Češi na cestách (TV pořad)

Dokumentární

Česko, 2015, 8x36 min

Pavel Klener
  • rakovnik

Po úspěchu "Žen na cestách" zde máme zbrusu novou, originální a velmi dlouhou reklamu nejmenované cestovní kanceláře. Díky, ale že bych se musel dívat na moře, ve kterém leží a výská zrovna třeba V*ka, to opravdu nemám zapotřebí - raději bych se díval na skutečného plejtváka, či slona, kočku, nebo jiné zvíře. Vypovídací hodnota nulová, reality složka nulová, estetika záběrů nulová...nechápu lidi, kteří za dovolenou zdarma jsou ochotní se nechat sledovat kamerou. Sice je to legrace, protože češi se rádi vysmívají druhým, ale jinak velmi smutná reklama.(10.1.2016)

• subic

Slabší "cestovatelský" seriál, ale proč ho hned odsuzovat? Exim tours a ERV cestovní pojišťovna si pro Primu udělali pořad, vybrali cestující/účastníky zájezdu a jede se. Vetšinou to jsou jednodušší vypasení Čecháčci bez špetky znalostí a rozhledu, ale takový je každý druhý. K tomu komentář Vaška Vydry je taky děsivý a kvůli němu frčka dolů. Měl by si vzít příklad z noblesního komentáře Donutila s Bartoškou. Tak proč se na to dívat? No protože Řecko, Turecko, Tunisko, Egypt, tam už jsem byl a rád se podívám, kde jsem byl, a Zanzibar, Kapverdy, Dominikánská republika a Senegal mě teprve čeká, tak se podívám, jaké to tam je.(16.2.2016)

• moriero

Já jsem galantní člověk plný taktu k ženám, seniorům a prostým lidem. Jak to tedy říci kulantně? TY VYPATLANÉ HNUSNÉ PRASNICE A VYPASENÍ IMBECILOVÉ V ÚCHYLNÝCH BIFOKÁLNÍCH BRÝLÍCH NÁM SICE DĚLAJÍ ZA ČÁROU OSTUDU JAK HROM, ale zase, jak podotkl Luděk Staněk na Streamu: rafinovaně sdělují migrantům, že k nám fakt ne.(28.5.2016)

• anitae

Fenk jůů, Primo za tento dokument. Ale koukat na tupce, vyžrance a barbíny, jak cestujou plní seběvědomí mi zvedalo žaludek. Jediný co mělo aspoň minimální informační hodnotu bylo doporučení o zdravotních rizicích dané země na konci pořadu. A to jsem si říkala, jaká hrůza je benefice pro Donutila Vůně krétské kuchyně - beru zpět a z toho kulturního šoku se musím jít vzpamatovat.(24.2.2016)

Zatímco se všude vysílají různé mutace pořadu Syřané na cestách, my jsme do světa vyslali svou elitu - vykrmená čuňata bez vzdělání a obecného rozhledu. Tak, světe, dívej se, to jsme my, Češi. Thenk jů, wý zind a big šwajnen, wý is a stupído omylo, máme éčka, šit, jů nou, šu šu šu, wý letíme, das is amejzink end Ýtý telefonýrt nach haus. Naprostá špička televizní zábavy, deklarující svůj definitivní úpadek a dno cestopisné dokumentaristiky. Pět hvězd, jelikož takhle jsem se nám už dlouho nezasmál.(24.1.2016)