Devatenáctiletý Greg Sestero, který studuje divadelní školu, se během jedné z hereckých hodin seznámí s Tommym Wiseauem. Spřátelí se a Tommy mu později navrhne, aby se přestěhovali do Los Angeles a věnovali se tam herecké kariéře. Greg je uchvácen, že si jeho kamarád může dovolit bydlení v LA. Když přijde řeč na Tommyho osobní život a původ finančních prostředků, tak to Tommy přejde mlčením. Záhy Greg podepisuje smlouvu s agentkou mladých talentů Iris Burtonovou a pravidelně se účastní konkurzů. Tommy na nich nikdy nemá úspěch. Filmových rolí je málo, a tak se oba muži rozhodnou, že natočí vlastní film, ve kterém budou hrát hlavní role. Tommy je sice podivín, ale o to s větším nasazením a zápalem je zahájeno natáčení filmu The Room. Jak čas plyne, tak se začíná ukazovat, že pracovat s Tommym bude ve všech směrech čím dál víc obtížnější... (TV Nova)

tron

Viete, ono je tá krásna láska k natáčaniu filmov na prvý pohľad úžasná... kým tie sračky nemusíte vidieť na vlastné oči (teraz narážam na The Room, nie na Disaster Artist). Čiže v tomto smere Disaster Artist môj obdiv nemá. Ústredná dvojka mi pripadala sympatická asi ako drogovo závislé duo, ktorému je fuk, či dostane prachy za hranie alebo orálny sex pod mostom. Takže keď sme pri hercoch resp. postavách, tak najpozitívnejší dojem na mňa urobil snáď len Seth Rogen, ktorý je i na malom priestore skvele odovzdaný. V rozpakoch ma nechalo i nejasné žánrové zaradenie. Neviem, či to mala byť komédia, lebo mňa z toho mrazilo ako z Mlčania jahniat. ()

verbal

Parodovat už tak samu o sobě dostatečně legrační předlohu, to je jako nošení pederastů do sakristie. S trochou fantazie se však z toho rozhodně dal udělat solidní pomešní ministrantí grupáč. Ta ale scénáristům generála Franka zjevně chyběla, a tak prostě vzali Opus Asinusi odpudivého polského ufona a jakoby kolem něj jen nastavěli pár dodatečných kamer, které suše sledovaly, jak ten otřesně ubohý mentální moulinex vlastně vznikal. Kuba sice se vší parádou trefil toho retardéra dokonale, nicméně jeho slizce prkenný bratr pobral snad ještě méně talentu než Tomek se Sesterem dohromady, jeho účinkování by se klidně dalo úspěšně parodovat v Katastrofálním kokotovi 2 a daleko lépe by zapadl mezi to toporné obludárium v originále. Když původní Room podpoříte roomem, lze se u té monstrózně bizarní velesračky i slušně pobavit, toto však byla jen nenápaditá, nudná, zoufale nevtipná a nic zajímavého nepřinášející reportáž z natáčení, byť se skvěle groteskně podaným vrchním dementem. ()

T2

Rozpočet $10miliónovTržby USA $21,120,616Tržby Celosvetovo $29,820,616▐ James Franco je exot, tak sa nečudujem že sa do takého niečo pustil. Mne ale proste toto nesedí, chyba mi tam ľahkosť, trefnosť, skutočná zábavnosť, správny nadhľad. /25%/ ()

Malarkey

James Franco je z té Hollywoodské partičky takový nejčinnější a nejtvořivější. Kromě komedií často dokáže zaujmout i vážnějšími tématy a Disaster Artist je v podobně vážném duchu, i když je vlastně naprosto absurdní záležitostí. Líbí se mi ale, jak se toho chopil. Hlavní postavu ztvárnil tak, že by si zasloužil minimálně nominaci na Oskara. Dokonce i při natáčení je brán detail na každou scénu filmu, který je v tomto filmu natáčen. Ono nenatáčíte každý den film o tom, jak se natáčí film. Takže film navíc nabízí i řadu scén, které ukazují, jak se takový film, i když brak, vlastně natáčí. Určitě filmový počin, který si zaslouží pozornost a určitě bude lepší, když se podívám i na originál. Takový filmový příběh může vymyslet jenom život sám. ()

Toren

8/10. Těšil jsem se... a nebyl jsem zklamán. Franco + Franco jedou neskutečně a celý paradokument mě uhranul na první dobrou. Je fakt neskutečný, jak se jim povedlo celý příběh zachytit a zreplikovat do podoby, která nepůsobí jen a čiště jako parodie, ale nechybí tomu emoce, pár dramatičtějších oblouků a především nahlédnutí do duše jednoho hodně (ale fakt hodně) zvláštního člověka. Navíc parádní camea, herecká uvolněnost a solidní vhled do tvorby bijáků. Fakt paráda! ()

• Když Tommy (James Franco) odhalí, že Mark (Dave Franco) točil zákulisí natáčení, tak jsou všichni překvapení, přitom ho na začátku natáčení představil. (Axarus)
  • Film si vyslúžil "standing ovation" po premiére na filmovom festivale SXSW v marci 2017. (belinko)