Keunalui bonwigi

Komedie / Romantický

Jižní Korea, 2016, 103 min

Kyoo-jang Jo

Kyoo-jang Jo

Taková hezká romantická komedie, která nabízí to, co očekáváte. Romantiku, hezké lidi, milostný příběh, který je až pohádkový, a sem tam nějakou gradaci napětí a emocí. Končí to očekávaně, nepřekvapí to, prostě to, co chcete. Ale nějak si nemůžu pomoct, to korejské balení se mi líbí víc než americké. Většinou. Navíc je to místy opravdu vtipné.(30.3.2016)

"Nevadilo by vám se se mnou dnes vyspat?" 4*, protože: 1) Nevadí mi (mám rád) pomalé tempo vyprávění. 2) Chtěl jsem vidět kvůli Moon Chae-won a ta nesklamala, naopak předvedla několik nových sympatických výrazů a dokazuje nadále svoji schopnost hrát a přirozenost. 2) Yoo Yeon-seok je taky dost dobrý herec, jen mě nezajímal tolik :). 3) Potěšilo mě pár známých tváří ve vedlejších a epizodních rolích. 4) Má to pěknou hudbu. 5) Návrh sexu zadané ženě není zcela standardní téma. ■ MV s nepůvodní hudbou: https://www.youtube.com/watch?v=QDs8ZfMdAos(1.12.2016)

Jak to asi dopadne, když se pár minut po seznámení zeptá bezprostřední svůdník lehce upjaté holky, zda s ním stráví noc... Zas jeden z filmů, kde si Korejci nehrajou na nepolíbené svatoušky a nebojí se o sexu i mluvit :) Nejsou tu sice žádné odvážné postelové scény, ale ani to není film, kde se dvojice sotva chytne za ruce. Pohodová, místy vtipná romantika se sympatickou hlavní dvojicí. Bonusem pak ještě byly pěkné podzimní exteriéry a tour Busanem. Přeloženo.(21.9.2016)

• Narciska

Tento film mi doporučila osoba, jejíhož úsudku si velmi vážím. O to více nechápu její zaujetí tímto filmem. Ani jednomu jsem nevěřila - on pro mě zůstal floutkem, jí jsem zas nežrala předstíranou cudnost. Nacházeli se spolu v tak trapně nepravděpodobných situacích, že místo romantiky navozovali u mě podezřívavost. Vedlejší postavy byly dobré jen pro vývoj zápletky mezi hlavními postavami - její kamarádky byly posluchačky, to abychom věděli, co si myslí, příp. si takhle jednoduše příběh ještě na půl hoďky zamotali, jeho kamarád neustále padal do děr a ztrácel věci, snad aby nás pobavil, získal trvalou roli beztvarého smolaře. Kdyby jednou, dvakrát, třikrát, ale on nic jiného projevit nemohl, zajatec filmařů. Závěrem bych ráda uvedla, že jinak se mi korejské filmy líbí. Líbí se mi proto, že jsou současné, tedy že přirozeně zapojují techniku a moderní styl a reagují na zběsilý vývoj dnešního světa velmi nenuceně, že jsou z kulrutního prostoru, jehož vyjádření vyznívá velmi poeticky a u některých vyniká též jemným, neotřelým a skromným humorem. Tento film se místo toho stal americkým průměrem s předvídatelnými scénami, drobnostmi, kterým se autoři snažili dát zásadní význam, protože na nic lepšího nepřišli, a podbízivou hudbou. Jakoby ze všeho včetně herců v tomto filmu křičelo :"Jak se ti líbím? Dívej se, dívej diváku, jak snadno ti hraji na city se svými klišoidními triky a nápady."(6.8.2017)

Po delší době zase k něčemu píšu komentář, protože tenhle krásný film si zaslouží aspoň pár slov chvály. Je to romantika jako blázen, ale pokud patříte k těm, které nikdy neomrzí dívat se na to, jak láska zvítězí, pravděpodobně se budete u sledování rozpouštět stejně jako já. Mezi dvojicí Mun a Yu to zatraceně jiskřilo a jejich oťukávání je sranda od samého začátku. K tomu si připočtěte pěknou hudbu, sem tam nějaký vtípek a hlavně hromadu sladkých gest a všeho, co ke správný slaďárně patří. 4,5*(29.11.2017)