The Deuce: Špína Manhattanu - Série 3

(série)
USA, 2019, 7 h 59 min (Minutáž: 59–64 min)

Kamera:

Yaron Orbach

Maggie Gyllenhaal, Mustafa Shakir, Aaron Dean Eisenberg, James Franco, Zoe Kazan, Margarita Levijeva, Lawrence Gilliard Jr., Emily Meade, David Krumholtz (více)

Epizody(8)

choze

Doufal jsem, že se ve třetí sérii bude řešit násilí v ulicích osmdesátkového New Yorku, jak naznačila úvodní scéna, ale to se řeší jen na úrovni postupného vykupování problematických pozemků městem, aby se v centru mohly postavit kancelářské budovy. Hlavním strašákem je řádící AIDS, který skosí i pár postav. A další prořídnou díky vraždám, sebevraždě... Docela masakr. Vypíchl bych dvě silné scény a to když Candy během herecké zkoušky odvypráví svůj životní příběh a pak závěrečné melancholické rozloučení s přízraky postav v ulicích současného New Yorku. To byl jeden z nejlepších seriálových závěrů, co jsem kdy viděl. ()

freebob

Třetí sezóna je vrchol série a je kupodivu za mě nejlepší.Celé se to od první a druhé sezóny přesune do osmdesátých let, kdy porno muselo z kin přejít na vhs a tím se i zamotá v osudech několika postav.Nekteri se přizpůsobí, některé to semele.Kazdopadne závěrečný díl se mi hodně líbil.Moc hezké rozloučení. ()

Marze

Candy stále touží natáčet citlivější a nákladnější pornofilmy pro ženské publikum, ale jejich doba už je pryč, Vincent vede bar a Frankie se pohybuje v šedé zóně, mezi mafiány, drogami a kupčením s pornokazetami.Seriál, byť už teď částečně dělí pozornost mezi New York a Los Angeles, jako by se pokoušel ještě rozšířit záběr. A postihnout proměny Manhattanu, kde rostou nové budovy a s nimi nové představy o zdejším životě. Drogy už nejsou jen zbožím, které ničí životy lidí na okraji společnosti, ale také denním chlebem bankéřů z Wall Street. ()

ledzepfan

Nemůžu si pomoct, ale poslední série mě (navzdory hromadě potenciálně silných motivů) prostě zklamala.. Ještě více než v předchozích sériích tady fičí vše strašně skokově a jakákoliv zásadnější událost nemá šanci zarezonovat a opravdu zasáhnout, protože hned po ní se děj posune o x dnů až týdnů dopředu a divák tak dopad těchto klíčových událostí neprožije s postavami... Samotný finiš taky vyzněl úplně jalově a do prázdna. Nebo teda aspoň na mě nedopadla taková ta katarze jaká se dostavuje u seriálů které člověk fakt prožije... ()

Necrotongue

Třetí sezónou si to u mě tvůrci seriálu přece jen vyžehlili, zatímco jsem u druhé řady pořád frflal, tady jsem si (až na pátou epizodu) neměl na co stěžovat. I divákovi neznalému problematiky byl jasně vysvětlen rozdíl mezi sedmdesátkovým a osmdesátkovým pornem, scénář blíže ukázal život i minulost jednotlivých postav a počet úmrtí byl pro mě až nečekaný. ()