The Disaster Artist: Úžasný propadák

• Austrálie

• Irsko

Životopisný / Komedie / Drama

USA, 2017, 104 min

Můj názor na Jamese Franca je sporný, vůbec nevím, co si o tom člověku mám myslet, ale jako herec je boží a já bych mu tu sošku klidně i přála. A spojení s jeho bratrem mi připadalo docela dojemné (hlavně při předávání Glóbů 2018, kdy bylo vidět, že ti dva mají vážně hezký vztah). Film jako celek se mi ze začátku moc líbit, ale jakmile vyjel z vlny vtipu na drama, ztratila jsem zájem a v kině jsem dokonce na chvíli usnula.(11.1.2018)

Komediální banda točící se kolem Jamese Franca a Setha Rogena si vzala na paškál podle mnohých nejhorší film všech dob The Room, který se shodou okolností stal celosvětovým kultem. Stále se konají jeho noční projekce a fanoušci mají spoustu rituálu spojených s tímto filmem. Mně osobně nejvíce uškodilo, že jsem ten originální film neviděl, a tak nemohu posoudit, jak moc jsou scény věrné předloze (což je trochu vidět při závěrečných titulcích) nebo jak moc je James Franco věrný dnes již legendárnímu režiséru,herci a zároveň scénáristovi původního filmu. Na mě to působí jako průměrný až lehce nadprůměrný komediální film. Při znalosti předlohy bych pravděpodobně hodnotil lépe.(11.1.2018)

Tommy Wiseau je takový přízrak sám o sobě, a tak film o něm prostě musí být zajímavý, což se v tomhle případě potvrdilo, stejně jako se mi potvrdilo, že James Franco je nesmírně nadaný, a to nikoli jen po herecké stránce, ale také po stránce režisérské. Celou dobu má snímek pevně v rukou a nepustí ho až do konce. Skvělá pocta, ale i výborný film.(18.2.2018)

James Franco a jeho love song jednomu z největších filmových kultů. Děsivý, nepříjemný a po všech stránkách věrně zreplikovaný Tommy Wiseau v podání samotného Jamese Franca táhne tuhle sondu do zákulisí filmařiny, která přináší neuvěřitelný příběh na pozadí jednoho z nejhorších filmů všech dob. Pro nezasvěcené toho asi příliš nabídnout nemůže, pro ty znalé, se ovšem jedná o naprostou povinnost. [80%](10.1.2018)

Neskutečný film. Určitě ale předtím doporučuji zhlédnout Room. Film je ohromně narvaný hláškami. Už dlouho jsem se tak dobře nezasmál. Je vážně šílené, že je to podle skutečnosti, všechny ty příhody z natáčení, maso. James Franco tu neskutečně přehrává, ale to se k jeho roli hodí. To samé platí i pro bratra Davea. Tommy byl prostě magor a podle toho i celý film dopadl. Určitě si to natáčení zasloužilo vlastní film. Obsazení je taky super. "Ahoj, pejsánku." :D(7.6.2018)

• James Franco

• - Po záverečných titulkoch nasleduje krátka scénka. (ExpertRaptor)

• - Ve filmu se objeví i hlavní protagonisté původního The Room (2003) - Tommy Wiseau a Greg Sestero (castingový agent). Sestero také projevil zájem o roli původního představitele Marka, kterého Tommy (James Franco) na začátku filmování propustil. Od tohoto nápadu se ale upustilo. (Dementra)

• - Tommy Wiseau povedal, že len dvaja herci ho môžu vierohodne stvárniť. Nimi sú James Franco alebo Johnny Depp. Franco bol ale vhodnejší nakoľko sa rovnako ako Tommy chopil tiež réžie. (peto580)