Vraždy mýtů zbavené (TV seriál)

Killers: Behind the Myth

Vraždy mýtov zbavené

Krimi / Drama / Dokumentární

Velká Británie / Polsko, 2013, 12x46 min

Adam Wittek
  • Sabrewulf

K čemu jsou takové dokumentární pořady? Pro honící úchyláky? To má někdo potřebu sledovat díl za dílem skutečné případy, kde je popisováno a ilustrativně předvedeno, kdo koho zabil, jak brutálně ho zabil, kde byly nalezeny těla v rozkladu apod? Jakou to má výpovědní hodnotu? To mi má třeba zlepšit vstup do nového dne? Řeknu si: Tý jo, to byly v dnešním díle ale brutální sériové vraždy, hned jsem dostal chuť na zmrzlinu a mám veselou náladu, nebo jak? K čemu tyhle hovna?(4.6.2016)

Přes opravdu otravně rutinní koncept s v rámci dokužánru neodmyslitelnými mluvícími hlavami a dokola se opakujícími patřičně dramatickou hudbou orámovanými fotografiemi zajímavý projekt se spoustou detailních informací.. Nicméně ona primární myšlenka a vlastně i motivace demytizování jednotlivých sériových vrahů, když se snaží diváka přesvědčit, že nešlo o žádné geniální padouchy, dostává pořádný kopanec do koulí, protože většina z těchto zrůd skutečně platila za velmi inteligentní jedince, v nichž může vidět cokoli hodného obdivu či jiné než znechucené fascinace snad jedině podobně zvrhlá mysl..(10.6.2016)