Reklama

Reklama

Příběh berlínského mladíka Jana Nebela, který se cestou do práce přimotá do pouliční potyčky, za což dostane vysokou pokutu. Aby nebylo problémů dost, přijde Jan ještě o práci a nabude podezření, že se nakazil AIDS. Jediné co ho může hřát na srdci je dívka Vera, do které se zamiluje. Film o hledání cesty životem a hledání štěstí v rozestavěném sjednoceném Berlíně. (Redík)

(více)

Recenze (13)

JANARYBA 

všechny recenze uživatele

ŹIVOT JE STAVENIŠTĚ (a tady to v bývalém Východním Německu jako staveniště sketečně vypadá) sice asi není atraktivní název filmu, ale naši distributoři si to zase upravili po svém a to už nemá souvislost s dějem naprosto žádnou. Ani jsem si neuvědomila, že jsem tento skvělý film již kdysi viděla v televizi. Po druhé jsem si ho vychutnala snad ještě lépe. Již dávno neplatí, že německé filmy za moc nestojí, alespoň já si na žádný vyloženě špatný ani nepamatuji, škoda, že se jich k nám oficiální cestou dostane tak málo....Tenhle je opravdu ze života, ale komedii v tom nevidím. Poprvé ve filmu jsem tu zaznamenala, že při manipulaci mrtvola vydává zvuky...zajímavé. Dokonce si tu zahrál i sám pan režisér šéfa jatek a za 6 let pak natočil svůj kultovní film http://www.csfd.cz/film/111733-good-bye-lenin-good-bye-lenin/. ()

zette 

všechny recenze uživatele

Film odehravajici se v Berline na zacatku devadesatych let je dosti podobny pomery u nas. V hlavni roli tohoto snimku je pratelstvi a laska nesena na mirne vlne humoru, vzhledem k jednotlivym osudum. Postava Buddyho je pro me jednou z nejsympatictejsich roli, jake jsem kdy videl. Neznam duvody, proc Becker jiz dlouho nic nenatocil, vim vsak, ze je to velka skoda. ()

Reklama

Fary 

všechny recenze uživatele

Tak nějak na tři a půl hvězdičky. Člověk pořád čeká dobrý konec, nebo špatný konec a pak je najednou konec a ono nic. Prostě to jen tak skončí. Asi mi trošku chybí konce těch příběhů, ale myslím, že to byl záměr je tam nedat. Jinak rozhodně zajímavá věc. Jenom Vogel vypadá s těmahle vlasama jako otřesný slizoun - bez nich (Die Welle - Náš vůdce) vypadá rozhodně sympatičtěji. ()

AdaMM 

všechny recenze uživatele

pro mě jeden z nej filmů vůbec - i když na první pohled asi ani nijak zvlášť nezaujme. milostný příběh nepříliš úspěšných lidí v berlíně poloviny 90. let. velmi krásné vedlejší role, nostalgická atmosféra a lehce sentimentální happy end. ale jako celek to až překvapivě funguje. všední život. nevšední zážitek. ()

Galerie (20)

Reklama

Reklama