Češi na cestách (TV pořad)

Dokumentární

Česko, 2015, 8x36 min

Pavel Klener
  • moriero

Já jsem galantní člověk plný taktu k ženám, seniorům a prostým lidem. Jak to tedy říci kulantně? TY VYPATLANÉ HNUSNÉ PRASNICE A VYPASENÍ IMBECILOVÉ V ÚCHYLNÝCH BIFOKÁLNÍCH BRÝLÍCH NÁM SICE DĚLAJÍ ZA ČÁROU OSTUDU JAK HROM, ale zase, jak podotkl Luděk Staněk na Streamu: rafinovaně sdělují migrantům, že k nám fakt ne.(28.5.2016)

• GeusX

Co to je? Vždyť je to normální cestopisný dokument (sponzorovaný cestovkou) ve kterém je komentář prokládán záběry dvou "vyvolených" dovolenkářů... Nic tam nedělají, jsou jen na dovolené a pronášejí sem-tam nějaké plky kvůli kameře. Poroč tam jsou, k čemu? Vyjímečně hodnotím po prvním díle a nevidím důvod k dalšímu sledování. Trochu jako Ženy na cestách, jen tam ti účastní nemají tolik prostoru k opruzování svými moudry. edit: Nechal jsem se ukolíbat relativně neškodným prvním dílem... Po přetrpění dalších dvou dílů musím s hrůzou v očích a navštívenkou od psychiatra konstatovat, že to může být ještě horší... Ano, je to pokračování "úžasného dokumentu" Ženy na cestách a snižuji na "odpad". Jakýkoli jiný cestopisný dokument je lepší než tento degenerativně zmutovaný hybrid.(10.1.2016)

• Matesmates

Další z várky pořadů, u nichž si můžete v klidu zaodpadovat a následně jich využít pro svou evil dušičku, když se zrovna chcete zasmát hloupým lidem. A má to i zajímavé společenské aspekty. Najednou zjistíte, že taková reklama každých pět minut, abyste předchozí porci intelektuality mohli vstřebat s pomocí pořádného panáku oblíbené skotské či rumu, by vůbec nebyla k zahození, a dokonce získáte pochopení, proč občas nějakému Tunisanovi přeskočí v hlavě poté, co mu dvojice pouze česky mluvících turistů o hmotnosti malého slona roztrhne jeho oblečení za 200 dinárů a ještě blbě čumějí (spoiler!). Vše korunují Vydra s Bouškovou, ta ostřílená dvojice vypravěčů, kteří svými duchapřítomnými a pohotovými komentáři dovedou pravidelnou dávku primitivismu k dokonalosti. Teď už jen zbývá natočit pár legendárních dílů alá hádka matky s dcerou v Poště pro tebe, nejblbější blondýna z Prostřena nebo fenomenální příběh Věrky z Výměny manželek, aby měli YouTubeři co remixovat.(18.1.2016)

• raikonen16

Stačila chvilka tohohle hororu a rázem byla odhalena pravda. Perfektně natočená kampaň, aby jakýkoli cizinec, který by jen trochu zatoužil zamířit za žitím do České republiky byl okamžitě odrazen. Vyslyšte legendu dvou obyčejných Čechů s IQ, které kdybychom sečetli, tak se nedostaneme ani na počet dílů Harryho Pottera. Dva cestovatelé a jedná úžasná destinace, tím myšleno jeden exemplář, který svým pozadím zabírá půlku letadla a je rád, že do pěti napočítá a druhý, který je rád, že trefí z práce domů a namaže si chleba máslem. Už tady každý divák vycítí náznaky parodie, ale autoři to tak očividně nemyslí. Oba navíc ovládají plynně snad všechny jazyky světa, navíc schopnost je všechny použít v jedné větě je neuvěřitelná. K tomu skvostný hlasový doprovod mistra Vydry a hvězdy Bouškové a je tu zaděláno na televizní zázrak. A aby toho nebylo málo, product placement, kterým by se nemohl chlubit ani James Bond, zajištěný díky skvělé práci kamery, která zabírá kreditní karty a loga pojišťoven kde se dá. Fenk jů very mač, bat dis is šit. PS: V případě zhlédnutí delšího čas než je jedna minuta vám stanice zaručuje návštěvu psychiatra zdarma. A to se vyplatí!(27.1.2016)

• SOLOM.

Nebudu tu tvrdit, že úroveň pořadu je bůhvíjak skvělá, ale něco jsem si z něho přece jenom vzal. Nebudu se tu bavit o výběru jednotlivých účastníků a o jejich IQ už vůbec ne, ale já se bavil hlavně z cestovatelského hlediska. Rád jezdím každý rok poznávat nové krajiny i cizí kultury (ne nesouhlasím s migrační vlnou…) a i při sledování filmů se rád kochám prostředím, kde se natáčelo. Takže po této stránce bylo příjemné znovu vidět některé města,památky – ale jinak je/byl pořad vážně bída.(14.3.2016)