Leopardí žena

• slovenský

Leopardia žena

Komedie / Rodinný / Romantický

USA, 1938, 102 min

Od začátku úsměvné a nevěřil bych, že se z toho vyklube tak zábavná screwball komedie. Sice stojí na náhodách, ale čert to vem. Duo Grant, Hepburn válí a ostatní postavy taky. Lži a nedorozumění jsou perfektní. Dokonce nemám Katharine co vytknout, a to je co říct. # [viděno: monitor, 2.0->5.1] # příběh 7 | humor 6 | akce 0 | napětí 2 | pustil bych si znovu 8(24.7.2012)

V jednom roce se v žánru romantická komedie setkaly budoucí superhvězdy hollywoodských kopců - Katharine Hepburn & Cary Grant, celkem dvakrát, přičemž lépe z toho vyšel v mých očích snímek Holiday. Bringing Up Baby na mě byla trochu zmatená a daleko méně vtipná a důmyslná komedie nežli právě zmíněné Holiday. Kate Hepburn mi byla dokonce v několika chvílích svou neskutečně přehnanou horlivostí až nesympatická a Cary Grant mi zase přišel jako až moc velký pitomec. Ukradená dinosauří kost, ochočený leopard a milionové dědictví? 3*!(24.1.2015)

• johnny01

Neuvěřitelně užvaněný film, kde snad není chvíle klidu a postavy mluví jak rotační kulomet. Zapadají tam tak i některé nemnohé vtipnější momenty, které nemají prostor zapůsobit, kvůli čemuž film jako komedie příliš nefunguje. Příběh, ač poněkud přímočarý a předvídatelný, přitom nebyl tak špatný a mohl být zpracován mnohem lépe.(10.8.2017)

Crazy komedie ze starých časů. I přes tu neuvěřitelnou smršť vtipných dialogů jsem si ji nijak zvlášť nevychutnala. Protože měl Cary brýle, protože mi Katherin k němu nesedla, protože to bylo až příliš ztřeštěné...možná někdy jindy.(19.2.2018)

Oprava: Rozhodně to NENÍ ANTROPOLOG! Dalo by se říct paleontolog, možná archeolog, ale tohle si teda vyprošuju... :-P(7.9.2008)

• Formanka

Otravná Susan mě štvala od první věty a tak to i zůstalo. Ale možná chyba nebyla ve filmu, spíš v mym rostoucím pocitu přesycení filmy obecně. Neměli jste někdy aspoň na chvíli pocit, že už vás filmy prostě nebaví?(5.3.2011)

Mám ráda tyhle konverzační komedie ze zlatého věku Hollywoodu,zvláštˇ když jsou podpořeny skvělými hereckými výkony.(6.9.2012)

Ta ženská je doslova k nakousnutí. A k tomu ty éterické kostýmy. Geniální komedie.(5.4.2014)

Český název pro tenhle film je Leopardí žena. Je to výborná a inteligentní komedie, Hepburnová a Grant se špičkují spoustou vícesmyslných narážek, leccos z toho bych považoval i v dnešní době za docela odvážné a určitě velmi inteligentní. Nabízí se srovnání s českým filmem Eva tropí hlouposti (skoro stejný rok, stejný žánr crazy) a Eva je proti tomuhle nudná imbecilní slátanina s ochotnickými herci. Viděl jsem oba filmy na plátně, ve stejný den a vím o čem mluvím.(11.1.2003)

[2009-01-17] * Mladý doktor Huxley (Cary Grant) má před svatbou. Snaží se o náklonnost sponzora svého muzea, přičemž se seznámí s bláznivou Susan (Katharine Hepburnová), jejíž nešikovnost a někdy až hloupost a bezohlednost mu převrátí život naruby. Místo svatby se ocitne na venkově u Susaniny tetičky, loví jejího leoparda a téměř skončí ve vězení. * Bláznivá komedie, většinou až moc bláznivá. Mnoho kouzla možná polkl i dabing, protože dialogy nejsou tak vtipné, jak by třeba mohly. Ale scény s leopardem jsou natočeny úžasně. Rád bych věděl, jak přesvědčovali herce, aby se ho nebáli:)(6.2.2009)

Při prvním zhléhnutí snad trochu ztřeštěný děj, který vás nenechá ani na chvilku oddechnout. Nicméně právě neskutečně rychlý děl a smršť dialogů ( a samozřejmě nepřekonatelné herecké výkony) dělají z tohoto snímku geniální komedii, která se svým komediálním tématem vymyká běžnému snímku dané doby. Díky Bohu: to ho totiž činí skvěle nadčasovým(15.3.2011)

Nádherná komedie, která nikdy neomrzí a ještě je dobře vypracovaná... Leopard? Baby! :)(11.7.2011)

Für mich - 90%, - /některé vtípky zestárly, ale zas tak moc jich není/, + /Cary + Katharine - to je 75% filmu, vtipy/gagy/zápletka/záměny/nedorozumění, natočeno tak čerstvě a mladistvě, že to ani po těch letech neztratilo šťávu, pozitivní a energií nabíjející film, tempo - člověk se fakt nenudí, oproti jiným komediím/, hodnocení - perfektní situační crazy komedie 30. let, stavící na vtipech, dialozích a záměnách a na ústřední dvojce, tenhle film mi vyhovuje, tenhle film se mi trefil do vkusu, poznámky - no jistě, všechno bude v pořádku, všechno bude, začínám ztrácet rozum, tak je to, potloukám se po Connecticutu bez oblečení, já se zblázním, jak se to může stát jedinému člověku??, AA- 5/5(26.12.2013)

• rbr

Susan - nejvíc otravná postava jakou sem, kdy viděl. Kill it before it lays eggs.(6.12.2015)

1 3 5 6 7 8 9 následující >>