The Deuce: Špína Manhattanu - Série 1

(série)
USA, 2017, 8 h 30 min (Minutáž: 58–86 min)

James Franco, Maggie Gyllenhaal, Gary Carr, Margarita Levijeva, Lawrence Gilliard Jr., Emily Meade, Zoe Kazan, Kim Director, Ralph Macchio, Olivia Luccardi (více)

Epizody(8)

Spiker01

Původně mělo, lépe řečeno mohlo, zůstat u ohodnocení Pilotu, ale Deuce mě tak zaujal, že jsem se rozhodl s chutí pokračovat. HBO do toho opět šláplo rovnýma nohama, tentokrát přímo do porna a přesně ve svém tvrdošíjném stylu a jsem rád, že seriál nepotkal podobný osud jako Scorseseho Vinyl a dočkáme se druhé série. Už jenom ten dříč James Franco si to zaslouží, jelikož každá jeho scéna (navíc hraje dvojroli) stojí za to a člověk se u jeho první interakce ihned vtáhne do děje. Čeká nás nový kult Špíny z Baltimoru? Ten český název by o to zájem měl. PS : Málo Zoe Kazan, proooklatě málo. Ještěže mě namlsali v Pilotu. ()

Davies182

Přesně ten typ poutavého seriálu, který k lákání před obrazovky nepoužívá nijak závratně napínavé scény, drsnou akci či padesát šokujících twistů na epizodu, nýbrž pomalé, pečlivě budované vyprávění a postavy promakané do těch nejmenších charakterových detailů. Srovnání s The Wire kupodivu vůbec není mimo mísu - nalaďte se na špinavý rozkvět pornoprůmyslu za mořem v sedmdesátých letech, a nechte se unášet skvělým dramatickým příběhem. P.S. Kdo je sakra Margarita Levijeva a Maggie má fakt nepěkný prsa. Sorry. ()

mcb

Sociální portrét New Yorku sedmdesátých let, který to, čím měl být, nabídne až ve skvělých dvou posledních epizodách. Předtím z toho jde cítit jen slabší odvar The Wire, jenž se poté překlene v poutavou procedurální verzi Hříšných nocí. ()

Necrotongue

Po skončení první sezóny jsem velmi spokojen, i když jsem čekal něco úplně jiného. Pornoprůmysl je jednoznačně mým nejoblíbenějším průmyslovým odvětvím- například strojírenství nebo výroba automobilů mě nechávají zcela chladným. Tentokrát jsem si u seriálu mimořádně přečetl obsah, proto mě dost překvapilo, že je tady pornografie až na okraji zájmu. Tvůrci to ale měli výborně promyšlené, vystavěli velice dobrý příběh, vybavili ho dokonalou retro atmosférou, blýskli se i obsazením a jasně si mě získali. Maggie Gyllenhaal zahrála životem ošlehanou Eileen/ Candy výborně, ale husarským kouskem bylo obsazení Margarity Levijevy do role o téměř dvacet let mladší Abby. 4*+ ()

Hwaelos

Jsem nadšený. Celkem rychle jsem pochopil a přijal, že to nebude volný pokračování The Wire a od té doby mi nic nebránilo užívat si každou minutu. Přesto mají oba seriály společnou základní vlastnost - roztříštěnou strukturu, v níž se zdánlivě nesměřuje k nějakému cíli a která nás nenechá o žádné z postav myslet, že je tou hlavní. Jednotlivé charaktery se prostě v daném prostředí potkávají a jejich osudy se různě prolínají, aniž by něčí příběhová linka byla vyloženě závislá na lince někoho jiného. Přesto všechno zvládají tvůrci udržovat nepolevující napětí ze sledování. ()

Miseet

První série tohoto ne moc známého seriálu neměla chybu. Je to škoda, že se o něm moc neví, ani nemluví. Prostitutky na ulicích, pasáci, kteří žijou z peněz, které holky vydělají, a do toho policajti, kteří dělají, že nic nevidí. Občas jen tak na oko udělají nějakou přepadovku, ale vždy se to nějak zahladí a Manhattan jede dál. Celé je to natočeno velmi poutavě a já jsem to zhltla ráz na ráz. Zajímavý námět, který divákům umožňuje nahlédnout do atmosféry 70. let. ()

kocik1

Seriál nabízí pěkný pokoukání, teda pokud člověku nevadí třeba kluci v písku nebo pěkná Macanda v posteli. :-) Jenže 1. série skončila a já pořád nevím, o čem tenhle seriál má vlastně být. Když nepočítám Maggie Gyllenhaal, tak si jednotlivé postavy žijí odnikud nikam a z nikam zase do odnikud. Četla jsem pár názorů, že prý Špína Manhattanu připomíná Špínu Baltimoru. No ale to prr! Leda tak názvem. Manhattan je samozřejmě natočen precizně, takže vizuálně je výrazně lepší. Akorát, že tam, kde Baltimor byl myšlenkově bohatý, důmyslný, promyšlený a celistvý jako tělo svalnatého kluka z písku, ukazuje nám Manhattan jenom tu Macandu v posteli, hloub za obrázky jít zatím neumí. Zatím slabší 3* ()

vyfuk

Deuce dokáže oslovit, ale nedokáže vyloženě nadchnout. Je to ve výsledku seriál, který popisuje osudy někdy jednoho bratra, někdy dvou nebo tří bratrů, kteří žijí ve městě, kde vidět kozy je na denním pořádku, a pokud jste neviděli něčí pele, tak jako byste nebyli. K tomu přičteme počátky pornografie, které jsou silně upozaděny, natož, že má jít o hlavní tahák a tím to končí. Své kouzlo to bez pochyb má, ale mě to v zásadních tématech tolik neoslovilo. Věčná škoda jednoduše. Nevím jestli dám šanci druhé sérii. ()

Soweek

The Deuce je jeden z těch seriálů, kde se toho vlastně moc neděje, nikam to nesměřuje a vše se prostě tak nějak děje. Prostě další obyčejnej den v zaplivanym New Yorku. A ono to stačí. Pphodová konverzačka a sakra dobrá atmosféra táhnou celý seriál. Těším se na další sérii. ()

Forty-

70. roky NYC je podľa mňa úžasné a prekvapivo neokukané prostredie, atmosféra je skvelá, herci výborní - kvalitu HBO proste cítiť. Prostredie prostitútok a začínajúcich pornohercov je odvážne a provokatívne, ale úplne ma nevtiahlo do deja. Svoje pocity by som zhrnul takto: Viem, že každý diel je dobrý, ale nič ma extra nemotivuje sa do ďalšieho dielu dychtivo púšťať. Trošku škoda. ()

pushover

Parádní kousek z dílny HBO s téměř filmovou výpravou (70ky z toho doslova čiší), originálním námětem a skvělým obsazením (Francova dvojrole je sice spíš taková filmařská exhibice i když povedená, ale Maggie Gyllenhaal je opravdu výborná a ukazuje doslova všechno). Už dlouho jsem se tak netěšil na každý nový díl. ()

freebob

Na tento seriál jsem se dost těšil a rozhodně nezklamal.Prvni sezóna se točí kolem několika postav, každá svým způsobem zajímavá a řeší se v ní problémy na tehdejších ulicích.O natáčení chic porna je tu pár zmínek a snad jedna scénka,ale jinak se vše točí kolem každodenních problémů šlapek, pasáků, mafiánů a i obyčejných lidí. ()