Krysí muž

• italský

Quella villa in fondo al parco

Rat Man

Horor

Itálie, 1988, 82 min

Dardano Sacchetti

Originální nápad a hororový film osmdesátých let. Krysí muž je předzvěstí všeho špatného, co se může na světe stát. Teď už třeba máme vysvětlení, co se 11. září opravdu v letadlech stalo, nebo že by ne??? Každopádně musím pochválit vynikající hudbu, která doplňuje vražedný vřískot uječených žen při párání jejich pupků na cáry - 80%.(20.3.2009)

Polonahé modelky, karibská krajina a hladový kříženec krysy s opicí v italském osmdesátkovém krváku. Zajímavý nápad, vcelku ucházející zpracování. Kdybych ten film viděl v roce 1992, byl bych z něj patrně strašně unešenej a některé scény bych dával pořád dokola, jako v té době u mnoha podobných filmů. Dneska už na to koukám trochu objektivněji a střízlivěji, ale přesto je to zajímavá podívaná. Čekal jsem to mnohem, mnohem horší. Určitě nadprůměr, sice slabší, ale je to tam. Více na mém blogu: www.hororovykabinetdreraserheada.blog.cz.(14.1.2011)

Krysí muž disponuje dobrou hudbou a slušnou maskou toho krysího muže. Scéna jak leze ze záchoda a roškrábe obličej tý sympatický holky je velmi dobrá,protože se odehrává za dne a to více je těžké hororové scény točit za dne. A navíc,když si vezmu,že tohle natočil někdo kdo natočil tak skvělé komedie jako Šimon a Matouš i jeho druhé pokračování,sice tak s 13.letým odstupem dříve udivuju se,že se mu tohle podařilo natočit. Krysí muž je hnusnej a pochybuju,že by si s nim nějaká holka začla,jeho hnusné ostré zuby,odporné škododlibé oči a odporné vlasy jsou fakt skvělý. Krysí muž u mě vede z toho důvodu,protože udělat celým film o,no lajcky řečeno nějakým vraždicím trpaslíkovi,jo je to Krysí muž,ale je malej a ošklivej,tak tahle to beru je přece jenom nějaké umění,kterého si vážim. Krysí muž mě vážně viděsil,já ho doporučuju,ovšem neberte mě příliš vážně,protože každý máme jiný vkus. Hodnocení a komentář byl napsán,dříve než ho Řitka video vydala na DVD a současné době tu ani nenní napsané,že to výjde.(31.1.2009)

• K.I.N.G.

Italských céčkových hororů jsem už viděl dost, ale tento je kromě kanibalských sraček asi nejhorší. Prachbídný děj, vesměs nesympatičtí herci (až na hlavní hrdinku, jestli se tak dá nazvat), hodně nelogických věcí (víc, než bývá zvykem) a taky málo, málo gore. Samotný krysí muž, neboli kříženec krysy a opice je zajimavý nápad, ale neutáhne celý film, možná tak 10 minut. Na to, že italskou hororovou produkci miluju, to bylo pro mě celkem zklamání. 30%(17.5.2010)

• POMO

Počas sledovania tohoto raw niečoho vás napadne jediné - frajeri nakrútili hodinu materiálu, v ktorom niekde na ostrove skáče na hŕstku protagonistov malý netvor a škriabe ich jedovatými pazúrmi na smrť. Herci sú tu neznámi lacní céčkari. Hviedou je onen netvor, akýsi na čierno namejkapovaný lilipután s ostrými tesákmi, nakrútený opticky tak, aby vizeral ešte menší než je v skutočnosti. Tento raw, akože hororový materiál, potom frajeri ukázali investorom, aby im doplnili rozpočet na honoráre pre Davida Warbecka a Janet Agren, t.j. známu hereckú dvojku z populárnych talianskych hororov, ktorú je dobré mať v obsadení, keď chcete film dobre predať von. S nimi dotočili ich cestu na ostrov, pretože jedna z postáv ma ostrove má byť Janetina sestra, ktorá sa Janet podozrivo dlho neozvala. Tieto scény sa v priebehu filmu striedajú so scénami z "hororového ostrova” a David s Janet v nich neprichádzajú takmer s nikým do styku, iba sa rozprávajú cestou autom atd. SPOILER: Dvojica príde na ostrov neskoro a nepríde do kontaktu s jediným protagonistom "hororovej" línie filmu. No a aký ten film teda je? Slová nestačia. Musíte vidieť, aby ste uverili.(10.4.2015)

• - Nelson De La Rosa, který ve filmu hraje Krysího muže, byl v době natáčení nejmenším žijícím člověkem planety. (duklak2)