• autobusik2

Skvelé, zase sme na Slovensku dokázali, že máme nekonečnú zásobu treťotriednych hercov. Normálny by na nich nasadili nervový plyn, my im dáme priestor v seriáloch. Ale aj tak je ZOO lepšie ako minuloročné Pokojné poníky. Pri takomto tempe môžeme okolo roku 2030 dosiahnuť vrchol slovenskej seriálovej tvorby, v roku 2050 dno svetovej seriálovej tvorby a okolo 2100 natočiť aspoň priemerný seriál. -25%(14.1.2016)

• belinko

Opäť tie isté okukané postavy, opäť tá istá zamotaná slovenská telenovela o s*ačkách naších domácich miláčikov (mysliac hercov). Nebudem hodnotiť, lebo som žiadnu časť nevidel a neviem či existuje baba s tak dokonalým telom, čo by ma donútila nejakú vidieť. Ja som len zvedavý, kedy niekto v našich televíziách dostane rozum a uvedomí si, že reputácia televízie je viac ako zárobok, najmä ak vedia zdvihnúť reputáciu a z piatich s*ačkoidných seriálov spravia jeden poriadny. Nikoho nenapadlo, že ak spravia niečo hlbšie, zdvihnú o sebe nielen mienku, ale i záujem okolnosti, nové príležitosti a najmä financie? Možno to nieje hneď, je to beh na dlhé trate. A nakoľko sa riaditelia televízií na postoch striedajú jak čisté prádlo v mojej skrini, nikto nechce pripraviť finančnú a reputačnú pôdu pre svojho nadchádzajúceho. Každý sa snaží vytrieskať peniaze tu a teraz. Niekto by povedal, dobre im tak. Iný by bol názoru, že sprostí sú tí ľudia, ktorí to pozerávajú. Ja si však myslím, že tí ľudia to pozerávajú preto, lebo nič iné nedávajú. Skôr mi je zle z tých ľudí, čo to natočia a dopustia, aby sa toto nazývalo "rodinný seriál"... Keby mám tieto slovenské skvosty porovnať napr. s M*A*S*H, alebo Breaking Bad, asi by muselo byť zavedené hodnotenie aj do mínusu a to pochybujem, že by u niektorých seriáloch stačilo hodnotenie -5!(22.3.2016)

Skončilo sa to síce tak americky, všetci a všetko šťastní, ale napriek tomu, keď nazriem do koryta so slovenskými seriálmi, tento je jeden z mála, ktorý je obstojný. Sú aj lepšie, sú aj horšie, toto je taký zlatý, príjemný stred, a vidno, že aspoň tuto scenáristi/tky nezlyhali, ako pri Búrlivom s*ite a pod.(28.6.2016)

• funesfilm

Dal som tomu čas, aby neprišlo unáhlené hodnotenie. Kam smeruje televízia a nielen v našich končinách? Dosť, že už hádam aj 50% programu tvorí reklama a zvyšok neustále sa opakujúce tituly i témy, no a teraz opäť veľké očakávania, ktoré sa napokon zmenia už po niekoľký krát na sklamanie. Do pôvodnej tvorby idú peniaze zobrazené niekoľkými nulami. Výsledok? Veľká nula! Chápem, že prácou hercov je hrať. Avšak i prácou tvorcov sa samotné herectvo uberá smerom dolu. V tomto prípade iba s odretými ušami dávam dve hviezdičky. Aj sa dá na to pozerať. Prízvukujem ale, akou zlou voľbou bolo obsadenie Jána Koleníka. Jeho herecký prejav je zvláštny a to nielen v ZOO. To možno skôr Maštalír, by sa hodil na obsadenú pozíciu. To je však, keby bolo keby. Možno ani táto varianta, by nevyšla. Keď už mal si seriál na seba aspoň zarobiť, zobrazenie mohlo byť viac filmové, ako televízne. Niekto, by sa možno našiel a seriál kúpil. Obávam sa postupného vyparenia sa nápadov a dohrania sa tak, bez i najmenšieho potlesku.(24.1.2016)

Vôbec nechápem prečo to robím ale dávam tejto konine 4* pretože proste keď prídem po náročnom dni späť domov tak ma normálne baví počúvať tie ich sprostosti a dokonca dokážem prehliadnuť aj tie herecké výkony. Myslím si že postupom času budem na hviezdičkách uberať keď sa začne seriál vyvýjať štýlom "každý s každým" ale zatiaľ ma to normálne baví. #nohateprosím :D(25.1.2016)

• - Scény seriálu vznikali pod dozorom zamestnancov ZOO Bratislava. (Darkage)

• - Seriál sa nakrúcal v prírodnej rezervácii Masai Mara v Keni a v bratislavskej zoologickej záhrade. Niektoré scény sa tiež natáčali v českej ZOO Dvůr Králové. (Darkage)

• - Titulnú skladbu „Tak to vidím ja“, naspieval Adam Ďurica. Pre účely seriálu sa však táto skladba dočkala orchestrálneho spracovania v podaní talentovaného Oskara Rózsu. (Darkage)