Dej je situovaný do roku 1850, kedy Mary Rutledge (Miriam Hopkins) prichádza z východného pobrežia USA až do San Francisca a dozvedá sa, že jej manžel je mŕtvy. Po krátkom čase sa zamestná ako krupiérka a zbalí ju istý mocný muž, Luis Chamalis (Edward G. Robinson). Nie je s ním ale šťastná, pretože je žiarlivý a nemá zľutovanie nad ľuďmi, ktorí mu prekážajú. A to pritom ešte nestretol Jima Carmichaela (Joel McCrea), do ktorého sa Mary zaľúbi... (MikO_NR_1909)

Flego

Poctivo natočená zromantizovaná dráma z čias zlatej horúčky v Kalifornii. Celý príbeh sa točí okolo sympatickej Mary ( Miriam Hopkins ), ktorá pracuje v rulete pre zbohatlíka Chamalisa ( parádne odporný Edward G.Robinson ). ()

classic

Škoda,že Howard Hawks,ktorý sa pohyboval v x y žánroch,nie je vôbec docenený,ja,čo som od neho zatiaľ videl sú všetko kvalitné počiny,a tento ako je zvykom,patrí k tomu najlepšiemu v jeho filmografii. Snímok dominuje najmä výrazným„ Zlosynom”,ktorého som nenávidel od samého začiatku,a to Edward G.Robinson,za to Miriam,chladná kráska hrá akoby na„ dve strany”,ale karty zamieša jeden fella,ktorý fajnovo rozpráva... Výborná atmosféra,kamera je doslova „cítiť”,klasická Howardova réžia niečo vysvetluje,toto dielko je z Hawksovej„dielne” pomerne málo známe,ale nie u mňa,u mňa dominuje na plnej čiare. ()

rikitiki

Hodně cynický western s velmi cynickou hlavní hrdinkou, která přijíždí do necivilizovaného San Francisca jako zlatokopka. Samozřejmě, že ne jako prospektorka, ale jako žena, která hledá muže, co ji zahrne zlatem. Což se jí zčásti podaří, ale jaksi přitom nedojde na city, které se dostaví až po setkání s naivním, ale ne hloupým zlatokopem - básníkem. Vykreslení poměrů ve městě, kde je jediným zákonem zlato, je nezvykle otevřené a kruté. Přehlížení práva, národnostních menšin, krvavé potlačování všech náznaků, že by se situace dala změnit a ve městě zavést pořádek - to všechno působí drsně a surově. Miriam Hopkinsová hraje Mary/Swan s přehledem, cynická žena, která kvůli zlatu zajde až kam to jen jde, aby pak dojala, když srdcervoucně prosí o život muže, kterého opravdu miluje. Joel McCrea se zhostil role zlatokopa s poetickou duší s opravdovostí, kterou měl ve vínku. Jeho postavy jsou vždycky přesvědčivé a takové, že vzbuzují důvěru, do které by se ráda svěřila každá žena. ()

MikO_NR_1909

Musím zvýšiť, film disponuje neopísateľným čarom, pozbieral Wylerovskú nostalgiu a Hawksovu poctivú adaptabilitu. Príbeh je pomerne jednoduchý, ale mám ho rád. To ťažko odôvodním popismi, treba si to pustiť a nechať sa unášať. ()

Martin741

Videl som uz Pretty Woman s Julcou Roberts, a taxom sa rozhodol podohanat starinky -toto je teda odne stara romantika, le rezisersky na urovni, dialogy su obycajne a tie prevazuju, Miriam Hopkins bola skvela, videl a som aj Edwarda G. Robinsona /Double Idemnity/ . 77 % ()

majo25

Že by to bol nejaký napínavý dobrodružný film to nie, skôr taká typická romantická melodráma z časov zlatej horúčky v Kalifornii, kde džentlmeni už dávno vymreli, resp. sa ešte žiadni nenarodili. Prvá polka je mdlá, nie je v nej nič zaujimavého, do toho ešte tá slizká romantika. Druhá polka sa lepší, nechýba v nej vidlácky humor i drobec akcie. Z hercov však vyčnieva iba jedna postava - hlavný záporák v podaní Edwarda Robinsona. ()

PELC

Poctivě natočené béčko.Moc dobrá hudba a především velká plejáda slavných herců.Mě například naprosto uchvátil Walter Brennan. ()

vitekpe

Tohle je predevsim film pro Miriam. A Miriam, to je laska...takze ja jsem byl spokojen. :-) Film je dobrodruzne melodrama, poctive natocene, a pokud mate naladu prave na tuto kvalitu, tak si ho uzijete. 3+ ()