Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Benedict Cumberbatch jako Thomas Edison a Michael Shannon jako George Westinghouse, Vysoké napětí je příběh o soutěžení mezi největšími vynálezci průmyslového věku, jejichž elektrický systém by změnil celé nové století. S podporou J.P. Morgana (Matthew Macfadyen) oslňuje Edison  svět osvětlením Manhattanu. Ale Westinghouse s pomocí Nikoly Tesly (Nicholas Hoult) zaznamenal v Edisonovu modelu přímého proudu fatální chyby. Westinghouse a Tesla tedy vsadili všechno na riskantní a nebezpečný střídavý proud. (ALIENka_)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (12)

Eleanor05 

všechny recenze uživatele

"Nikdy se už nic nebude jmenovat Tesla..." Ano, dalo se z toho určitě vytřískat víc, mohla to být strhující historická freska se skvěle propracovanými postavami, jelikož téma je originální a herecké obsazení výborné. Ale ani v současné podobě to není žádný příšerný film, jak by mohlo naznačovat zdejší nízké hodnocení. V žádné části stopáže není Current War trapná, směšná, nesmyslná, nebo extrémně nudná. Naopak pojednává o zajímavé historické epoše, dost věrně se drží skutečnosti a nijak neglorifikuje Thomase Edisona, což jí slouží jedině ke cti. Uvítala bych sice více prostoru pro Teslu, ale tento snímek zkrátka vypráví o souboji Edisona a Westinghouse (stejnosměrný vs. střídavý proud), a ne Edisona a Tesly, a jako takový jej také musí divák přijmout. Kostýmy a výprava jsou pěkné, žádné do očí bijící ahostorické nesmysly jsem nesprozorovala. Docela zajímavý snímek, který není špatný, ale ani nikterak strhující, výpravný, či nahuštěný akcí. I tak pěkné 2,5* nejen za pány Cumberbatche a Shannona. ()

huko 

všechny recenze uživatele

Nevím, proč je tento film tak negativně vnímán, myslí, že si zaslouží, abyste mu dali šanci, pokud máte o téma zájem. Je to celkem nevšedně vytvořený film. Hlavní postavě Edisonovi vlastně nejde moc fandit, naopak celou dobu fandíte vedlejší postavě Westinghousovi, i když víte, že to nakonec nevyhraje, protože Vám to jméno prostě nic neříká. Tesla je tu jen místy a jako podivín a tipuju, že by dostal celý prostor jen pro sebe v The Curent War II, kdyby k takovému filmu došlo. Jak moc se film drží historických faktů nevím, nicméně atmosféru a spád to má (i když ne takovou, jakou to slibuje z trailerů). ()

Reklama

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Těžké zklamání a za ty dlouhé roky čekání to fakt nestalo. Cumberbatch je sice standardně výborný, stejně tak i Tom Holland, kamera a střih fajn, atmosféra se taky povedla. Jinak vůbec nic. Příběh se strašlivě vleče a je absolutně nudný a nezajímavý a není tam snad jediná dobrá scéna. A přitom je to vážně škoda, tohle mohl být megahit, kdyby to bylo dobře napsané a natočené, což není. Ale na světě existují i horší filmy, takže asi tak. 50%. ()

Cheeter 

všechny recenze uživatele

Dost jsem uvažoval, jestli jde říct něco pozitivního o filmu. Snad jenom masky. Nicméně všechno ostatní stálo za starou bačkoru. Scénář se nepovedl. Hudba také ne. Přitom tohle třaskavé téma by určitě mělo skvělý náboj pro film. Takže bohužel musím konstatovat, že místo filmu stačí vidět trailer, který je mnohem lepší sám o sobě. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Film má zásadnú chybu už vo svojom poňatí Edison vs Westinghouse, pretože správne to malo byť od začiatku: zlodej nápadov Edison vs génius Tesla, ktorému Edison mohol maximálne viazať šnúrky na topánkach. Lenže to je také americké, z Edisona robia nadprirodzeného človeka a Tesla je tu úplne v úzadí, pretože bol Srb. A jediné čo vedia Američania Srbom priniesť je humanitárne bombardovanie. Môžu však prekrúcať históriu koľko chcú, realitu nezmenia. Vojnu prúdov nakoniec aj tak vyhral Tesla, ktorý demonštratívne nechal prejsť svojim telom striedavý prúd niekoľkých desať tisíc voltov, aby rozsvietil žiarovku. Takže film ani nepozerajte. Nielen že klame, ale sa aj vlečie nezaujímavými rozhovormi, ktoré sa nikdy nestali. ()

Galerie (31)

Zajímavosti (4)

  • Natáčelo se v Londýně a jeho okolí. (PaTeXx)
  • Celosvětová premiéra proběhla 9. září 2017 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (BMW12)

Reklama

Reklama