Smrtící meteorická bouře udeřila na Zemi. Zatímco ostatní vědci uklidňují, že to byla jednorázová nešťastná událost, Steve Thomas nesouhlasí. Podle něj to nejhorší teprve přijde. Jenže mu nikdo nevěří. Když zjistil, že byl jeho satelit na sledování asteroidů tajně zneužit armádou, obrátil se na média a jeho reputace byla následně zničena. Přišel o svou pověst, práci i přátele. Ale navzdory nebezpečí, že snaha odhalit pravdu zničí i jeho rodinu, se nevzdává. Zjišťuje, že celý svět je v nebezpečí. Obrovský temný asteroid neviditelný pro všechny detekční a varovné systémy už brzy narazí do naší planety. Steve nemůže použít vlastní satelit, aby dokázal existenci tohoto asteroidu zkázy. A tak se musí stát pronásledovaným uprchlíkem a vymyslet plán na záchranu lidstva předtím, než bude příliš pozdě. (TV Prima)

kaylin

Nic jsem nečekal a nic jsem nedostal. Jasně, u takové filmu očekáváte, že to nebude nic moc, ale tady vlastně o ty asteroidy nejde vůbec. Prostě jen pár rádoby pádů, pár zděšených pohledům, nějaká rýha v zemi, ale pořádný katastrofický film to opravdu není. Ani to k němu nemá moc blízko. Ale tak i takových filmů je třeba. ()

Gilmour93

Když v úvodu meteorit zaútočil na Mount Rushmore a vypíchnul Thomasi Jeffersonovi oko, čekal jsem grandiózní disaster představení, ale ono nic! Jen tlachání o rodinných vztazích, žvanění o kosmické hrozbě a vyděšené pohledy k nebi. Až posledních deset minut se začne dít něco velmi levného a vy se jen modlíte, ať to neskončí tím, co se nabízí. A hádejte! Trocha kyseliny chlorovodíkové, mys Canaveral na univerzitním dvorku, synkovy znalosti o letové trajektorii a…čum, Bruci Willisi a uč se..! Páteční chvilka katastrofické poezie na Prima Cool zase potvrdila, že Lochlyn Munro je jako koliformní bakterie. Nejčastěji ho najdete v hovnech.. ()

Acrobat odpad!

Pravidelná dávka psychofarmák pre duševne labilných. Čistá kuchynská linka, z nacistickej linky pre výrobu ľudí schádzajúci herci, kanadsky odporná statická réžia a efekty na úrovni Programového vyhlásenia slovenskej vlády. Ničivá smršť agentov FBI, ktorý hlava nehlava pobehujú po katastroficky preložených scénach. Úbohosť desivých rozmerov v takmer parodujúcej réžii. (videné 29.04.2021, DajTo) ()

rublik05 odpad!

Z počátku to vypadalo na katastrofickou ujetost, následně se vše přehouplo do módu zbytečného tlachání a řešení rodinných vztahů a citů, což mě neskutečně štvalo, pochopitelně nastala intenzivní dlouhotrvající nuda, jelikož se po celou dobu trvání nic moc nedělo, až ke konci proběhne krátká přehlídka laciných digitálních efektů, závěr tomu všemu dá korunu. Škoda času, který tomu divák věnuje, škoda peněz, které do téhle hrůzy někdo investoval. 0/10. ()

himor odpad!

Takto. Film je čosi neuveriteľné, herci, kulisy, efekty, hudba...všetko stojí za hovno. Jediné dve veci sa dali akotak zniesť a to labák, ktorý vyzeral aspoň trošku reálne a druhá...druhá vec je záver páni a dámy. Keď sa dá zničiť brutal asteroid raketou z vedeckej súťaže, naložený kyselinou...bravó...kde sa hrabe Willis a Affleck...takto sa likvidujú asteroidy. Proste sranec. Ale riadne otravný. 0% ()

Taffey odpad!

To je neuvěřitelné, co jsou Kanaďané schopni natočit za sračky. Sám jsem raketový modelář a tak, když jsem viděl ten závěr, tak jsem hýkal smíchy. ()

Stejšn

Může být něco horšího, než kanadský film? Ano, kanadský katastrofický film! Naštěstí jsem viděl jen posledních asi deset minut tohoto zázraku, takže nehodnotím, ale věřím že zbytek bude neméně kvalitní. Zajímavé je, že o devět let dřívě vznikl téměř identický film - taktéž v Kanadě. Ten sám o sobě je klonem o dalších osm let staršího amerického filmu... ()

Jocho odpad!

Roky som nenapísal recenziu, ale toto musím dostať von.   Disclaimer: Celé je to spoiler, ale stačí vám toto - ušetríte si 83 minút utrpenia.  Ok, poďme na to. Stív je vedec. Takže má dosah na družicu, ktorá mala robiť dobro, ale v skutočnosti slúžila na zlo. Federáli ho tak vykreslili ako zradcu krve a očiernili jeho meno, čím stratil miesto na prestížnej univerzite.   Stívovi sa navyše rozpadáva manželstvo, čo sa dozvedáme vďaka scéne, ktorú by v slovenskej domácnosti označili ako "bežná streda večer". Preto predáva dom a jeho šestnásťročný syn Stívson (ok, volá sa Kajl, ale to je hlúpe meno) je nešťastný, najmä preto, lebo oco s ním nechodí do kina a nechodí za ním na vedecké súťaže.   Stíva sleduje wannabe-novinárka, ktorá síce ešte nie je novinárka, ale už si chystá dizertačku a vykšeftovala s ním, že ho dostane do labáku na univerzite, výmenou za to, že jej na oplátku porozpráva o projekte, na ktorom pracoval predtým, než ho vyhodili.   Stív tam totiž potrebuje preskúmať asteroid, ktorý mu pár chvíľ dozadu spadol 5 metrov od domu. Bol to slušný malý asteroid, pretože tak dokonalú hriadku ako od motičky som už dávno nevidel.   Asteroid je ale nejaký bakaný, pretože vôbec nie je rádioaktívny a po preskúmaní v labáku Stív zistí, že ho tvorí fosfid sodný. To je asi veľmi dôležité, pretože toto slovné spojenie za 6 minút začujeme ešte štyrikrát.   Fosfid sodný. Fosfid sodný.   Stív tak zavolá kamošovi Kejsimu, ktorý ho ako správny kamoš zaprel, keď ho šli vyhodiť, ale nezabudne sa mu kajať do telefónu, že sa ho mal zastať. Aspoň, že mu povedal, že ostatné asteroidy, čo padli na Zem, boli želetité. "A nejaký iný sa nenašiel? "Nie. Asi sa rozpadol v gravitačnom poli zeme. Asi implodoval."   Stív sa tak nahnevá a nakríči na tajných retard-agentov, ktorí v čiernom cadillacu kempujú pred jeho domom, aby ho strážili, hoci ešte ráno im s úsmevom podával cez okienko kávu s výrazom: "Hádam ste si nemysleli, že neviem, že ma sledujete."   Aspoň, že realiťáčka (pôsobiaca limitne neschopne), urobila fotky a DO KONCA TÝŽDŇA prichystá inzerát na predaj domu a zavesí ho na internet.   Akože-vtipný strýko Bill si tak sedel v dome Stíva a žral pizzu, ale keďže sa Stív mal podľa scenára nasrať na rodinu, tak sa chcel odmiestniť preč. "Keby niečo budem vedľa študovať reportérkin fejsbúk, takže budem vedľa." Jop, to je seriózna veta.   Žena sa hnevá, pretože Stív nebol členom tímu, keď si pochoval kariéru, lebo chcel povedať pravdu o projekte so špionážnou družicou.   Na druhý deň ráno sa Stív za pomoci Brata potreboval zbaviť agentov, ktorí ho sledovali. Z ničoho nič tak rovno pred nimi začal nastavovať domáci teleskop, načo pohotoví agenti reagovali slovami: "Čo robí? Asi sleduje vtáky." To stačilo nato, aby akože-vtipný Brat agentom napchal do výfuku... banány.   Stív sa stavil za kamošom Kejsim z agentúry, chce "nakopnúť" starú družicu ALAD, ktorá vie vidieť neviditeľné asteroidy. Kejsi sa počas rozhovoru poserie, pretože z ničoho nič začne v knižnici, kde sa stretli, tak sprisahanecky šepkať, že by to bolo podozrivé aj tej príslovečnej starej knihovníčke s trvalou a prísnymi okuliarmi.   "Asteroidy, ktoré boli iba v USA, sa ukazujú po celom svete. Úrady to odmietajú komentovať," počúva Brat vo svojej dodávke od káblovej spoločnosti, pre ktorú pracuje, kým Stív nastupuje a zavelí smer výskumný ústav.   Zatiaľ mamka prichádza do izby Stívsona. "Môžem vôjsť?" "Jasné. Aj tak to už nie je moja izba." Realiťáčka pritom ešte asi ani nestihla trafiť domov. "Vy sa rozvádzate!" prehlási Stívson. "Ale ľúbime ťa."   Stív sa medzitým snaží dostať do ústavu, aby mohol naštartovať ALADa. Keďže by ho určite hneď všetci okamžite zavraždili, ukryl sa vzadu dodávke, pretože zastali pri SBSkároch. Brat mu všetko komentuje. "Sú tam dvaja strážcovia." "Vyzerá jeden drsne?" "Je drsný." "Ten je ok, má rád káčerov." Stív skrytý vzadu v Bratovej dodávke nepočuje absolútne nič, a tak mu akože-vtipný Brat musí každú vetu zopakovať. Anyway, SBSkár káčerov nemal rád ("asi fandil bobrom" - Stív) a chcel prehľadať vozidlo, ale PRÁVE V TÚTO CHVÍĽU prichádza k búdke wannabe-novinárka, ktorá s partiou kamošov za 5 sekúnd vystúpi z auta, vytiahne kartónové transparenty a zorganizuje protest rovno pred búdkoku SBSkárov za zrušenie krivých obvinení voči Stívovi. "Čo tu chcete? Hej, retardovaný kolega, pusti to auto dnu a vy, protestujúci, nemôžete tu byť. Nevieme vám zaručiť bezpečnosť."   A tak tu máme vysvetlenie, prečo dvojica v búdke robí SBSkárov.   Stív sa tak dostáva do obrovskej budovy, kde nájde konkrétny 17" notebook a naštartuje satelit, ktorý za moment vystopuje neviditeľný temný asteroid "dvakrát taký veľký ako Empire State Building". Medzitým SBSkár zistí, že káblovkár - Brat sa pohybuje po budove a zalarmuje vedenie, ktoré doteraz nemalo šajnu ani o proteste pred búdkou.   Natvrdlý vedúci agent (volajme ho Vajce) navrhne vypnúť elektrinu v labáku. Po vypnutí prúdu sa, samozrejme, notebook v sekunde vypne a fyzicky zabarikádované dvere sa zrazu roztvoria.   Stíva zatknú federáli. "Pôjdete do basy," hovorí agent Vajce Stívovi. Tak mu Stív povie o netemných asteroidoch, ktoré padnú na Európu a o temnom asteroide, ktorý zase padne na USA. Komplet detaily, časy, miesta. A čo na to agent Vajce? "Neverím vám, vezmite ich." Tak dá Stíva s bratom zavrieť do skladu (!) a otočí sa na Stívovho posratého kamoša Kejsiho. "Pomáhal si im?" "Nie," zaklame Kejsi tak nenápadne ako naposledy v knižnici. "Len aby," odpovie agent Vajce a odchádza.   A žena so synom začínajú aranžovať dom kvôli predaju. Inzerát stále nemal byť kedy podaný.   Pár minút nato nad Moskvou letia meteority a nikoho nenapadlo preskúmať Stívove tvrdenia. Asi išlo o inú časovú linku, pretože aj v USA, aj v Moskve bolo vidno.   Kejsi naberie gule a odvahu a oslobodí Stíva s Bratom tesne predtým, než si pre nich dôjdu agenti z Cadillacu. Dvojici sa podarí unikať asi 3 minúty, kým spanikária a začnú ich naháňať agenti z agentúry aj agenti z Cadillacu.   Akčné.   Agenti ich skoro chytia, ale Stív použije hasiaci prístroj a všetkých zapení. Brat vtedy oduševnene zakričí: "Majú zbrane, oni majú zbrane."   V Taliansku padajú asteroidy.   Stíva s bratom zachráni wannabe-novinárka, ktorá ich vezme do labáku na univerzite.   "Berlin to schytá, pokiaľ sú moje výpočty sú správne," povie Stív.   Prestrih a v Berlíne padajú asteroidy.   Posratého Kejsiho z IT chytia a predvedú pred agenta Vajce, ktorý naďalej ignoruje reči o kataklizmatickej hrozbe. "Pane, hlásia asteroidy v Berlíne, väčšie ako v Rusku," ohlási poskok agentovi Vajce. A agent Vajce? Vyhodí Kejsiho z kancelárie. "Urobte výpočty!"   Mamka plače, lebo zbiera rodinné fotky z krbu.   Londýnsku železničnú stanicu zrovnajú asteroidy so zemou.   "Prečo asteroid nezachytilo žiadne iné stredisko?" pýta sa wannabe-novinárka cestou v aute. "Lebo nie všetky na to majú technológiu. Vlny, žiarenia. Anyway, pred útekom z federálneho ústavu som si otvoril firewall, ale musím ešte heknúť posledné heslo," mračí sa Stív.   Stívov brat sa vyzná wannabe-novinárke, že ju žerie. Pretože ju posledné tri dni vôbec slovne neobťažoval. Tak sa obíjmu a dajú pusu, lebo treba aj také vo filme mať.   Je noc a Stívson pozerá z okna domu - robí výpočty na poslednú chvíľu pre svoj projekt do súťaže. O asteroidoch, ktoré zničili Moskvu, Rím, Berlín a Londýn, sa absolútne nikde nepíše, nehovorí.   Mama uvidí padajúci meteorit a Stívson povie, že po tom, čo sa stalo včera (pamätáte, asteroid 5 metrov od domu s dokonalou hriadkou) už meteorit nenosí štastie. "Želaj si niečo," trvá na svojom mama. "Želám si, aby ste sa s ockom nerozvádzali." "Na to je neskoro." Zoom-out z okna na ulicu a blikajúci zlovestný meteorit na oblohe.   Medzitým agent Vajce sleduje na veľkej obrazovke "tisícku obetí v New Yorku" kvôli asteroidom, ale stále zanovito odmieta preskúmať Stívove reči o temnom asteroide.   Po celej noci strávenej za univerzitným počítačom Stív konečne hekol posledné heslo k firewallu. Minútku na to federáli zistia, že ich niekto hekol z univerzity. "Dúfam, že nevedia, kde sme," strachuje sa Brat. "To o chvíľu zistia, ale oni nie sú najhorší. Najhoršia je agentka z Cadillacu, Dženkinsová, ona je drsná."   Prestrih na agentku Dženkinsovú, ktorá drsne komanduje ostatných členov úderky vstupujúcej do univerzity. O chvíľu má začať vyučovanie, ale nikde nie je ani nohy.   A Stívson ide s mamkou na vedeckú súťaž.   "O pár minút dopadne asteroid na západné pobrežie a načisto ho rozmetá," objasňuje situáciu Stív a dostane nápad, ako asteroid zmenšiť. "Ty, wannabe-novinárka, rozošli info o smrtiacom asteroide po všetkých svojich kontaktoch, ja mám nápad," zvolá a uteká preč. Brat dá novinárke pusu a uteká preč.   Stívson má trému, pretože oco Stív sa stále neukázal na súťaži A ani strýko Bill.   Stív pod nápadom zmenšiť asteroid predstavil Bratovi chemický pokus, pri ktorom asteroid z fosfidu sodného (tak vidíte, predsa len to bolo dôležité) pokvapká kyselinou chlorovodíkovou. Asteroid implodoval so zeleným zábleskom tak prudko, že po ňom v miske neostal ani fľak.   "Keby sme len tak vedeli dostať kyselinu chlorovodíkovú k asteroidu," povzdychne si Brat. "Ale veď Stívson má raketovú súťaž!" zvolá radostne Stív. Paráda, dve muchy jednou ranou, najlepší nápad dňa.   Stívson si zúfa, že oco stále nechodí.   A deduška, ktorý na začiatku zjazdil Brata, že kvôli jednému kanálu musí pozerať kanály o krájaní zeleniny, zabije asteroid. Deduško iba odovzdane pozrel na letiaci šuter a rozhodil rukami. Zadosťučinenie.   Drsná agentka Dženkinsová dohonila Stíva na škole, ktorú začínajú bombardovať "zvyšky asteroidu dvestodesiny". Cieľavedomo sa pokúša zatknúť Stíva, pretože koniec sveta je síce sure-thing, ale úkol zněl jasně.   Brat sa pochytí s iným agentom a Dženkinsová ho postrelí. "Uteč," povie Brat a Stív, stojaci ani nie 10 metrov ďaleko, uteká.   A agentovi Vajce ukáže poskok e-mailový spam od novinárky a zrazu mu dôjde, že urobil chybu. "Čo som to urobil," povie Agent Vajce. "Čo som to urobil," pýtam sa tiež sám seba.   Stív medzičasom kľučkuje pomedzi padajúce asteroidy a uniká agentom, ktorí ho - kamene nekamene - stále chcú zatknúť.   "Vzdajte sa!" zakričí drsná agentka Dženkinsová, ale vtom jeden príhodný asteroid dopadne rovno medzi ňu a Stíva a tráva vybuchne a Stív tak má voľnú cestu, aby sa stretol s rodinou.   "Ahoj, syn, tak som to stihol. Ináč, náhodou nemáte tu niečo, čo vynesie dve kilá do vesmíru?" "Ale jasné, oco, poď za mnou!"   Stívson nájde cudziu raketu zo školskej súťaže a spolu s ocom sa nabúrajú do jej operačného systému. Treba vyniesť 2 kilá kyseliny chlorovodíkovej k asteroidu dvakrát tak veľkému ako Empire State Buliding, ktorý letí rýchlosťou 30 000 kilometrov za hodinu a ostáva im 5 minút do dopadu. Stív si však aj tak nájde čas na to, aby predniesol synovi reč, že mu verí a že je najlepší raketový inžinier, akého pozná. Lži až do konca.   Asteroid radšej zatieňuje slnko, pretože je temný a nebolo by ho ináč vidieť.   Raketa vzlieta. Stívson, sledujúc kameň, ktorý sa rúti ROVNO NA NICH, povie: "Ja dúfam, že to vyjde."   Aspoňže mamka plače.   Raketa s dvoma litrami kyseliny chlorovodíkovej narazí na asteroid dvakrát taký veľký ako Empire State Buliding, ktorý zažiari na zeleno a rozprskne sa v implózii. V implózii. Toto nie je preklep.   Všetci sa radujú. Agent Vajce ďakuje Stívovi. Pár dní nato už-nie-wannabe-novinárka ďakuje Stívovi reportážou v alternatívnom médiu. Prezident obsadil Stíva na čelo novo založeného vesmírneho programu.   Stív sa teší a žena mu dáva pusu, lebo sa už asi nerozvádzajú a dom sa nepredáva.   A ja sa teším, že toto utrpenie skončilo. () (méně) (více)

ofu odpad!

Škoda, že nejde hodnotit i v záporných číslech. Odpad totiž kvalitu tohoto filmu absolutně vůbec nevystihuje. ()

Saxos odpad!

Je vůbec možné něco takového stvořit. Chyběla už jen šestiletá mexická holčička, která přelezla odpornou Donaldovu zeď, aby mohla pomocí plné bedny římských svící likvidovat úlomky meteroitu. Tu získala od svého vietnamského vrstevníka s kterým poslední rok vedla dlouhé on-line debaty ohledně své genderové identitě. Závěr: nedoporučuji, výplach mozku. ()

Matej.Soukup odpad!

Upřímně nechápu, jak mohli tohle Kanaďani pustit na obrazovky a nechápu ani sebe, jak jsem na to mohl koukat. Škoda, že nejde hodnotit záporně, protože tohle si to zaslouží. Příběh nula, režie neexistující, postavy pitomé až pánbůh brání a technické a vědecké nesmysly s neuvěřitelnou kadencí mě málem donutily vypíchat si oči. A pro ten závěr neexistuje vhodné slovo. Nula, nula, absolutní nula a totální ztráta času. ()

Sa.sa odpad!

To byla, ale blbost... Nejúsměvnější byla na konci ta raketka co s 1 kilem kyseliny zničila celej meteorit :))))))))))))))) no to opravdu neeeeeee ()

ORi_SV odpad!

Jediné, v co doufám, jsou už neroustoucí ceny pohonných hmot a to, že až někdy za 1000 let budoucí generace objeví nějaké filmy dnešní doby, nebudou to tyhle odpady... ()