Big Beat de Luxe - lekcia Ursiny

(koncert)
všechny plakáty

Spomienkový koncert zo Starej tržnice v Bratislave.
Dežo Ursiny, neopakovateľná osobnosť československého bigbítu, autorita, ktorej význam nezanikol ani dvadsať rokov od jeho smrti. Ursinyho piesne uvedú výrazné osobnosti všetkých generácií súčasnej hudobnej scény. (STV)

MontyBrogan

Beriem späť všetko, čo som zvykol tvrdiť o Dežových textoch. Asi na mňa predtým boli príliš ťažké, aby som im prišiel na chuť. Teraz už viem, že nie sú jednoduché, a zlé už vôbec nie. Skôr len dlhšie trvá si na ne aj v spojitosti s jeho hlasovým prejavom zvyknúť. A okrem svojej melancholickej tvorby, ktorou mi bol známy už skôr, bol u nás aj jedným z priekopníkov bigbítu, čo som doteraz viac-menej nevedel. Rozmanitosť jeho tvorby sa prejavila aj týmto koncertom, kde ho interpretovali rôzni speváci a hudobníci, z rozličných hudobných/žánrových sfér, no každému jeho tvorba svojím spôsobom sadla. A zároveň ho vždy len pripomínala, pretože jeho osobnosť bola nezameniteľná. ()

sahier

Pekná snaha všetkých hudobníkov, aj tých českých ,ale Dežo bude naozaj len Dežo , jeho slovenčina a jeho prejav a zjav je tak jedinečný, že je absolútne neopakovateľný . ()