Reklama

Reklama

Hleďte... Sartana přichází / Já jsem Sartana / Cena smrti / Sartana v údolí smrti

  • Itálie Una nuvola di polvere... un grido di morte... arriva Sartana (více)

Sartanovská sága pokračuje čtveřicí klasických spaghetti westernů o mstiteli, kterému záliba ve zbraních a různých vychytávkách vynesla přezdívku „James Bond westernu“. (Netflix)

Recenze (8)

choze 

všechny recenze uživatele

"Parchant... a zároveň přítel." Westernová detektivka s pátráním po ukrytém pokladu. Rozjíždí se to relativně svižně a zábavně (vězení), byť žádná pamětihodná filmařina se nekoná, ale po první třetině už mě to dál nudilo a za zmínku stály jen Sartanovy varhany při závěrečné přestřelce. Garko ujde, ale jeho postava není ničím zajímavá, záporáci jsou nevýrazní a ani přestřelky nezaujmou. ()

tenebrae86 

všechny recenze uživatele

Pozdní spaghetti western se zamotanou zápletkou, jak z nějakého Gastaldiho (scénář) soudobého gialla/detektivky. Bohužel, film mě moc nebavil. Přímočarost, hustá atmosféra, surovost a špinavá autentičnost, jakou známe z těch nejlepších šedesátkových westernových kousků je dávno pryč. Zbyla jen lacinost a ochotnictví, samoúčelné groteskní násilí, cirkusácké/kaskadérské kousky a trapné pokusy o stylovost a humor. I hudba byla špatná. Bruno Nicolai, jinak vždy skvělý, tu nehorázně kopíruje Morriconeho i sám sebe a zní to jednoduše hrozně. Palec dolů. Dále Ganni Garko mi do hlavní role vůbec neseděl, ani mi nepřipadal cool a i ostatní herci mě více méně srali. Tedy kromě Nieves Navarro, ta byla k nakousnutí, ale na obrazovce byla dohromady k vidění vlastně jen pár minut, takže v tomto směru taky zklamání. Scénář celkově nebyl vyloženě zlý, ale vůbec mě nezajímalo, jak příběh dopadne a ani žádná scéna mi v pamětí neutkví. Snad jen scéna v sauně ke konci byla celkem zajímavá, ale jinak bída a vždycky, když už to začínalo vypadat slibně, objevil se... Alfy... :/ ()

Reklama

odpadlik123 

všechny recenze uživatele

Sartana, jeho jméno žilo v každém stanu, v každém pueblu, u každého táborového ohně… nebo snad ne? Po pravdě, Sartana je vlastně vyloženě městský typ hrdiny obdařeného nevšedními schopnostmi, střeleckým uměním, karbanickými dovednostmi, pozoruhodnými zbraněmi, elegantním oblečkem, nenapodobitelným stylem, humorem a hlavně charismatem jednoho z nejsympatičtějších pistolníků pod žhavým sluncem Divokého západu- Gianniho Garka. Celá série je kusem historie špaget, hrdina je sice typ vyrazím, prostřílím si cestu a vydělám si slušnou sumičku, ale jeho střízlivý náhled na problémy, humor a poznávací znamení celé série - zkorumpovanost strážců zákona a nejvýše postavených a samozřejmě nekonečný název ho dělají nenapodobitelným. A čtvrtý, oficiálně bohužel poslední kousek se Sartanou Gianniho Garka, přece zlatý hřeb celé skvělé série. Tady už se nám tvůrci ani nepokoušejí namluvit, že jde o vážný film a Gianni si dle nastíněného mustru jako vždy sympaticky s chutí zparodoval drsné hrdiny divokých plání Divokého západu. Opět spíše v roli vyšetřujícího pátrající po dávném tajemství, což bude mít ve společnosti Bruna Corazzariho, Piera Lulliho a spousty dalších es značně složité. Není však věc, se kterou by si tento fenomenální chlápek neporadil, dokonce i s takovou ženskou, jako je Nieves Navarro či pozoruhodným generálem, bude se hodit výuka tanečních s jeho speciálně upravenými varhany, podivuhodné akce typu vraždění Sartany v mlze sauny a hlavně jeden z nejzajímavějších výmyslů žánru, kamarád Alfie. Zatraceně povedená zábava. ()

kkarx 

všechny recenze uživatele

Co k tomuhle dílu napsat? Prvních 20 minut je ten nejlepší mix ze Sartany. Garko si svoji roli vychutnává a svoje ironické hlášky pronáší s nebývalou jistotou. Vyšší rozpočet zajistil i hezčí lokace, což oproti předešlému dílu nebyl moc těžký úkol. Hned na začátku Sartana efektivně postřílí tři zloduchy a pěkně to okomentuje až mi cukaly koutky. :) Ani následující momenty ve vězení s několika dobrými nápady mě nezklamaly. Ovšem jakmile se děj přesune do města, kde mělo být ukryto hledané zlato, začal jsem se ztrácet (a nudit) v pletichách typu každý s každým - všichni proti všem, které trvají až do konce. Brzy jsem ztratil veškerý zájem o dění na obrazovce. Občas přišla nějaká Sartanova bondovská vychytávka typu kulomet v pianu apod., bohužel to mi ke spokojenosti nestačí. To je jen koření, které nemůže nahradit nějaký smysluplný děj. Hledání zlata se změnilo v překombinovanou taškařici a akorát mě znudilo. ()

alchac 

všechny recenze uživatele

Nemohu si pomoci, ale tohle už bylo poněkud maglajzoidní. Sartana alias Hercule Bondoirot má sice jako vždy šmrc a Garko s knírkem dokonce na rozdíl od některých svých dalších špagetových kolegů nepůsobí dojmem německého pornoherce, nicméně jakkoli přimíchání klasické detektivky se třemi verzemi záhady zamčeného pokoje a postupně zasmrcovanými svědky vůbec není blbý nápad (byť překombinovaný asi jako pracovní oděv Romky profesionálně kočující po E55), tak stojí na základech s tak bizarní logikou (v tom vyniká armáda šerifů banditovitých, která kydlí soudce a odsuzuje si pak basmače asi sama, ač v každé slušné justiční mafii je soudce vždycky ten hlavní padouch), až to je i na celkově mírně ujetou sartanovskou sérii docela ústřel mimo vrata od stodoly. Byť naopak závěrečnou hrdinovu hru na Stalinovy varhany shlédávám poměrně vkusnou. ()

Galerie (16)

Reklama

Reklama