pro mě jeden z nej filmů vůbec - i když na první pohled asi ani nijak zvlášť nezaujme. milostný příběh nepříliš úspěšných lidí v berlíně poloviny 90. let. velmi krásné vedlejší role, nostalgická atmosféra a lehce sentimentální happy end. ale jako celek to až překvapivě funguje. všední život. nevšední zážitek.(27.10.2004)

• Houdini

Zlatý Medvěd - výběr(14.2.2006)

Tak nějak na tři a půl hvězdičky. Člověk pořád čeká dobrý konec, nebo špatný konec a pak je najednou konec a ono nic. Prostě to jen tak skončí. Asi mi trošku chybí konce těch příběhů, ale myslím, že to byl záměr je tam nedat. Jinak rozhodně zajímavá věc. Jenom Vogel vypadá s těmahle vlasama jako otřesný slizoun - bez nich (Die Welle - Náš vůdce) vypadá rozhodně sympatičtěji.(4.3.2011)

ŹIVOT JE STAVENIŠTĚ (a tady to v bývalém Východním Německu jako staveniště sketečně vypadá) sice asi není atraktivní název filmu, ale naši distributoři si to zase upravili po svém a to už nemá souvislost s dějem naprosto žádnou. Ani jsem si neuvědomila, že jsem tento skvělý film již kdysi viděla v televizi. Po druhé jsem si ho vychutnala snad ještě lépe. Již dávno neplatí, že německé filmy za moc nestojí, alespoň já si na žádný vyloženě špatný ani nepamatuji, škoda, že se jich k nám oficiální cestou dostane tak málo....Tenhle je opravdu ze života, ale komedii v tom nevidím. Poprvé ve filmu jsem tu zaznamenala, že při manipulaci mrtvola vydává zvuky...zajímavé. Dokonce si tu zahrál i sám pan režisér šéfa jatek a za 6 let pak natočil svůj kultovní film http://www.csfd.cz/film/111733-good-bye-lenin-good-bye-lenin/.(25.10.2009)

Film odehravajici se v Berline na zacatku devadesatych let je dosti podobny pomery u nas. V hlavni roli tohoto snimku je pratelstvi a laska nesena na mirne vlne humoru, vzhledem k jednotlivym osudum. Postava Buddyho je pro me jednou z nejsympatictejsich roli, jake jsem kdy videl. Neznam duvody, proc Becker jiz dlouho nic nenatocil, vim vsak, ze je to velka skoda.(28.12.2007)