poster

Una nuvola di polvere... un grido di morte... arriva Sartana

 • Španělsko

  Llega Sartana

 • USA

  Cloud of Dust... Cry of Death... Sartana Is Coming

 • USA

  Gunman in Town

 • USA

  Light the Fuse... Sartana Is Coming

 • USA

  Run, Man, Run... Sartana's in Town

Western

Itálie / Španělsko, 1971, 99 min

 • Mariin
  **

  Absolutní brak, bez romantiky, bez humoru - jen samé střílení a nepravděpodobné triky. Nechápu, jak tohle může někoho bavit. Zatím žádný western se Sartanou, který jsem viděl, nedosáhl ani průměru...(25.12.2018)

 • alchac
  ***

  Nemohu si pomoci, ale tohle už bylo poněkud maglajzoidní. Sartana alias Hercule Bondoirot má sice jako vždy šmrc a Garko s knírkem dokonce na rozdíl od některých svých dalších špagetových kolegů nepůsobí dojmem německého pornoherce, nicméně jakkoli přimíchání klasické detektivky se třemi verzemi záhady zamčeného pokoje a postupně zasmrcovanými svědky vůbec není blbý nápad (byť překombinovaný asi jako pracovní oděv Romky profesionálně kočující po E55), tak stojí na základech s tak bizarní logikou (v tom vyniká armáda šerifů banditovitých, která kydlí soudce a odsuzuje si pak basmače asi sama, ač v každé slušné justiční mafii je soudce vždycky ten hlavní padouch), až to je i na celkově mírně ujetou sartanovskou sérii docela ústřel mimo vrata od stodoly. Byť naopak závěrečnou hrdinovu hru na Stalinovy varhany shlédávám poměrně vkusnou.(9.11.2017)

 • Tormentor665
  ****

  Prvních 20 minut brutální paráda - koncentrák, poprava soudce, brutální bití, pálení kyselinou, rozhodně to mírou násilí k sartanovkám nesedělo. To se ovšem záhy změní a jsme svědky klasického propleteného děje s mnoha postavami a zlatem na konci. Trochu už mě to nudilo, ale speciální varhany to napravily:-) Celkově asi nejlepší sartanovka, jen škoda absence nějakého silnějšího záporáka.(20.10.2014)

 • odpadlik123
  *****

  Sartana, jeho jméno žilo v každém stanu, v každém pueblu, u každého táborového ohně… nebo snad ne? Po pravdě, Sartana je vlastně vyloženě městský typ hrdiny obdařeného nevšedními schopnostmi, střeleckým uměním, karbanickými dovednostmi, pozoruhodnými zbraněmi, elegantním oblečkem, nenapodobitelným stylem, humorem a hlavně charismatem jednoho z nejsympatičtějších pistolníků pod žhavým sluncem Divokého západu- Gianniho Garka. Celá série je kusem historie špaget, hrdina je sice typ vyrazím, prostřílím si cestu a vydělám si slušnou sumičku, ale jeho střízlivý náhled na problémy, humor a poznávací znamení celé série - zkorumpovanost strážců zákona a nejvýše postavených a samozřejmě nekonečný název ho dělají nenapodobitelným. A čtvrtý, oficiálně bohužel poslední kousek se Sartanou Gianniho Garka, přece zlatý hřeb celé skvělé série. Tady už se nám tvůrci ani nepokoušejí namluvit, že jde o vážný film a Gianni si dle nastíněného mustru jako vždy sympaticky s chutí zparodoval drsné hrdiny divokých plání Divokého západu. Opět spíše v roli vyšetřujícího pátrající po dávném tajemství, což bude mít ve společnosti Bruna Corazzariho, Piera Lulliho a spousty dalších es značně složité. Není však věc, se kterou by si tento fenomenální chlápek neporadil, dokonce i s takovou ženskou, jako je Nieves Navarro či pozoruhodným generálem, bude se hodit výuka tanečních s jeho speciálně upravenými varhany, podivuhodné akce typu vraždění Sartany v mlze sauny a hlavně jeden z nejzajímavějších výmyslů žánru, kamarád Alfie. Zatraceně povedená zábava.(28.2.2013)

 • kkarx
  ***

  Co k tomuhle dílu napsat? Prvních 20 minut je ten nejlepší mix ze Sartany. Garko si svoji roli vychutnává a svoje ironické hlášky pronáší s nebývalou jistotou. Vyšší rozpočet zajistil i hezčí lokace, což oproti předešlému dílu nebyl moc těžký úkol. Hned na začátku Sartana efektivně postřílí tři zloduchy a pěkně to okomentuje až mi cukaly koutky. :) Ani následující momenty ve vězení s několika dobrými nápady mě nezklamaly. Ovšem jakmile se děj přesune do města, kde mělo být ukryto hledané zlato, začal jsem se ztrácet (a nudit) v pletichách typu každý s každým - všichni proti všem, které trvají až do konce. Brzy jsem ztratil veškerý zájem o dění na obrazovce. Občas přišla nějaká Sartanova bondovská vychytávka typu kulomet v pianu apod., bohužel to mi ke spokojenosti nestačí. To je jen koření, které nemůže nahradit nějaký smysluplný děj. Hledání zlata se změnilo v překombinovanou taškařici a akorát mě znudilo.(14.1.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace