Tu pôjdem zrejme proti väčšine, nemyslím len csfd, ale aj rotten či imdb, ale za mňa vcelku spokojnosť. Priznám hneď na začiatku, že neviem na koľko verne sa film drží historických udalostí a nakoľko presné je vykreslenie charakterov postáv ich skutočným predlohám, preto som hodnotenie zatiaľ nechal na troch, miesto štyroch. Aj keď som na vážkach. Na jednej strane chápem, že pre niekoho to tempo môže byť pomalé, nezaujímavé, pre niekoho tu nie je dostatok informácií, prípadne sú skreslene podané a niektorým ľudom vadí, že sa film v malej miere orientoval na Teslu ( toto je určite chyba ). Toto všetko môže byť pravda. Čo ale ja osobne považujem za kecy, sú narážky niektorých na herecké výkony či hudbu, ktoré sú rovnako ako kamera či strih na veľmi slušnej úrovni. Čo ale mňa osobne emočne najviac zasiahlo bola nádherná scéna z prvej popravy elektrickým kreslom prelínajúca sa s prvým spustením osvetlenia Chicagskeho veľtrhu, tá poetickosť o tom, ako dokáže pokrok civilizácie dať a zároveň vziať je tak krásne natočená, cítiť z nej smútok, radosť a nádej čomu OBROVSKOU mierou dopomáha legendárna skladba Vivaldiho Štyroch ročných období Jar jedna v rekompozícii od Maxa Richtera. Dokonalosť. Ono hudba celého filmu sa nesie v identickom duchu, kde hlavnú rolu preberajú sláčiky a označiť túto hudbu zlou, či priemernou môže akurát tak absolútne hluché poleno alebo nejaký sfetovaný rapom zdegenerovaný neger. Už len kôli tejto scéne a celkovému hudobnému podkladu filmu, nedokážem ísť hodnotením nižšie.(31.7.2020)

Nevím, proč je tento film tak negativně vnímán, myslí, že si zaslouží, abyste mu dali šanci, pokud máte o téma zájem. Je to celkem nevšedně vytvořený film. Hlavní postavě Edisonovi vlastně nejde moc fandit, naopak celou dobu fandíte vedlejší postavě Westinghousovi, i když víte, že to nakonec nevyhraje, protože Vám to jméno prostě nic neříká. Tesla je tu jen místy a jako podivín a tipuju, že by dostal celý prostor jen pro sebe v The Curent War II, kdyby k takovému filmu došlo. Jak moc se film drží historických faktů nevím, nicméně atmosféru a spád to má (i když ne takovou, jakou to slibuje z trailerů).(17.5.2020)

• Cheeter

Dost jsem uvažoval, jestli jde říct něco pozitivního o filmu. Snad jenom masky. Nicméně všechno ostatní stálo za starou bačkoru. Scénář se nepovedl. Hudba také ne. Přitom tohle třaskavé téma by určitě mělo skvělý náboj pro film. Takže bohužel musím konstatovat, že místo filmu stačí vidět trailer, který je mnohem lepší sám o sobě.(28.12.2019)

• Arsenal83

Film má zásadnú chybu už vo svojom poňatí Edison vs Westinghouse, pretože správne to malo byť od začiatku: zlodej nápadov Edison vs génius Tesla, ktorému Edison mohol maximálne viazať šnúrky na topánkach. Lenže to je také americké, z Edisona robia nadprirodzeného človeka a Tesla je tu úplne v úzadí, pretože bol Srb. A jediné čo vedia Američania Srbom priniesť je humanitárne bombardovanie. Môžu však prekrúcať históriu koľko chcú, realitu nezmenia. Vojnu prúdov nakoniec aj tak vyhral Tesla, ktorý demonštratívne nechal prejsť svojim telom striedavý prúd niekoľkých desať tisíc voltov, aby rozsvietil žiarovku. Takže film ani nepozerajte. Nielen že klame, ale sa aj vlečie nezaujímavými rozhovormi, ktoré sa nikdy nestali.(14.9.2019)

Těžké zklamání a za ty dlouhé roky čekání to fakt nestalo. Cumberbatch je sice standardně výborný, stejně tak i Tom Holland, kamera a střih fajn, atmosféra se taky povedla. Jinak vůbec nic. Příběh se strašlivě vleče a je absolutně nudný a nezajímavý a není tam snad jediná dobrá scéna. A přitom je to vážně škoda, tohle mohl být megahit, kdyby to bylo dobře napsané a natočené, což není. Ale na světě existují i horší filmy, takže asi tak. 50%.(7.8.2020)

• - Celosvětová premiéra proběhla 9. září 2017 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (BMW12)

• - Původně měl film režírovat Ben Stiller. O roli Thomase Edisona usiloval také Jake Gyllenhaal. (PaTeXx)

• - Natáčelo se v Londýně a jeho okolí. (PaTeXx)