Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kamaráti Joe (Ansel Elgort) a Dean (Taron Egerton) sú inteligentní, vtipní, charizmatickí a mladí. Jedno však nie sú - bohatí. A to je niečo, čo by si obaja priali. Využijú svoj talent a kamarátov z bohatých rodín na založenie finančného podvodu na štýl pyramídovej hry. Táto hra je však omnoho nebezpečnejšia, ako si myslia, najmä keď sú ochotní spolupracovať so skúseným podvodníkom Ronom (Kevin Spacey). (cingi.t)

(více)

Recenze (35)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Ty titulky šly šíleně rychle, takže jsem úplně nepobral jak k těm prachům přišli, ale tomu většinou nerozumím. Druhá krimi část nebyla špatná, herecký výkony dobrý, v případě Kevina Spaceyho to snad nebude poslední film, i když vím prd jaká je pravda v jeho kauze. Za to Emma, to je moc hezká kauza. ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Poměrně zajímavé téma, jenže pak takový obří průser v pokladnách. Zřejmě hlavně kvůli nastupujícímu bojkotu Kevina Spaceyho (tou kauzou stále opovrhuji), ale vycházející hvězda Egerton měl jistě větší ambice. S Baby driverem Elgortem tvoří celkem zajímavou dvojku, ale pravdou je, že film samotný je čistý průměr, který se ke konci zvrhne v nepředvídanou mafiánskou vendettu a hlavním kladem je, že film režisér nijak zvlášť nenatahoval, protože další půl hodina navíc by to zabila úplně. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Hollywoodem odepsaný Kevin Spacey a několik mladých hereckých nadějí v typickém (ač skutečném) příběhu o jednom blyštivém vzestupu a strmém pádu. Nic nového nebo sofistikovaného se k nám nedostane, dramatického jakbysmet a bohužel i s tempem je to velmi podobné. Dlouho se mi nedařilo dostat na „stejnou vlnu“ jako parta mladíků, kteří zbohatli na jednom investičním schématu. Samozřejmě nejvíc se ovšem mluví a bude mluvit v souvislosti se Spaceym, na jehož osobě se ukazuje zaoceánské pokrytectví v té nejryzejší podobě. Snímek se v Americe hrál jen v lokálních kinech a po hercově sexuální kauze tak jde o další ránu poté, co ho vyštípali ze seriálu Dům z karet (právě Spacey seriál „udělal“) a co jeho postavu ve filmu Všechny prachy světa přetočili. Svět se zbláznil. A lepší už to zřejmě nebude. ()

Real Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

"THE PERCEPTION OF REALITY IS MORE REAL THAN REALITY ITSELF." ----------- Týmto filmom sa s Kevinom lúčim a pomaly pripravujem na jeho dočasnú, niekoľkoročnú absenciu na filmovom plátne prvej ligy. V BBC podal kvalitný, nadpriemerný výkon, no neviem sa akosi oprostiť od myšlienky, že ak by vedel, že sa jedná o jeho "poslednú" rolu, vydal by zo seba ešte o čosi viac a pravdepodobne by z toho bol absolútny výkonový strop. Bolo predsa aj na čom stavať. Snímok pojednáva o investičnej skupine Billionaire Boys Club, ktorá zbohatla prostredníctvom Ponziho schémy. Film do prvej hodiny hodnotím veľmi kladne, no s prichádzajúcim záverom (posledných 30 minút) sa situácie viac a viac vyhrocovali, až vysoká kadencia dramatických udalostí spôsobila, že film už nepôsobil autenticky. Aj keď paradoxne sa to všetko skutočne stalo. ()

silentname 

všechny recenze uživatele

"Billionaire Boys Club" hodnotím nakoniec veľmi pozitívne. Máme tu plno schopných herecých výkonov, story, ktorú sa oplatí poznať a okrem toho vynikajúci výkon Kevina Spaceyho, ktorý absolútne exceluje v tejto role. Ako je na konci povedané, "Amerika je miesto, kde prachy znamenajú rešpekt. A nezáleží na tom ako ich človek získa, podstatné je len to, že tie peniaze má." A sledujúc dnešné smerovanie "najúžasnejšej krajiny sveta" si to myslím úprimne, že to platí stále. Film je podľa mňa dobre zrežírováný, má dobré tempo, zaujímavé postavy, bol som zvedavý kam sa to celé posunie a okrem toho musím pochváliť mladého Ansela Elgorta, ktorý sa konečne opäť objavil v dobrej role, kde pôsobil prirodzene a skvele. Vizuálne film vyzerá dobre, Elgort a Emma Roberts pôsobia dostatočne uveriteľne a rovnako aj priateľstvo medzi Joe-om a Deanom je spracované veľmi dobre a človek by veril, že sa to tak skutočne udialo. Ako som si povedal, nie vždy platí, že príde šťastný nový rok a najmä to platilo pre našich hrdinov v roku 1984. Kým jeden rok boli majstri sveta a patrilo im všetko (aj keď len na papieri), tak netrvalo to dlho, aby ich úžasný domček z karát nasledujúci rok padol. A stačilo k tomu pritom skutočne málo. Hodnotenie: B+ ()

Marze 

všechny recenze uživatele

James Cox se pokusil o nápodobu Martina Scorseseho. Má to všechny ingredience, ale je to napůl dopečené. Zajímá se o plytké věci místo o důležitější morální dopady. ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

První polovina kdy parta mladých kluků dobývá svět, za pomocí Ponziho schématu ojebává kde koho a užívá si života je taková tradičně zábavná. Jakmile se jim to začne takříkajíc srát, byť je to zábavné pořád stejně, už je to poněkud zkratkovité a přitažené za vlasy, ač se tedy údajně jedná o inspiraci skutečným příběhem. Jako celek spíš takový solidní průměr. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Parta výrostků dobývá finanční svět, přičemž zpočátku se všechno nese v odlehčeném tempu, které je dneska děsně cool. To by mi ani tak nevadilo, ačkoliv je fakt, že jsem se do toho pořád nemohl dostat, což bylo dáno i ne příliš zajímavými postavami. Spíš jsem čekal na druhou polovinu filmu, kdy se to podle očekávání zvrtlo. Ale ani tady mě film nijak zvlášť nepotěšil. Přestala to být sice taková pohodička, ale vzdor dění jsem neměl pocit, že by nějak zvlášť přituhovalo. Zajímavé to bylo především herecky. Vedle výborného Spaceyho, který si střhl na delší dobu svou poslední roli, mě bavil především Elgort, ale ani on svojí postavu nedokázal vytáhnout nad průměr. Nemůžu říct, že by to bylo špatné, ale na druhou stranu tu není nic, co bylo hodné zapamatování. 50% ()

kajas 

všechny recenze uživatele

Film, který by moc chtěl navázat na úspěchy "Vlka z Wall Street" a "Sázky na nejistotu". K tomu by ale potřeboval minimálně lepší scénář, protože druhá polovina už se prostě sype a nepůsobí vůbec autenticky. Kluci v hlavních rolích se ale moc snaží a upřímně doufám, že tohle není úplně poslední Spaceyho role. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Dôstojná rozlúčka Spaceyho s filmovým plátnom, hoci tu bol "len" za výraznejšiu vedľajšiu postavu a celé to šialenstvo so sťahovaním filmu z kín je totálne smiešne. Film je ďalším z radu filmoch o gambleroch, ktorí sa snažia zarobiť na burze, ničím výnimočným nevybočuje z radu, snáď len príbehom samotným, ktorý núti sa zamyslieť nad tým, prečo sa ľudia tak bezcieľne ženú za peniazmi, ako by ferrari alebo kokaín mal urobiť ich život šťastnejší. Ale tento presah nebol tak zábavný ako filmy z podobného súdka, napríklad Vlk z Wallstreet. Mladý Elgort je nádejným hercom. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

není to až tak špatné,ale že by to bylo terno se taky říct nedá.V první polovině jdou tvůrci na diváka odlehčenou cestou ve stylu Vlka z Wall Street a celkem se jim to daří.Ve druhé polovině kdy se věci dle očekávání zvrtnou už to až taková sláva není.Herecké obsazení není špatné,ale všechny válcuje Kevin Spacey,který dokazuje že na plátně bude hodně chybět...40% ()

Soweek 

všechny recenze uživatele

Velmi kvalitní herecké obsazení doplácí na nekvalitní režii, nedotažený scénář a samozřejmě na Spaceyho pověst. Ať je Kevin mimo plátno jaký je, na plátně je stále king, i když zde už zřejmě uplně naposled. ()

Lukoboss 

všechny recenze uživatele

Začátek vypadal velice slibně, takovej ten styl ála Vlk z Wallstreet. Navíc vidět v něčem K. Spaceyho teď bude spíš vzácnost, takže to určitě body přidává. Horší je to ale s postupujícím příběhem, protože film padá a padá, stejně jako finanční křivka hlavních hrdinů. A navíc oba mladí hlavní hrdinové jsou si dost podobní, což je vždycky mínus. Ti se sice herecky snaží, nicméně stát vedle Spaceyho není žádná sranda, protože ten si celej film krade pro sebe. Stopáž je dostačující, být film delší, dopadl by ještě hůř. ()

xmy 

všechny recenze uživatele

Začátek hodně dobrý, zhruba do poloviny mne BBC neskutečně bavil. Jak už to ve světě filmu občas bývá, v druhé půlce přišel mírný sešup dolů. Nikterak tragický, to v žádném případě, jen mít film lepší režii a asi i větší rozpočet, mohla to být slibná "konkurence" pro Scorceseho Vlka z Wall Street. 3*+ ()

Bozvav 

všechny recenze uživatele

Banda adolescentů dobývá svět. Nebýt Kevina v podstatě nekoukatelný patos. Takto jakž, takž. Jako největší slabinu vidím casting, dramaturgii a hudbu. Za mne 50% max. ()

Reklama

Reklama