Letadla, která změnila svět (TV seriál)

Planes That Changes the World

Dokumentární

USA, 2015, 3x46 min

Viděn díl Airbus A380. Parádní díl o neskutečném letadle. Stojí za shlédnutí.(15.12.2018)

Viděl jsem díl o mém milovaném éru DC-3. Budete se divit, proč dávám 5h a zároveň tvrdím, že jsem se zas až tak mnoho nového nedozvěděl... Je to prosté milý Watsone – toto letadlo se víc vychválit nedá. Sláva mu! Následující pasáž by spíš patřila do Zajímavostí, ale víte že není snadné tam něco protlačit, bude tedy zde. Diskusí s kolegou Big Bear jsme se druhdy dobrali informací: Dopravní letoun Lisunov Li-2 byla sovětská verze amerického letounu Douglas DC-3, vyráběného v licenci. Původně jsme si mysleli (předpokládali), že DC-3 obšlehli. Nějaký sovětský činovník se nechal slyšet, že „Chcete-li létat dobře a levně jako s Dakotou, máte jedinou možnost: létat Dakotou.“ Proto asi ta licence. K tomu není co dodat – jak v dokumentu zaznělo, DC-3 dosud létají v rozvojových zemích.(11.1.2016)