poster

The Disaster Artist

 • USA

  The Masterpiece

  (pracovní název)

Drama / Komedie

USA, 2017, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • john.h
  ****

  Paradni naser o kultovni odd postavicce nejhorsi svetove kinematografie. The Room jsem videl nedavno, takze jsem si tohle o to vic vychutnal. V zaveru filmu jsem se smal asi nejvic, ale Franco se vubec nesnazil hlavniho showmana zesmesnit. A sam to i tvrdi v interviews, ze predlohou byla knizka nejlepsiho kamarada hlavniho showmana Tommyho, ktera nabizi i ruzne dramaticke odbocky. Tommy je hodne zahadna postava a cely vztah s kamosem Gregem je hodne zvlastni, az na urovni latentni homosexuality. A tento vztah byl asi hlavnim motivem filmu. Nikoliv samotnej masterpiece The Room a pozadi jeho vzniku.(13.12.2017)

 • Vxxx
  *****

  Oh! My! God! Tváře mě bolely ještě půl hodiny po odchodu z kina. Divím se, že se mi nerozpůlil obličej, jak moc jsem se smála. Ale nešo přestat. A nadšená jsem, že to ani nejde popsat. Nejen, že jsem se skvěle bavila, ale taky se mi hrozně ulevilo. Na film jsem se těšila od prvních drbů a moc jsem se bála, že budu zklamaná. Nejsem! Je to opravdu dobrý film. A ano, taky volám po Oscarech. Film, režie, herec, adaptovaný scénář... všechno si to zaslouží. James Franco je neuvěřitelný. Tolik práce co do toho vložil. Nejenom, že natočili film. Oni ještě kvůli tomu filmu přetočili celý The Room. Opravdu doufám, že celý The Room s James Francem bude v bonusových materiálech na DVD. To, co se dalo vidět ve filmu, bylo totiž veledílo samo o sobě. Gesta, řeč, mimika... vše na sekundu srovnané s původním The Room. Dave Franco si taky tímto filmem něco dokázal Jeho ztvárnění Grega sice působí lehce "nenadšeně", ale vedle postavy magora Tommyho to přesně klape. Je to tak strašně vymazlené a vypiplané do nejměnší lžičky. A dost věrohodně to odpovídá na otázku "Proč od toho projektu všichni, sakra, neodešli?". Funguje to jako drama, funguje to jako komedie. Opravdu. Žádné náznaky vtipů se nekonají. Každý vtip funguje a trefí diváka přesně tak, jak bylo myšleno. Mohla bych to básnit ještě dlouho. Ale nebudu. Jedinou výtku mám. v The Room během natáčení změnili herce jedné z vedlejších postav a to v Disaster Artist vůbec nebylo zmíněno. A zrovna taková ikonická věc. Jak prostě Tommy didn't give a damn. Uměla bych si představit, jak to vtipně do filmu zapojit. Ale nevadí. Upřímně doufám, že se dočkáme nominace, nejlépe v pěti kategoriích. 5* a chci to vidět hned znovu.(3.12.2017)

 • Minimie
  *****

  Chtěla bych jenom podotknout, že rozhodně nemá cenu, abyste chodili na film o tom, jak vznikal The Room, aniž byste někdy viděli The Room. Ne že byste snad nerozuměli ději nebo by vás to nebavilo, ale prostě byste jen viděli normální film. Pokud se ovšem chcete doopravdy bavit a smát se snad úplně u všeho, udělejte si laskavost a podívejte se nejdřív na ten nejlepší nejhorší film všech dob. Oceníte pak tenhle film o filmu mnohem víc. (Nemáte zač!)(28.11.2017)

 • a.kopecka
  *****

  James Franco a filmy jako The Disaster Artist jsou důvod, proč ještě pořád miluju filmy. Masterpiece. (TIFF17. MIDNIGHT MADNESS)(12.9.2017)

 • Psema
  *****

  James Franco, the actor, the myth, the legend. The Disaster Artist je monument. [TIFF17](12.9.2017)

 • James Franco

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace