Příběh boha (TV seriál)

Po stopách Boha - s Morganom Freemanom

• Nový Zéland

• Austrálie

Dokumentární

USA, 2016–2019, 12 h 12 min (Minutáž: 47–50 min)

Tim Metzger

Kostýmy:

Cathie Valdovino
  • Eire

Popularizacia VEDY je vzdy chodza po tenkom lade. Pod autorom scenara sa prelomil a co i len trochu vedecky zalozeny clovek sa musi vykupat v ladovej vode. Z Morgana vyzaruje fluidum osobnosti, ale to na kvalitny dokument nestaci. Ani private Jet a slusna kamera. Serial zostava na polceste. 50%(7.4.2019)

Seriál se zabývá nejen tématem Boha, a jak ho vnímají různá náboženství, ale také tématem smrti, jakési komunikace s mrtvými, možnostmi přežití duše a zda duše vůbec existuje, dojde i NDE zážitky, objeví se úvahy o zlu, kde se bere a zda ho máme v sobě. Přitom Morgan Freeman cestuje po Asii, Americe, Africe (zde většinou jen po Egyptě), Evropě a ptá se různých představitelů církví, věřících, vědců, historiků a dalších. Po pravdě jsem čekal víc. Každý díl je uměle natahovaný na skoro hodinu i s reklamou, spousta informací je známá a nijak objevná, a jen sem tam něco zaujme (třeba ochranný duch jezera - mimochodem, jezera špinavého, že nevěřím jeho uzdravovacím schopnostem). Zdálo se mi, že tvůrci nebo sám Freeman poněkud tíhnou k buddhismu a částečně hinduismu, dostával častější prostor i rozhovory byly vedeny tak nějak umírněněji, a to dokonce i u jednoho buddhistického kněze, který ani netušil, jak se do úřadu dostal.(25.5.2016)