The Deuce: Špína Manhattanu - Série 1 (série)

USA, 2017, 8 h 30 min (Minutáž: 58–86 min)

Komentáře uživatelů k sérii (8)

Původně mělo-lépe řečeno mohlo zůstat u ohodnocení Pilotu, ale Deuce mě tak zaujal, že jsem se rozhodl s chutí pokračovat. HBO do toho opět šláplo rovnýma nohama, tentokrát přímo do porna a přesně ve svém tvrdošijném stylu a jsem rád, že seriál nepotkal podobný osud jako Scorseseho Vinyl a dočkáme se druhé série. Už jenom ten dříč James Franco si to zaslouží, jelikož každá jeho scéna (navíc hraje dvojroli) stojí za to a člověk se u jeho první interakce ihned vtáhne do děje. Čeká nás nový kult Špíny z Baltimoru? Ten český název by o to zájem měl. PS : Málo Zoe Kazan, proooklatě málo. Ještěže mě namlsali v Pilotu.(27.12.2017)

Přesně ten typ poutavého seriálu, který k lákání před obrazovky nepoužívá nijak závratně napínavé scény, drsnou akci či padesát šokujících twistů na epizodu, nýbrž pomalé, pečlivě budované vyprávění a postavy promakané do těch nejmenších charakterových detailů. Srovnání s The Wire kupodivu vůbec není mimo mísu - nalaďte se na špinavý rozkvět pornoprůmyslu za mořem v sedmdesátých letech, a nechte se unášet skvělým dramatickým příběhem. P.S. Kdo je sakra Margarita Levijeva a Maggie má fakt nepěkný prsa. Sorry.(9.4.2018)

Sociální portrét New Yorku sedmdesátých let, který to, čím měl být, nabídne až ve skvělých dvou posledních epizodách. Předtím z toho jde cítit jen slabší odvar The Wire, jenž se poté překlene v poutavou procedurální verzi Hříšných nocí.(8.2.2018)

Jsem nadšený. Celkem rychle jsem pochopil a přijal, že to nebude volný pokračování The Wire a od té doby mi nic nebránilo užívat si každou minutu. Přesto mají oba seriály společnou základní vlastnost - roztříštěnou strukturu, v níž se zdánlivě nesměřuje k nějakému cíli a která nás nenechá o žádné z postav myslet, že je tou hlavní. Jednotlivé charaktery se prostě v daném prostředí potkávají a jejich osudy se různě prolínají, aniž by něčí příběhová linka byla vyloženě závislá na lince někoho jiného. Přesto všechno zvládají tvůrci udržovat nepolevující napětí ze sledování.(1.2.2018)

Seriál nabízí pěkný pokoukání, teda pokud člověku nevadí třeba kluci v písku nebo pěkná Macanda v posteli. :-) Jenže 1. série skončila a já pořád nevím, o čem tenhle seriál má vlastně být. Když nepočítám Maggie Gyllenhaal, tak si jednotlivé postavy žijí odnikud nikam a z nikam zase do odnikud. Četla jsem pár názorů, že prý Špína Manhattanu připomíná Špínu Baltimoru. No ale to prr! Leda tak názvem. Manhattan je samozřejmě natočen precizně, takže vizuálně je výrazně lepší. Akorát, že tam, kde Baltimor byl myšlenkově bohatý, důmyslný, promyšlený a celistvý jako tělo svalnatého kluka z písku, ukazuje nám Manhattan jenom tu Macandu v posteli, hloub za obrázky jít zatím neumí. Zatím slabší 3*(13.11.2017)

Deuce dokáže oslovit, ale nedokáže vyloženě nadchnout. Je to ve výsledku seriál, který popisuje osudy někdy jednoho bratra, někdy dvou nebo tří bratrů, kteří žijí ve městě, kde vidět kozy je na denním pořádku, a pokud jste neviděli něčí pele, tak jako byste nebyli. K tomu přičteme počátky pornografie, které jsou silně upozaděny, natož, že má jít o hlavní tahák a tím to končí. Své kouzlo to bez pochyb má, ale mě to v zásadních tématech tolik neoslovilo. Věčná škoda jednoduše. Nevím jestli dám šanci druhé sérii.(27.1.2018)

Dirty.(19.1.2018)

První série je jen mozaika osudů lidí bez děje. Atmosféra sedmdesátek naprosto famózní , lepší než kdejaký celovečerní film.(9.12.2017)