poster

The Disaster Artist: Úžasný propadák

 • Česko

  Úžasný propadák

 • USA

  The Disaster Artist

 • USA

  The Masterpiece

  (pracovní název)
 • Slovensko

  Disaster Artist

 • Velká Británie

  The Disaster Artist

 • Nový Zéland

  The Disaster Artist

 • Austrálie

  The Disaster Artist

 • Kanada

  The Disaster Artist

Životopisný / Komedie / Drama

USA, 2017, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tron
  ***

  Viete, ono je tá krásna láska k natáčaniu filmov na prvý pohľad úžasná... kým tie sračky nemusíte vidieť na vlastné oči (teraz narážam na The Room, nie na Disaster Artist). Čiže v tomto smere Disaster Artist môj obdiv nemá. Ústredná dvojka mi pripadala sympatická asi ako drogovo závislé duo, ktorému je fuk, či dostane prachy za hranie alebo orálny sex pod mostom. Takže keď sme pri hercoch resp. postavách, tak najpozitívnejší dojem na mňa urobil snáď len Seth Rogen, ktorý je i na malom priestore skvele odovzdaný. V rozpakoch ma nechalo i nejasné žánrové zaradenie. Neviem, či to mala byť komédia, lebo mňa z toho mrazilo ako z Mlčania jahniat.(29.3.2019)

 • lamps
  ****

  Bylo by přehnané očekávat geniální film roku, protože Franco ještě úplně nezvládá rozprostřít děj komplexně mezi více postav či motivací a vykročit cílevědomě jedním směrem,. Kouzlo Disaster Artist tkví více v bizarnosti než zodpovědnosti, spíše v originálním vyhovění všem, kteří mají fenomén Tommyho Wiseaua rádi, nebo ho díky tomuhle oslavnému výstřelku mít rádi teprve začnou. Energický zážitek, který si už jen pro vlastní lásku k filmovému řemeslu rád ještě několikrát pustím znovu, a tu lásku u něj budu, stejně jako u roztomile špatného, ale neméně upřímného The Room, znovu a znovu křesat... Více zde(10.1.2018)

 • mm13
  ***

  Tak to pardón vážení, ale aby bolo jasné - tlieska sa tu nule. Nule, ktorej jej neobmedzené (neznáme) finančné zdroje umožnili natočiť "film", ktorý sa akýmsi zvráteným riadením osudu stal kultovým. Tak čo sa tu kto snaží vlastne oslavovať? To predsa nemalo byť o tej nule, chcelo to byť o onom zvrátene riadenom osude a o všetkom tom dookola, čo s tým súvisí. Vtedy by som zatlieskal aj ja. Ale neiritovalo - čo vzhľadom na vážnosť výčitky - predsa nech len slúži tvorcom ku cti. Koniec koncov, každému, čo jeho je.(14.6.2018)

 • Frajer42
  ****

  Kdybych nebyl jedním z největších filmových odborníků s globálním světovým přehledem a snímek, o kterém tento snímek pojedná již kdysi dávno neviděl, tak bych na něj rozhodně po zhlédnutí tohoto filmu dostal chuť. Tommy Wiseau je naprostý klenot, ať už mezi postavičkami Hollywoodu nebo vůbec jako člověk takový. Je to člověk jehož mysl se vznáší asi 2 kilometry nad jeho tělem. Neskutečně vtipně pojatý snímek o životě jednoho mimozemšťana. Celou dobu jsem jen nevěřícně civěl. Opravdu nádherné nastínění pozadí vzniku jednoho z nejzajímavějších snímků všech dob, kterému nikdo na světě nemůže upřít, že je neskutečně zábavný. Začínám silně pochybovat o tom, že The Room zamýšlel autor skutečně vážně. Namohu vyloučit, že se jen nejednalo o nejdokonalejší vtip v dějinách kinematografie. Franco to pojal moc hezky. Vytkl bych snad jen maskérům, že ač dělali co mohli, tak se jim Franca nepodařilo zošklivit dostatečně.(4.3.2018)

 • JohnCZ
  *****

  Film skvělý jak po informační stránce (dává mnohým podivnostem v The Room kontext), tak po herecké a filmařské. Franco to vzal hezky komplexně, je to fakt vtipné a i přes to se film Wiseauovi nevysmívá. Naopak je to spíše pocta. Protože to, co Tommy Wiseau dokázal je svým způsobem výjimečné. Natočil pro mnohé diváky kultovní film, film, který se stále tu a tam stále promítá v kinech a film, u kterého se dodnes baví kvanta lidí, byť třeba ke smůle režiséra poněkud nechtěně. Wiseau je podivín se specifickým zevnějškem, mluvou i gestikulací, ale James Franco si ho dával úplně s přehledem. Porovnání pravděpodobně nejoblíbenějších scén filmu v závěru naprosto super (kdo si před zhlédnutím The Disaster Artist pustil i původní film, rozhodně neprohloupil) .(20.2.2018)

 • - Ve filmu je zmíněn herec James Dean, a to především z úst Jamese Franca. Ten si Deana zahrál v televizním filmu James Dean (2001). Za oba filmy získal James Franco Zlatý glóbus. (Terminer)

 • - Na konci filmu se v publiku při premiéře filmu krátce objeví i Michael Rousselet, který je považován člověka, který jako první přitáhl pozornost na The Room (2003) a započal tak jeho kult. Rousselet se v součanosti věnuje filmu profesionálně. (Dementra)

 • - James Franco chcel do role Juliette obsadiť len dve herečky, a to Ari Graynor, alebo Britney Spears. (belinko)