• Cheeter

Dost jsem uvažoval, jestli jde říct něco pozitivního o filmu. Snad jenom masky. Nicméně všechno ostatní stálo za starou bačkoru. Scénář se nepovedl. Hudba také ne. Přitom tohle třaskavé téma by určitě mělo skvělý náboj pro film. Takže bohužel musím konstatovat, že místo filmu stačí vidět trailer, který je mnohem lepší sám o sobě.(28.12.2019)

• SeBig

Herci a atmosféra je asi to jediný, za co dávám ty hvězdy. Bohužel.(16.4.2020)

The Current War určitě není špatný film. Herecké obsazení velmi dobré, kamera a střih skvělé. Na druhou stranu jsem čekal více, téma nebylo špatné a určitě velmi zajímavé. Původ vzniku elektřiny a žárovky by si zasloužilo ale lepší vyprávění. Hodnotím za tři hvězdy, 65%.(14.6.2020)

• Arsenal83

Film má zásadnú chybu už vo svojom poňatí Edison vs Westinghouse, pretože správne to malo byť od začiatku: zlodej nápadov Edison vs génius Tesla, ktorému Edison mohol maximálne viazať šnúrky na topánkach. Lenže to je také americké, z Edisona robia nadprirodzeného človeka a Tesla je tu úplne v úzadí, pretože bol Srb. A jediné čo vedia Američania Srbom priniesť je humanitárne bombardovanie. Môžu však prekrúcať históriu koľko chcú, realitu nezmenia. Vojnu prúdov nakoniec aj tak vyhral Tesla, ktorý demonštratívne nechal prejsť svojim telom striedavý prúd niekoľkých desať tisíc voltov, aby rozsvietil žiarovku. Takže film ani nepozerajte. Nielen že klame, ale sa aj vlečie nezaujímavými rozhovormi, ktoré sa nikdy nestali.(14.9.2019)

Nevím, proč je tento film tak negativně vnímán, myslí, že si zaslouží, abyste mu dali šanci, pokud máte o téma zájem. Je to celkem nevšedně vytvořený film. Hlavní postavě Edisonovi vlastně nejde moc fandit, naopak celou dobu fandíte vedlejší postavě Westinghousovi, i když víte, že to nakonec nevyhraje, protože Vám to jméno prostě nic neříká. Tesla je tu jen místy a jako podivín a tipuju, že by dostal celý prostor jen pro sebe v The Curent War II, kdyby k takovému filmu došlo. Jak moc se film drží historických faktů nevím, nicméně atmosféru a spád to má (i když ne takovou, jakou to slibuje z trailerů).(17.5.2020)

• - Původně měl film režírovat Ben Stiller. O roli Thomase Edisona usiloval také Jake Gyllenhaal. (PaTeXx)

• - Celosvětová premiéra proběhla 9. září 2017 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (BMW12)

• - Natáčelo se v Londýně a jeho okolí. (PaTeXx)