Zoo (TV seriál)

Drama / Komedie / Rodinný

Slovensko, 2016, 61 h 55 min (Minutáž: 44–60 min)

Táňa Pauhofová, Ján Koleník, Marko Igonda, Jozef Vajda, Zuzana Kubovčíková - Šebová, František Kovár, Zuzana Tlučková, Juraj Hrčka, Přemysl Boublík, Csongor Kassai, Dominika Richterová, Milan Bahúl, Oldo Hlaváček, Judita Hansman, Andrej Hryc, Alena Ďuránová, Marián Slovák, Tomáš Hanák, Pavol Šimun, Erika Havasiová, Peter Šimun, Lucia Vráblicová, Kveta Stražanová, Daniela Pribullová, Eva Matejková, Jozef Stražan, Bibiana Ondrejková, Vanesa Antovská, Petra Bubeníková, Ondřej Daniš, Róbert Halák, Andrea Sabová, Stanislava Kašperová, Peter Mattes, Ema Miháliková, Nelka Porkertová, Norman Šáro, Braňo Mišík, Michal Tomasy, František Výrostko, Anita Szvrcsek, Juraj Želiska, Anna Molnárová, Mária Breinerová-Mačáková, Viliam Kollár, Lucia Jagerčíková, Petra Palevičová, Šimon Rosiny, Zuzana Mészarosová, Miroslav Beňuš, Samuel Borčin, Ľubo Roman, Pavel Višňovský, Adam Halák, Gregor Hraška, Roman Luntzer, Tibor Vokoun, Jana Valocká, Marek Čeman, Lukáš Hoffmann, Martin Krasňanský, Ivan Hrebíček, Milan Chalmovský, Roman Slovák, Jan Marcinek, Jan Bakala, Ladislav Kerata, Radomír Milič, Vanda Tureková - Cinkotová, Andrea Halászová, Dagmar Duditšová, Laura Kovalová, Lívia Bielovič, Margita Huťťová, Peter Cibula, Zuzana Frenglová, Michaela Javorčeková, Filip Kreutz, Ivan Gontko, Masahiko Shiraki, Dávid Hartl, Tomáš Mosný, Pavol Polner, Jana Holková, Martin Petrenko, Dávid Škorvaga, Viktória Korbačková, Pavel Nováček
  • funesfilm

Dal som tomu čas, aby neprišlo unáhlené hodnotenie. Kam smeruje televízia a nielen v našich končinách? Dosť, že už hádam aj 50% programu tvorí reklama a zvyšok neustále sa opakujúce tituly i témy, no a teraz opäť veľké očakávania, ktoré sa napokon zmenia už po niekoľký krát na sklamanie. Do pôvodnej tvorby idú peniaze zobrazené niekoľkými nulami. Výsledok? Veľká nula! Chápem, že prácou hercov je hrať. Avšak i prácou tvorcov sa samotné herectvo uberá smerom dolu. V tomto prípade iba s odretými ušami dávam dve hviezdičky. Aj sa dá na to pozerať. Prízvukujem ale, akou zlou voľbou bolo obsadenie Jána Koleníka. Jeho herecký prejav je zvláštny a to nielen v ZOO. To možno skôr Maštalír, by sa hodil na obsadenú pozíciu. To je však, keby bolo keby. Možno ani táto varianta, by nevyšla. Keď už mal si seriál na seba aspoň zarobiť, zobrazenie mohlo byť viac filmové, ako televízne. Niekto, by sa možno našiel a seriál kúpil. Obávam sa postupného vyparenia sa nápadov a dohrania sa tak, bez i najmenšieho potlesku.(24.1.2016)

Vztahový seriál, který má několik vyjímečných věcí: 1) námět zoo, takže se tam mihnou roztomilá zvířátka, jupííí 2) to je snad první česko-slovenský seriál, kde štáb zavítal do Afriky - jedna hvězda navíc 3) excelentní herecké slovenské obsazení plus dokonce Tomáš Hanák 4) Koleník tam třetinu času běhá do půl těla a některá děvčata se taky mihnou do půl těla, ale jen zády ( nádherná Dominika Richterová ) a pak mínusy 1) nezáživný způsob vyprávění 2) pod obalem atraktivního tématu je to jen vztahovka, která je celkem dost nudná. Potenciál to mělo, ale víc jak deset dílů jsem nedal a to jsem to měl jako kulisu k práci.(3.3.2018)

Vôbec nechápem prečo to robím ale dávam tejto konine 4* pretože proste keď prídem po náročnom dni späť domov tak ma normálne baví počúvať tie ich sprostosti a dokonca dokážem prehliadnuť aj tie herecké výkony. Myslím si že postupom času budem na hviezdičkách uberať keď sa začne seriál vyvýjať štýlom "každý s každým" ale zatiaľ ma to normálne baví. #nohateprosím :D(25.1.2016)

Skončilo sa to síce tak americky, všetci a všetko šťastní, ale napriek tomu, keď nazriem do koryta so slovenskými seriálmi, tento je jeden z mála, ktorý je obstojný. Sú aj lepšie, sú aj horšie, toto je taký zlatý, príjemný stred, a vidno, že aspoň tuto scenáristi/tky nezlyhali, ako pri Búrlivom s*ite a pod.(28.6.2016)

U nas to sleduje manzelka s dcerou, ktora je vo veku,z e sa jej vsetky zvieratka pacia. Ja to pocuvam na pol ucha a obcas sa dokazem zasmiat na niektorych hlaskach. Kolenik si zahral velkeho ochrancu zvierat, cize uplny protiklad z predchadzajuceho serialu. Aj niektore mena postav su mi viac ako cudne na slovenske pomery.(8.2.2016)

• - Scény seriálu vznikali pod dozorom zamestnancov ZOO Bratislava. (Darkage)

• - Kulisy pre vchod boli postavené na druhej strane bratislavskej ZOO, zhora nad pavilónom nosorožcov. Okrem bratislavskej ZOO sa scény s tigrami natáčali v Oáze sibírskeho tigra v Kostolnej pri Dunaji. (Flymaster)

• - Na začiatku prvej epizódy, Táňa Pauhofová zmešká autobus. Ide o autobus typu Iveco Urbanway, Dopravného podniku Bratislava. Autobus bol linky 39, ktorá však miestom natáčania normálne nepremáva, ani uvedený typ autobusu sa na danej linke bežne nevyskytuje. (autobusik2)