Reklama

Reklama

Maniac

  • USA The Maniac
Trailer

Obsahy(1)

Rozbitý přívoz pozdrží malíře Geoffa Farrella v malém venkovském hotýlku kdesi v Provence na místě, o kterém se před několika lety psalo v souvislosti s tzv. acetylenovým vrahem Georgem Beynatem – mužem, který vzal po napadení dcery Annette spravedlnost do vlastních rukou tak brutálním způsobem, až skončil v ústavu jako duševně chorý. Pohledný umělec nejprve koketuje s Annette, pak ale podlehne svodům její nevlastní matky Eve. Eve vymyslí způsob, jak by si mohla zařídit život jen s Geoffem – když za pomoci ošetřovatele zajistí Georgovi útěk, manžel odjede i s Annette ze země a vzdá se práva na hotel. Plán vychází, než je v kufru auta objevena mrtvola ošetřovatele. Zdá se, že George s opuštěním Francie zase tak nespěchá. (dopitak)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (8)

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Jeden opravdu ranný slasher, nebo spíše jaká-si psychologická detektiva od společnosti Hammer (která produkovala spíše barevné gotické horory, Frantíky, Drákuly nebo Mummie). Ostrá černá fotografie, vizuální přitažlivost, dobrá hudba, napínavé sekvence, nečekané zvraty. Celkově i dobrý děj, zasazený do nějakého francouzského malebného městečka. Vražda na začátku fimu pet-lampou, byla hodně znepokojující, člověk si říkal, že se nejspíš opravdu nudit nebude, později film ztatil poněkud tempo, věnoval se spíš jednotlivým osobám a jejich charakterům, aby se nakonec divák nestačil opravdu divit, velmi překvapující odhalení (rozuzlení) bylo na spadnutí...Ostatně po celý film jste de facto nic netušili, tvůrci nechali diváka jak se říká na holičkách a nechali ho hádat...Celkově se tedy jedná z mého pohledu velice překvapivý snímek se šíleným paronaidním zabijákem sice ve vedlejší roli ale to by nevadilo. Podobné filmy: Psycho 60', Peeping Tom 60', Dementia 13 63', Paranoiac 63' (Hammer), Strait-Jacket 64', Sweet Charlotte 64, nebo Hysteria 65' (Hammer). ()

gumli 

všechny recenze uživatele

Čiernobiely film od Hammeru.Od nich som zvyknutý na horrory,ale to nie je horror.Film je anglický,ale dej sa odohráva vo Francúzsku v malej dedinke Camargue.Je to skôr psychologický thriller.Aj keď to nie je nejaký extra dobrý film,stojí za sledovanie.Dej je hodne zamotaný,treba dávať pozor.Film začína riadne z ostra,brutálna vražda s autogénom,to sa nevidí.Vo filme je hodne zvratov ktoré držia divákov v neistote.Takže pre niekoho sklamanie,pre niekoho potešenie.Pre mňa ani jedno ani druhé.Tiež je tam plno intríg a aj nenaplnená láska. ()

Reklama

pepua 

všechny recenze uživatele

Chcete-li se protrápit k výbornému konci skrz půlhodinovou nudnou romanci plnou prázdných frází typu miluji tě a další stejně nudnou půlhodinku vyšetřování, prosím. Co stojí za to je úvod a vyústění příběhu. Díky tomu to nakonec není špatný, ale jenom hrozně nudný film. Přiznávám, že jsem měl větší očekávání a doufal, že se to zlomí co nejdřív, ale bohužel několikrát je příběh naprosto mimo. Označení horror je samozřejmě mimo také… ( A proto jsem si dovolil to v popisu filmu poupravit dle imdb) SPOILER: Např. ona snaha milence pomoci vysvobodit manžela z vězení, zatímco manželka je jeho milenkou, mi připadá docela nesmyslná… ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Závěr je takový maličko překombinovaný, jako kdyby se tvůrci snažili ještě všechno zamotat na poslední chvíli, zbytečně se to natahuje, ale přesto mám pocit, že tohle je skutečně jedna z prvních ukázek slasherů. Není to texasko-masakrální, ale má to vlastní styl, vlastní poetiku, která je místy skutečně šílená. Tohle se mi líbí. Už tehdy se snažili tvůrci zajít trochu dál. Není to až tak daleko, ale někdy se musí postupovat menšími kroky, aby se z toho obecenstvo nezbláznilo. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Velice solidní počin. Předně to není žádný slasher ani horror, ale spíše psychologická detektivka, není tu ani nic brutálního. Povedlo se prostředí francouzského pobřeží, film má příjemnou letní atmosféru, k čemuž pomáhají i dobová a krajová vozidla (Citroën). Zamotaný děj neochvějně spěje k vrcholu, kterýžto dává tušit četné zvraty. Moc příjemná b&w kamera. ()

Galerie (10)

Reklama

Reklama