poster

Krev z hrobky mumie

 • anglický

  Blood from the Mummy's Tomb

Horor

Velká Británie, 1971, 94 min

Předloha:

Bram Stoker (kniha)

Scénář:

Christopher Wicking

Kamera:

Arthur Grant

Hudba:

Tristram Cary

Producenti:

Howard Brandy

Scénografie:

Scott MacGregor
(další profese)
 • corpsy
  ***

  Úprimne povedané, radšej by som privítal ako zafačovaná zhnitá zombie kántri svoje obete, než sa pozeral na schizofrenickú ultrasexy brunetku, ktorá by sa hodila rovno do nejakého vtedajšieho dobového porna. Napätie síce neabsentuje, ale jeho málo a po väčšinu času ide o možno viac než dosť nudnú konverzačku.(1.12.2011)

 • Jimmi
  ***

  Tento horor dostane odo mna zasluzene 3 hviezdy(najradsej by som dal 3 a pol).Velmi sa mi pacil vykon Valerie Leon(a bola aj fakt "astonishing beauty" ako som sa docital v jednom prispevku na imdb:)),ktora tu hrala dvojulohu a taka fajnova "old school" hororova hudba. Napad sa mi velmi pacil ale nieco tomu chybalo... smrte mohli nejako lepsie vykreslit. Po zhliadnuti tohto filmu som dostal chut si precitat kniznu predlohu od Brama Stoker.(a citat ma teda fakt velmi nebavi)...(10.1.2006)

 • kaylin
  ***

  Nevím, jestli je to z nostalgie nad tím, že se „Krev z hrobky mumie“ stalo posledním filmem série, anebo proto, že je v hlavní roli krásná žena, ale jednoduše mě snímek „Krev z hrobky mumie“ ze všech čtyř mumiích filmů od Hammeru bavil nejvíce. Přišel mi nejvíce děsivý, nejvíce krvavý, což nutně nerovná se horor, ale v tomhle případě funguje, no a navíc to ještě bylo sexy. Za mě prostě poprvé u mumie od Hammeru nadprůměr.(1.2.2016)

 • darkrobyk
  ***

  Klasická hammerovka postrádá švih filmů s Draculou a Frankensteinem a navíc je zbytečně dlouhá. Přesto má několik působivých scén, mezi něž se řadí především úvodní obřad v hrobce. Ano, dnes bychom volali po větším naturalismu, doslovnosti, ukázání useknutí ruky v detailu a možná i úplné nahotě kněžky Tery, ale nahlíženo dobou vzniku jde o pěknou scénu včetně zakončení před hrobkou, kdy kněží padají v bouři k zemi s rozervanými hrdly. A jistě by nejeden současník uvítal mohutné rudé gejzíry z rozdrásaných hrdel...byť ke konci i na ten rudý výstřik dojde. Fanoušek Hammeru ale samozřejmě hledá něco jiného. Napětí, strašidelnou atmosféru, stylové kulisy, ulice zahalené v mlze, bouři a smrt číhající na každém rohu. Navíc Valerie Leon je krásná, byť chvílemi má člověk pocit, že sleduje erotický film a ona to rozbalí naplno (což je nakonec škoda, že nikoliv... a zůstalo jen u poodhaleného poprsí a dokonalé obnažené figury zezadu). Ač místy film poněkud drhnul v nevyváženém tempu, celkově jsem spokojen. A samotný závěr si zaslouží pochvalu. 3,5*(25.11.2017)

 • liquido26
  ****

  "Ještě spí a spí a spí dívka zakletá, z pahýlu jí kaluž krve vytéká." ___ Poslední díl série Mummy filmů studia Hammer. S výjimkou jedničky je tento film rozhodně nejlepší a nejoriginálnější. Nejedná se totiž o ten klasický příběh, kde svalovec ve špinavých obvazech po tisíciletích ožije a začne terorizovat své objevitele. Tentokrát tu máme jakousi jednorukou polonahou egyptskou Šípkovou Růženku, která si poklidně spí ve své hrobce a z useklé ruky jí stále kape krev, zatímco ruka samotná si běhá po všech čertech. Úplnou náhodou jí hlavní hrdinka z oka zcela vypadla, no a nechybí ani hlavní záporák, který chce Sleeping Beauty Teru oživit a tak začne vražďovat bývalé členy expedice, neboť chrání artefakty, co jsou k tomu potřeba. Film je až netradičně krvavý, body count je opravdu velký (!!!!!!SPOILER!!!! Vlastně zemřou úplně všichni, co se na plátně objeví. !!!KONEC SPOILERU!!!), atmosféra je taková docela pochmurná a objevuje se zde pár dobrých a originálních nápadů. Hodně se mi také líbil nejednoznačný konec.(24.9.2011)

 • - Hlavní hvězdou filmu měl být původně Peter Cushing. Ten se ale nakonec natáčení účastnil pouze jediný den. Další filmování musel zrčit kvůli vážné nemoci své ženy. (Šakalík)

 • - Režisérem filmu byl původně Seth Holt, ale během natáčení zemřel a film dotočil Michael Carreras, který ale v titulcích není jmenován. (Matio)