Šimon a Matouš jedou na rivieru

• Španělsko

Simón y Mateo

• Itálie

Simone e Matteo un gioco da ragazzi

Šimon a Matúš idú na riviéru

Kid Stuff

Convoy Buddies

Komedie

Španělsko / Itálie, 1975, 105 min

• Jaromír

Mám raději : Dvojníky, Pravou a levou ruku ďábla, Jestli se rozlobíme budeme zlí. Tohle je jen odvar. Hlášek a vtipů je ve filmu dost, ale děj, oproti výše uvedeným, je hodně slabý. Každopádně se ale i tak občas podívám na životní příběh těch dvou ztroskotancu, kterým se nic nedaří. Člověka to dostane do pohody, a o to myslím jde především. Film už nemá takovou sílu, jako kdysi...(2.8.2008)

Je to o nieco menej detinske ako prvy Šimon a Matouš a ma to aj zaujimavejsiu zapletku. Cesta z bodu A do bodu B a naspät. No a na tom sa neda nic pokazit. Tentokrat su Šimon a Matouš tak strasne naivni, az su roztomili. Zaporaci uz tiez nie su natolko neschopni az by ma to sralo, ale väcsinou je ta ich nemotornost zabavna a Šimon a Matouš maju casto pri ich likvidovani viac stastia ako rozumu. Sklamalo ma, ze znova ako minule, pouzili ako ustrednu pesnicku On my Way, ktora mi uz po chvili fakt liezla na nervy. Bitiek je o nieco viac a aj ked sa nevyrovnaju tym, ktore predvadzali Bud a Terence, tak su celkom vitpne. Takze vysledkom je priemerna komedialna jednohubka a celkom akceptovatelna kopirka svojich slavnejsich predobrazov. 5/10.(2.10.2017)

Sic byla dvojice herců dána dohromady jenom proto, že Hill se Spencerem byli nesmírně populární, ale to vůbec nevadí i napodobeniny mohou být skvělé (někdy i lepší). Naprosto dokonalé hlášky, bitky, herci a skvostný dabing (Novu bych za jejich nový humusdabing nejradši vybombardoval!). "Kdyby nás viděl Fru Fru, byl by na nás pyšnej!" "Asi nás už neuvidí"(16.5.2003)

Tenhle první díl oproti dalšímu pokračování u mě moc nezafungoval. Šimon a Matouš se hlavně v první polovině nedostali moc do svých rolí nebo je zbytečně přehrávali ad absurdum, vtipných momentů moc není a ta naháněná dvou kamionů mi teda přišla dost mimo (stejně jako samoopravovací kamion), gangsteři taky nedostávají tolik prostoru jako v druhém díle, prostě celkově tam není tolik úsměvných scén jako v dalším pokračování.(29.4.2011)

Skvela napodobenina panu Spencera a Hilla, dokonce tak dobra ze sem je driv ani nerozeznal :) Ale i kdyz sou hlavni predstavitele jini, tak oba filmy si kvalitou s jejich SH protejsky nezadaji. Film je vtipny, choreografie bojovych scen nevsedni, proste perfektni zabava k pivu a preclikum. Jen doporucuji(6.6.2006)

• - Natáčanie filmu prebiehalo vo francúzskych mestách Menton a Nice. (dyfur)

• - Slavnou filmovou písničku s názvem  "On My Way" nazpíval herci tří hlavních rolí, tedy: Paul L. Smith (Butch), Antonio Cantafora (Toby) a Dominic Barto (Lucky). (sator)

• - Italové jezdili vpravo od doby Mussoliniho, v nákladních vozech včetně filmového Fiatu 691 ale měli volant na pravé straně kvůli výhledu. Viděli tak lépe na krajnici a pravou stranu vozovky. z toho samého důvodu měli stejné uspořádání i ve Švýcarsku. Hlavní důvod tedy byl, aby viděli případné nebezpečí na kraji vozovky jako sráz a podobně. (7ynek)