Colossal

Sue Chan

Kostýmy:

Antoinette Messam
  • raikonen16

To, co se jevilo jako film s výborným nápadem, naprosto neví, čím vlastně být chce. Snaha o funkční mix žánrů přes černou komedii po drama s prvky thrilleru absolutně nefunguje, přitom film je rozjetý velmi slibně. Herecky to vyloženě špatné není, ale u Hathaway jsme si přeci jen zvykli na jinou úroveň herectví. Pozitivem je určitě odvaha tvůrců jít do něčeho netradičního, ale tady to bohužel chtělo ještě trochu více popřemýšlet nad scénářem a celkovou formou filmu.(6.6.2017)

• Aljak

Preboha, to sú Anne Hathaway a Jason Sudeikis na tom až tak zle, že sú odkázaní na role v takýchto ... ehm, chujovinách? Tak toto bola vážne katastrofa a po dlhej dobe dávam niečomu hodnotenie Odpad. Ale márne premýšľam, čo by som v tomto prípade vyzdvihol. Jednoducho, hrôza po všetkých stránkach - od námetu, cez dejovú líniu, až po prihlúplne postavy. Toto sa fakt nedalo. Škoda času...(16.6.2017)

Tak tešil som sa tešil, no výsledok trocha zaostal za mojimi očakávaniami. A to mám celkom rád Anne Hathaway a oslovil ma aj tento pomerne originálny, nápaditý námet. Chcelo to však iného režiséra a celý príbeh trošku inak poňať. Netvrdím, pár lepších momentov sa tu nájde, no je ich málo, väčšinu času dejová linka spadá do miernej nudy a všeobecnej ležérnosti a to aj čo sa týka dôležitých situácií. Na druhú stranu ale vizuálne efekty neboli zlé a kamera s muzikou tiež ušli. Priemer. 60/100(13.6.2017)

Námět skvělý, zejména včetně zasazení do kontextu životní situace obou hrdinů. A některé scény vážně dobře kombinují komičnost a drama - asi jako když vidíte opilce, přijde vám komický, ale zároveň víte, o jak vážnou věc jde. Hodněkrát jsem chtěl dát čtyři hvězdy, ale nemůžu. Celkově film bohužel trpí množstvím nedotažených scén a často špatným tempem. Jako zajímavá oddechovka je ale fajn.(23.6.2017)

Pro mě překvapení možná minulých 2 let ! Přesně, jak tu popisují mnozí uživatelé, po přečtení obsahu jsem si myslel, že jde o nějakou prdel a parodii na Kaiju - tématiku (navíc když člověk vidí ten oficiální filmový plakát, že ano). Jaké bylo ale moje příjemné a velké překvapení - dá se říci ihned po pár minutách filmu. Je velká škoda, že tvůrci úvádějí podžánr drama až jako poslední, protože se jedná především o psychologické drama a skvělé metaforické znázornění nešvaru dnešní doby - alkoholismu, vydírání a sebevyhoření. Jedná se o herecké galapředstavení dvojice Hathaway + Sudeikis, protože dělat rádoby satiru, zabalenou ve sci-fi obalu tak, aby film splnil účel a pochopili ho masy, to je nadlidský výkon. Osobně se myslím,že se tvůrcům a hercům povedlo na výbornou, bohužel nízký rating je podle mě způsoben nepochopením většiny uživatelů, protože když čtu některé recenze typu "efekty mizerné, to byla pěkná kravina a mizerný pokus o sci-fi", tak to jednoznačně dokládá fakt,že film nebyl pochopen. Já ho pochopil a hodnotím téměř plným ratingem................moje hodnocení = 8,5 z 10.(20.6.2017)