The Assignment

(festivalový název)

Akční / Krimi / Thriller

USA / Kanada / Francie, 2016, 95 min

• Kingjiri

Transsexuální peklo. Postavit příběh na tom, že někdo hlavního hrdinu předělá z chlapa na ženskou chce hodně odvahy i v béčkovym žánru. S už tak debilnim námětem se dramaturgicky pracuje dost bídně a většinu stopáže se hlavně střídaj pasáže, kdy dokotorka Kay nezáživně čelí pohovoru ve cvokhausu a Frank vypráví o životě transsexuála, přičemž se svěřuje s myšlenkama, jak se chce lidem, co mu tak ublížili, pomstít. Akce bylo fakt málo a její kvalita korespondovala s podprůměrnou filmařinou celýho bijáku, která působila televiznim dojmem a smrděla nízkym rozpočtem (včetně hudby). Jedna hvězda za casting, ačkoliv Michelle Rodriguez vypadala jako chlap hned v úvodu dost creepy.(21.7.2017)

• ciapok

bolo mi trápne za Sigourney, pretože je bolo trápne, to som si istý. Odpad nedám už len preto, že si ju vážim. Michelle ani nie je hviezdou "veľkých" filmov, ale vždy ma jej prítomnosť potešila. Tu nie. Jediný benefit, ktorý tu mohol byť, som si (idiot) vymazal guglením, či jej krásny bobrík bol pravý ...samozrejme že nebol(12.3.2017)

• Lacike

Ustredny netradicny koncept o nasilnej zmene pohlavia mi pripomenul tieto 2 filmy. The Skin I Live In, ktory temu pojal ako psychologicku dramu a Victim, ktory to pojal ako horor. Tentoraz to natocili ako revenge film a to rovno na druhu, kedze sa mstia hned obidve hlavne postavy. Cely film je podany ako paralelna spoved obidvoch postav v com vidim najväcsi problem. Pôsobi to strasne sterilne bez akejkolvek gradacie. A hlavne predvidatelne. Maximalne do pol hodiny si viete dopodrobna domysliet ako to bude pokracovat dalej a pritom vas caka este cela hodina filmu. Cely cas to na mna pôsobilo akokeby si tvorcovia mysleli, ze vymysleli neskutocne originalny a sokujuci namet a tak sa namiesto strhujuceho deju venuju v jednej linii premene hlavneho hrdinu a v druhej rozoberaju stav a motivaciu doktorky, ktora ho operovala. Pritom vsetky detaile divak pozna uz z traileru. A o nejakej prepracovanej psychologii sa tiez neda hovorit. Je to strasne povrchne az to pôsobi komicky. Namiesto poriadneho hereckeho vykonu Michelle Rodriguez, ktory tema ponukala sa reziser sustredil na trikove znazornenie jej premeny. Takze film sa naplno uziju iba ludia, ktory tuzili vidiet full frontal Michelle Rodriguez s chlpatou muzskou hrudou a hompalajucim sa penisom. Neviem kolko sa takych najde, ale ja medzi nich rozhodne nepatrim. P.S: akcie tu je uplne minimum. Parkrat tu Michelle po niekom vystreli a to je vsetko. 1/10.(20.3.2017)

• Jane18CZ

Bylo to ještě horší, než jsem očekávala.. Po prvních 20 minutách jsem věděla, že horší už to být nemůže - fajn, alespoň jsme si to nejhorší odbyli hned na začátku :-D Film měl zajímavou myšlenku, ale naprosto příšerné zpracování!! Michelle miluju, ale tohle bylo bolestné utrpení. Maskování naprosto příšerný, dialogy o ničem, příběh neskutečně plytký! Do čeho se to prboha Michelle a Sigourney namočily??? Doufám, že na vousatou Michelle brzy zapomenu.... Tenhle člověk že točil Vetřelce? Nemám slov...(18.3.2017)

• Kushina

Film nebyl špatný, bohužel ale působil i dost laciným dojmem, což se i nakonec potvrdilo. Příběh byl dost neucelený i čitelný. Režisér bere asi slušný matroš, protože to bylo hrozný. Ačkoliv bylo ve filmu více než dost nedostatků, tak se na to dalo koukal hlavně díky akčním scénám. Mohlo to být každopádně lepší a konec mohl být také zajímavější, ale co vzniklo to vzniklo. 45%(13.10.2017)