Leopardí žena

• slovenský

Leopardia žena

Komedie / Rodinný / Romantický

USA, 1938, 102 min

Při prvním zhléhnutí snad trochu ztřeštěný děj, který vás nenechá ani na chvilku oddechnout. Nicméně právě neskutečně rychlý děl a smršť dialogů ( a samozřejmě nepřekonatelné herecké výkony) dělají z tohoto snímku geniální komedii, která se svým komediálním tématem vymyká běžnému snímku dané doby. Díky Bohu: to ho totiž činí skvěle nadčasovým(15.3.2011)

Trošku dlouhé a místy příliš ztřeštěné. Nicméně Grant s Hepburn mají tolik energie, že by sami utáhli parní stroj, a v jejich společnosti jsem se bavila opět náramně. 80%(28.3.2016)

Dialógy, zbesilé dialógy - dôvod, prečo tento film tak šliape. Možno je to sem-tam hlučnejšie než by muselo, ale asi to tak malo byť pre daný účel, a síce pobaviť. Vyšlo to, hoci mestami to u mňa strácalo trošku pozornosť. Avšak dvojica Hepburn - Grant je tak odlišná, sarkastická, až je trefne presná a ohromná. Záverečná scéna na brontosaurovi, bezchybná.(29.12.2016)

"Co to dělá?" "Chytá Georgea." "Proč?" "Myslí si, že je to moc hodný pes." hehehe, no to byla strašná blbost - a přesně to miluju.(7.9.2008)

Doslova smršť slovních přestřelek a vyhrocených situací. Neuvěřitelná Katharine Hepburn, podle mě ve své nejlepší roli, kterou musí ocenit snad každý. Možná se jedná o starší snímek, ale dovoluju si tvrdit, že málokterá současná komedie mě dokázala rozesmát stejně jako právě Leopardí žena. 4.5*(13.8.2012)

• mi-ib

Jsem člověk, kterého rozčiluje, když nejde něco podle plánu. Tím pádem mě Katharine Hepburnová spíše rozčilovala, než bavila. Ve filmu je spousta absurdních situací. Ne, to je špatně řečeno. Ve filmu jsou jen absurdní situace, které však nejsou nikterak zvlášť zábavné. Pár, ale opravdu jen pár, vtipů je však povedených. Je znát, že jde o to prvoplánově vyvolávat bláznivé situace, a tím pádem jde jakýkoliv smysl děje do kopru.(21.8.2012)

Hepburn, Grant, Hawks.... a leopard = geniální!(26.1.2010)

Výborně zahraná a pohotová komedie. Chvílemi trochu skřípe tempo, ale i tak jde o nezapomenutelnou klasiku. Hlavně pro milovníky domácích mazlíčků ;-)(6.11.2010)

Ujeté a šílené. Když vám to sedne budete to uctívat, když ne, tak nesnášet. Já skončil někde mezi, ale přece jenom je to o něco blíž tomu prvnímu.(4.9.2011)

Zmatený a ustrašený antropolog (Cary Grant) musí stihnout svojí svatbu i sehnat slíbené peníze na vlastní muzeum, ale do cesty se mu stále plete jedna ujetá ženská s leopardem (Katharine Hepburn). Bringing Up Baby se řadí k bláznivým komediím 30. let těžících z vzájemných kontrastů mezi ústředí dvojicí a nejrůznějších absurdních situací. Jedná se o jeden z vrcholů žánru tzv. screwball comedy, kterou mimo jiné definuje napětí mezi mužem a ženou, situační humor, ztřeštěné scénky a také vražedně rychlé tempo. Zkrátka čistá, povedená žánrovka. Nic víc, nic míň. Ale rovněž filmová fraška v tom nejlepším slova smyslu.(22.10.2012)

• mazic

2000 film hodnocený.celkem nudné a nevtipné.... a pro toho kdo dělal titulky pro moji línou hlavu lehká poznámka pod čarou - je hezké jak ovládáš AJ, ale lekce češtiny by neuškodila.....(9.2.2013)

Obdobná taškařice jako naše Eva tropí hlouposti.(24.8.2017)

Takové slovní výměny jsem nikdy neviděl - ti dva si dokonale padli a je z toho neuvěřitelná a ulítlá komedie nesoucí se v neskutečném tempu....(23.9.2008)

Kdyby tam nebyla ta strasliva furie Katharine Hepburnova, tak je to pet hvezdicek. Ale sledovat hodinu a pul jeji straslive a nelogicke pocinani, ktere by nevydrzel ani byk, natoz pak normalni muz, bylo silne kafe. A ten "happy end" me namichnul uplne nejvic...:-)(4.6.2009)

Fakt že vtipné, najmä v druhej polke.(29.9.2012)

Třete-li ebonitovou tyč liščím ohonem, vznikne statický výboj… Asi tak nějak bych charakterizoval pocity po shlédnutí tohoto filmu. Je to jedna velká přestřelka slovního humoru s kadencí automatické pušky, jedna absurdní náhoda střídá druhou a v době, kdy jste ještě nestihli vstřebat jeden gag, už je tady další. Howard Hawks prezentuje naprosto skvělou a ztřeštěnou komedii, která staví na konverzačním humoru a hereckých kvalitách ústřední dvojice Caryho Granta a Katherine Hepburn. Oba dva jsou téměř nezastavitelní, oslňující a jiskry mezi nimi doslova lítají. Tenhle film je výborná, avšak nelaciná zábava a jasný důkaz toho, že člověk (tedy aspoň někdo mého vkusu) se mnohem víc pobaví u těchto klasických komediálních hříček, ve kterých se nestavělo na laciném vulgárním a prvoplánovém humoru. Ne, tenhle film je o výborně sepsaných dialozích a hlavně o ukázce mistrovského herectví, které je dnes takřka na prahu vyhynutí, jako ti chudáci dinosauři…(14.8.2013)

• GameboyNES

další nadhodnocená sračka. Nepřišlo mi to ani trochu vtipný, jen trapný...(19.1.2018)

Prostě a jednoduše jsem se výborně bavila. Skvělá, praštěná Katharine Hepburn + ňouma v podání Caryho Granta = příjemná komedie.(7.9.2008)

• gu-staff

Koukal jsem na to dneska v práci, a i když ta postava byla psána zrovna proto, mně Katie už po 10 minutách tak sr.la, že bych jí nakopl. 1* za režii, 2.* za Caryho.(7.9.2008)

Poté co jsem viděl obsazení, byl jsem si téměř jistý, že půjde o zábavu. Přistupoval jsem tedy k Leopardí ženě jako k jedné z vrcholných komedií své doby. Tohle očekávání se mi ale nesplnilo. Hereckému obsazení asi není co vytknout. Cary Grant a K. Hepburn patřily už tehdy k velkým hvězdám Hollywoodu a režisérem byl slavný H. Hawks. Vyloženě zábavná byla ale asi jenom scéna na policejní stanici, která byla ke konci filmu. Jinak mi z celé téhle "crazy" komedie neutkvěla v hlavně ani jedna hláška, natož vtip. Celý film má jakési tempo, kdy staví hlavní postavy do bláznivých situací, ale většinou mi to moc vtipné nepřišlo. Ne že bych se teda vyloženě nudil, ale čekal jsem prostě víc. Děj byl naprosto ulítlej a hledat v tom nějaký smysl... Prostě lepší 3*. Je spousta lepších komedií z té doby. Např. Vždyt jsme jen jednou na světě, Ninočka, nebo třeba i některé komedie Astair - Rogers.(23.1.2009)

Nevěřil bych, že osmdesát let starý film mě dokáže pobavit daleko víc než většina dnešních komedií. Leopardí žena je komedií právě víc než čímokoliv jiným, byť nenápadná romantická linka se vine celou stopáží. Kadence vtipných dialogů a situací je neuvěřitelná a chemie mezi Katharine Hepburn a Cary Grantem víc než hmatatelná.(27.2.2016)