The Assignment

(festivalový název)

Akční / Krimi / Thriller

USA / Kanada / Francie, 2016, 95 min

• ciapok

bolo mi trápne za Sigourney, pretože je bolo trápne, to som si istý. Odpad nedám už len preto, že si ju vážim. Michelle ani nie je hviezdou "veľkých" filmov, ale vždy ma jej prítomnosť potešila. Tu nie. Jediný benefit, ktorý tu mohol byť, som si (idiot) vymazal guglením, či jej krásny bobrík bol pravý ...samozrejme že nebol(12.3.2017)

• Jane18CZ

Bylo to ještě horší, než jsem očekávala.. Po prvních 20 minutách jsem věděla, že horší už to být nemůže - fajn, alespoň jsme si to nejhorší odbyli hned na začátku :-D Film měl zajímavou myšlenku, ale naprosto příšerné zpracování!! Michelle miluju, ale tohle bylo bolestné utrpení. Maskování naprosto příšerný, dialogy o ničem, příběh neskutečně plytký! Do čeho se to prboha Michelle a Sigourney namočily??? Doufám, že na vousatou Michelle brzy zapomenu.... Tenhle člověk že točil Vetřelce? Nemám slov...(18.3.2017)

Vidět Michelle Rodriguez s plnovousem se nenaskytá zase až tak často. Role nájemného zabijáka k ní pasuje, jen je to tu po dějové stránce krapet složitější. Na samém počátku je chlap. Michelle je i přes ty fousy samozřejmě poznat, ale největší problém je úplně jinde. Postava. Ano, tady to maskéři tedy setsakramentsky odflákli a nepomůže tomu ani scéna, kdy vychází ze sprchy a je nám ukázáno i nádobíčko mezi nohama. Křivky těla jsou každým záběrem ženské a když je ve scéně vybalování brašny v záběru v pozadí pas a boky, na to jaké má nádobíčko, jsou na určitém místě kalhoty nějak splasklé. Zkrátka tam stojí ženská a ne chlap. Příběh je odvyprávěn retrospektivně. Začne chirurg Rachel Kay toho času zavřená někde na psychiatrii a později se videodeníkem přidá hlavní postava Frank již v ženském těle. Mimochodem, ve scéně, kdy na změnu pohlaví Frank přijde, se Michelle ve své roli ukáže jak ji pánbůh stvořil, což si což byla naprostá pecka pro bulvár. Akční jízda se podle zřejmého očekávání nekoná. Děj je tak jednoduchý, že to vypadá na zfilmovanou povídku uměle natahovanou jak to jen šlo. Dramatizace téměř žádná a několik stříleček podtrhnuté komiksovým obrázkem akčnost nijak nevytrhne. Jedná se tedy nenáročný thriller jen tak k odpočinku a snad i na usnutí.(21.3.2017)

• Lacike

Ustredny netradicny koncept o nasilnej zmene pohlavia mi pripomenul tieto 2 filmy. The Skin I Live In, ktory temu pojal ako psychologicku dramu a Victim, ktory to pojal ako horor. Tentoraz to natocili ako revenge film a to rovno na druhu, kedze sa mstia hned obidve hlavne postavy. Cely film je podany ako paralelna spoved obidvoch postav v com vidim najväcsi problem. Pôsobi to strasne sterilne bez akejkolvek gradacie. A hlavne predvidatelne. Maximalne do pol hodiny si viete dopodrobna domysliet ako to bude pokracovat dalej a pritom vas caka este cela hodina filmu. Cely cas to na mna pôsobilo akokeby si tvorcovia mysleli, ze vymysleli neskutocne originalny a sokujuci namet a tak sa namiesto strhujuceho deju venuju v jednej linii premene hlavneho hrdinu a v druhej rozoberaju stav a motivaciu doktorky, ktora ho operovala. Pritom vsetky detaile divak pozna uz z traileru. A o nejakej prepracovanej psychologii sa tiez neda hovorit. Je to strasne povrchne az to pôsobi komicky. Namiesto poriadneho hereckeho vykonu Michelle Rodriguez, ktory tema ponukala sa reziser sustredil na trikove znazornenie jej premeny. Takze film sa naplno uziju iba ludia, ktory tuzili vidiet full frontal Michelle Rodriguez s chlpatou muzskou hrudou a hompalajucim sa penisom. Neviem kolko sa takych najde, ale ja medzi nich rozhodne nepatrim. P.S: akcie tu je uplne minimum. Parkrat tu Michelle po niekom vystreli a to je vsetko. 1/10.(20.3.2017)

• Morholt

Když mi na začátku ukázali fousatou Michelle Rodriguez s ochlupenou plochou hrudí a přilepenym pérem, vyprsknul jsem smíchy a přestal brát film vážně. Prostě to nešlo. Pochechtával jsem se pak prakticky po celou stopáž. Ostatně ono mi ani nic jinýho nezbejvalo, protože akce stojí za prd a všechno ostatní taky. Že se Michelle párkát ukázala nahoře bez je asi to jediný, co stojí za zmínku. 10%(20.3.2017)