poster

Spojené království

 • Velká Británie

  A United Kingdom

Životopisný / Romantický / Drama

Velká Británie / USA / Česko, 2016, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • hansel97
  ***

  Hezký a zajímavý příběh, který se na plátna určitě podívat měl. Pike i Oyelowo svými výkony rozhodně neukazují nic jiného než poctu svým předlohám z reálného života, ale občas je to takové "obyčejné" a prostě neslané nesladké drama. Belle se mi od Ammy Asante rozhodně líbila více. Každopádně si cením filmu za jeho sociální důležitost, ta tematika této režisérce evidentně velmi sedí.(19.12.2017)

 • kaylin
  ***

  Příběh o tom, jak může být rasismus překonán a ještě z toho vyroste celkem silná africká země. Ano, je to vlastně taková pohádka, i když místy docela drsná, ale ten happy end z toho tak křičí, až to pěkné není. Hercům se ale musí nechat, že svoje party zvládli a jsou uvěřitelní, a to jak Rosamund Pike, tak i David Oyelowo.(23.3.2017)

 • Minimie
  ****

  3,5/5. Film to není špatný, ale něco tomu zkrátka chybělo. Nemůžu se zbavit pocitu, že za všechno může trailer, který obsahuje úplně všechno podstatné, včetně nejdůležitějších momentů. Když pak sledujete film a v každé zásadní scéně dopředu víte, jaká slova budou následovat, je něco špatně a horko těžko se z toho vykřesává nějaký pořádný filmový zážitek. Na jedno zhlédnutí OK, ale brzo celý film pustíte z hlavy.(3.12.2016)

 • Pierre95
  *****

  Pěkný a dojemný film o pravé lásce a kousku světové historie. Jsem zase o něco chytřejší. Kdo má rád filmy dle skutečných událostí, neměl by si tento film nechat ujít a alespoň každý by se měl na film alespoň jednou podívat. Pátá hvězda je za krásnou a talentovanou Rosamund Pike a podíl Česka na tomhle filmu.(31.3.2017)

 • Fiftis
  ****

  Ďalší z milióna rasovo motivovaných filmov, tentokrát pre zmenu z väčšej časti z prostredia Afriky, čo je príjemná zmena. Dozvieme sa tu aj o rasistickom a dobyvateľskom anglickom impériu a aj o tom, aká bol v skutočnosti Churchill sviňa.. (na ktorú sa aj v skutočnosti podobal, čo je divná náhoda). Rosamund Pike žiari, ako v každom filme. Hudba síce nenápadná ale príjemná dobová zo 40.rokov minulého storočia. Dobové kostýmy a automobily tiež na jednotku, čo si ja osobne vždy vážim, pretože som milovníkom filmov z tohto prostredia, obzvlášť keď si dajú záležať na vizuál filmu. Stopáž je veľmi dlhá a práve tento fakt filmu škodí, aj keď je to zaujímavý a pravdivý príbeh, ktorý si zaslúži vyrozprávať. Film je ale nevyrovnaný - začiatok zaujme - koncom filmu je to len politické naťahovanie a človeka už ani nezaujíma, ako to dopadne. Každopádne pre mňa príjemná zmena, pozerať sa na film z prostredia konca 40tych rokov zasadeného do Afriky.(23.9.2018)

 • - Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho filmovanie, ktoré trvalo zhruba dva mesiace, prebiehalo na autentických miestach vo Veľkej Británii a africkej Botswane. (MikaelSVK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace