vtipně, ale bohužel se z toho vyklubala spíše romantika s pár vtipnými scénami, které ale byli super. Celkový děj a příběh byl průměrný. Jako oddychovka celý seriál špatný nebyl. Postavy i obsazení byli dobré, ale chybí mi zde šmrnc, abych se těšila na další epizodu. 60%(16.9.2016)

Kórejská dorama, ktorá síce narába s opotrebovaným námetom prerodu škaredej ženy na krásku, avšak prostredníctvom originálneho príbehu je divák rýchlo vtiahnutý do deja. V tejto dorame je veľmi zmysluplne rozmiestené citové rozpoloženie postáv s komediálnymi prvkami, takže v konečnom dôsledku sa k divákovi dostáva príjemný seriál, so zaujímavými postavami a všeobecne veľmi vtipnými replikami. Oceňujem, už dlho som nenašla podobný kórejský seriál. Milujem hlavné postavy, neznášam záporné a veľa vedľajších naplno prejavuje svoje herecké zručnosti a humor.(8.5.2016)