poster

Červená želva

 • Francie

  La Tortue Rouge

 • Japonsko

  レッドタートル ある島の物語

 • Slovensko

  Červená korytnačka

 • Velká Británie

  The Red Turtle

Animovaný / Fantasy

Francie / Belgie / Japonsko, 2016, 80 min

(další profese)

Externí recenze k filmu (7)

 • CinemaView.sk (Petra Adamková) ****

  "Čo to celé znamená, nuž, to je na tebe, divák. Pre niekoho je film metaforou na životný cyklus. To, čo sa do Červenej korytnačky snažil vložiť režisér, je skôr rešpekt k prírode. Tá je vo filme zobrazená ako krásna i krutá, no hlavne ako večná. Tým, že snímka zobrazuje udalosti bez komentára či…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Tereza Šedivá) ****

  "Červená želva představuje zkrátka velmi netradiční rodinný film, který není pro každého. S animovanými mluvícími zvířátky nebo princeznami uvězněnými ve věži nemá nic společného, nabízí zážitek na vyšší úrovni. Přesto, že ve fantasy francouzsko-japonské koprodukci není použito jediné slovo, dokáže…" (více)

 • EuroZprávy.cz (Jakub Laxar) ***

  "Poetická freska s fantaskními prvky se dost možná stane průlomovým filmem nizozemského režiséra. Na to, že se jedná o jeho první celovečerní počin, nezbývá než uznale pokývat hlavou. Přesto bych se zdržel nadšení – ano, téměř vše je na filmu povedené, ale kromě hudby a odvahy odvyprávět celý příběh…" (více)

 • Filmpress.sk (Miloš Ščepka)

  "Bez spievajúcich zvieratiek, divokých bláznivých akcií atakujúcich publikum z plátna, bez stereoskopie a bez slov Červená korytnačka hovorí zrozumiteľnejšie, nástojčivejšie a zároveň univerzálnejšie ako absolútna väčšina súčasných filmov. Ktoré nič nehovoria, lebo nič povedať nechcú. Ich cieľom je…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ****

  "Jít na Červenou želvu je třeba v očekávání tichého, minimalistického a takřka meditativního zážitku, který sice logicky nevysvětlíte (drobné magické prvky a snové pasáže jsou jaksi přirozenou součástí filmu), ale zato si ho můžete všelijak interpretovat, a hledat v něm coby v univerzálním…" (více)

 • MovieScreen.cz (Adam Fiala) ****

  "Červená želva disponuje silnou, téměř dechberoucí audiovizuální stránkou, kde se půvabné obrazy ostrova, moře a přežívajícího trosečníka skvěle doplňují s výraznou a jímavou hudbou Laurenta Pereze del Mara. Byť se v drtivě většině scén neodehrává žádná vnější drama, pohlcující prožitek z rozjímavé…" (více)

 • TotalFilm.cz (Dagmar Šimková) ****

  "V distribuci současných animovaných filmů bude Červená želva na diváka působit jako absolutní zjevení. Ti, kteří mají chuť vidět něco, co se zásadně liší od pixarovské a disneyovsky ukřičené a přebarvené animace, mají právě teď šanci. Tak směle do toho!" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace