The Deuce: Špína Manhattanu - Série 3

(série)
USA, 2019, 7 h 59 min (Minutáž: 59–64 min)

Kamera:

Yaron Orbach

Maggie Gyllenhaal, Mustafa Shakir, Aaron Dean Eisenberg, James Franco, Zoe Kazan, Margarita Levijeva, Lawrence Gilliard Jr., Emily Meade, David Krumholtz (více)

Epizody(8)

freebob

Třetí sezóna je vrchol série a je kupodivu za mě nejlepší.Celé se to od první a druhé sezóny přesune do osmdesátých let, kdy porno muselo z kin přejít na vhs a tím se i zamotá v osudech několika postav.Nekteri se přizpůsobí, některé to semele.Kazdopadne závěrečný díl se mi hodně líbil.Moc hezké rozloučení. ()

choze

Doufal jsem, že se ve třetí sérii bude řešit násilí v ulicích osmdesátkového New Yorku, jak naznačila úvodní scéna, ale to se řeší jen na úrovni postupného vykupování problematických pozemků městem, aby se v centru mohly postavit kancelářské budovy. Hlavním strašákem je řádící AIDS, který skosí i pár postav. A další prořídnou díky vraždám, sebevraždě... Docela masakr. Vypíchl bych dvě silné scény a to když Candy během herecké zkoušky odvypráví svůj životní příběh a pak závěrečné melancholické rozloučení s přízraky postav v ulicích současného New Yorku. To byl jeden z nejlepších seriálových závěrů, co jsem kdy viděl. ()

Necrotongue

Třetí sezónou si to u mě tvůrci seriálu přece jen vyžehlili, zatímco jsem u druhé řady pořád frflal, tady jsem si (až na pátou epizodu) neměl na co stěžovat. I divákovi neznalému problematiky byl jasně vysvětlen rozdíl mezi sedmdesátkovým a osmdesátkovým pornem, scénář blíže ukázal život i minulost jednotlivých postav a počet úmrtí byl pro mě až nečekaný. ()

Marze

Candy stále touží natáčet citlivější a nákladnější pornofilmy pro ženské publikum, ale jejich doba už je pryč, Vincent vede bar a Frankie se pohybuje v šedé zóně, mezi mafiány, drogami a kupčením s pornokazetami.Seriál, byť už teď částečně dělí pozornost mezi New York a Los Angeles, jako by se pokoušel ještě rozšířit záběr. A postihnout proměny Manhattanu, kde rostou nové budovy a s nimi nové představy o zdejším životě. Drogy už nejsou jen zbožím, které ničí životy lidí na okraji společnosti, ale také denním chlebem bankéřů z Wall Street. ()

Spiker01

James Franco potřetí a naposled v seriálu, který ve své závěrečné sezóně pozabíjel více postav, než v kdejaké gangsterce (samozřejmě i zde gangsteři jsou). 8 dílů je určitě optimálních, ačkoliv se ani tentokrát HBO nevyvarovalo hodinových dílů a sem tam bych krátil. Závěrečný medailonek byl ovšem přesnou ukázkou toho, jak zakončovat seriály. Tři sezóny plně postačily a ani ty to neměly pravděpodobně vzhledem ke sledovanosti jisté. ()