Šimon a Matouš jedou na rivieru

• Španělsko

Simone e Matteo un gioco da ragazzi

• slovenský

Šimon a Matúš idú na riviéru

Kid Stuff

Komedie

Španělsko / Itálie, 1975, 105 min

Za mych detskych let tento film bezel v televizi kazdy rok a ja jako maly capart z toho mel obrovskou radost - a vzdycky jsem si myslel, ze to jsou Spencer s Hillem (coz ovsem byl nejspis zamer). Ovsem po roce 2000 oba snimky se Simonem a Matousem po hrichu takrka zmizely z obrazovek a marne je vyhlizim v programu. Predevsim tento dil mam moc rad :-((25.12.2007)

S jedničkou téměr vyrovnané, podle mě se druhý díl odchýlil malinko dolů... Nicméně opět jde o úžasnou komedii plnou rvaček a hlášek. Dobrá zápletka, ale vadí mi, že šéf a jeho banda zde nejsou jedinými protivníky hlavních hrdinů, a tudíž je neprovázejí od začátku do konce. Ta závěrečná scéna na lodi mi už tak vtipná nepřipadala...(14.7.2006)

Fru Fru říkal, že odpouštět je lidskééééééé..... Opravdu legendární podívaná a skvělá komedie, na kterou jen tak člověk nezapomene. S bratrancem jsme jí hodně sjížděli na videu a uctívali gang, jenž pracoval pro Fru Frua. Dominic Barto v dabingu Jana Přeučila tady nemá chybu. Kdo by neznal jeho přískřipnuté ruce a neskutečný počet facek, kterými obdařoval svou partu, hehe. Nezbývá než, všem kteří dali méně jak tři hvězdy ukázat paroháče ! :-)(10.5.2016)

• wray

viem ze ked som bol maly tak toto bol pre mna jeden s top filmov - proste strasna sranda, super hlasky, bitky... a dvojka (na ktoru sa po dlhom case este len chystam) to bola uplna lahodka! dnes po cca 20 rokoch som sa na to pozeral a ano, bola tam nostalgia, ale vtipy uz boli nejake trapne, cele to bolo take "detske" a aj ked je jasne ze takyto film sa neda brat vazne - bolo to proste slabe :/ Jedine co sa mi za 20r nezmenilo a stale bolo vyborne je hlavna piesen, ale to este dobry film nerobi. Proste - nebudem kazit nikomu iluzie ak si to chcete pozriet z nostalgie (prvodivakom ale fakt neodporucam...), mozno vas to oslovi viac, ja som bol sklamany, tak len 1* (ale ako vravim - nic to nemeni na tom ze sa chystam aj na 2jku :))))))(2.2.2013)

Ano, Bud Spencer a Terence Hill jsou jasně lepší, ale Šimon a Matouš byli také hodně dobří. Neustále před něčím a někým utíkali, před mafií, před policií a z toho vyplývaly komediální situace, do kterých se společně dostali. Je to legrace od začátku do konce. Vůbec navadí, že ti dva nerozluční kamarádi jsou vlastně jen kopií jejich slavnějších kolegů. Jako malá jsem si myslela, že to jsou ti samí. Ta podoba je prostě neuvěřitelná.(24.10.2008)

• - Slavnou filmovou písničku s názvem  "On My Way" nazpíval herci tří hlavních rolí, tedy: Paul L. Smith (Butch), Antonio Cantafora (Toby) a Dominic Barto (Lucky). (sator)

• - Italové jezdili vpravo od doby Mussoliniho, v nákladních vozech včetně filmového Fiatu 691 ale měli volant na pravé straně kvůli výhledu. Viděli tak lépe na krajnici a pravou stranu vozovky. z toho samého důvodu měli stejné uspořádání i ve Švýcarsku. Hlavní důvod tedy byl, aby viděli případné nebezpečí na kraji vozovky jako sráz a podobně. (7ynek)

• - Natáčanie filmu prebiehalo vo francúzskych mestách Menton a Nice. (dyfur)